ביאת משיח תלויה ביאוש שלנו | הרב אליהו גודלבסקי | הרצאות

נכתב על ידי מערכת כי לה' המלוכה ב-. פורסם ב-הרצאות, התחזקות, כללי
עדכון אחרון ב-2015-12-22.

אם אנו רוצים גאולה אנו חייבים להתייאש ממנה ?? בהרצאה זו כל התשובות בשם רבי נתן מברסלב (שנפטר בי’ טבת) – מלשונו  “שכולנו נבין שלפי מעשינו אין תקווה”

תגיות,

תגובות (4)

 • א

  |

  בס”ד
  אני ממש מאוכזב על הפיספוס של היום הזה. צריך לומר כמה מילים למנהלי האתר הזה:
  * יישר כוח על אתר עשיר בתוכן מילולי וגם כמובן מהודר בהיבט הגראפי המיחשובי.
  * אחרי היום של י בטבת ,אני חושב שגם אתם צריכים לעשות מעין חשבון נפש :
  1. הלהבתם המון אנשים ונשים שהנה אוטוטו המשיח יומלך ויוצאים לדרך חדשה , לטעמי המינון של ההתלהבות היה גבוה מדי כי היה צריך לחשוב מה זה פועל על האנשים אם התחזית או ההתנבאות הזו לא תצא לפועל . השימוש בביטוי” אחכה לו כל יום שיבוא” ידוע לכולם. לא בשביל זה הקמתם את האתר המושקע הזה.
  2. שימו לב ההרצאות , הגליונות , הציטוטים לא משאירים מקום לדמיון ובניגוד לשנים קודמות שגם דיברו ש”הוא מגיע”, אתם הייתם הכי הכי משכנעים והכי אמיתיים .מקצוענים.
  3. שיטת הדילוג- אם נודה על האמת השיטה אולי נכונה משהו פשוט התפקשש בדרך. או שהפסוקים שהועלו לא מתאימים , או החיפוש היה צריך להיעשות אחרת, או אולי הלוגריתם צריך בדיקה מחדש : מה יגיד מאמין ממוצע אחרי כל ההוכחות של שיטות הדילוג ?
  קחו את הדברים הללו כדי לחדד מסרים, להנמיך או למצע התלהבות,
  מעריכים אתכם מאוד

  להגיב

   • משתמש אנונימי (לא מזוהה)

    |

    אני חושב שהאתר כי לה’ למלוכה עושה עבודת קודש לא חושב שהם צריכים לעשות חשבון נפש הרי ה’ הוא זה מסובב מהלכים ואנו כבני אדם קשה לדעת למה ואיך קוראים דברים אנו צריכים להגיד הכול לטובה כי העם ישראל בסופו יקבל משיח (נתפלל שיהיה ברחמים שיבוא המשיח) ואתר צריכים להמשיך מה שהוא משתף יש פה חומר עשיר על החיים והאירועים היו ושהיו אז מתפלל ומקווה שיבוא משיח ברחמים אף על פי שמתמעמעבכול זאת שיבוא שיהיה לכולם רק בשורות טובות שכול עם ישראל יגאל ונזכה לגאולה ובית מקדש ארץ ישראל השלמה שממשיך בתורה מושה שקיבלנו בהר סיני

    להגיב

 • יוסף בן שמחון

  |

  בס”ד
  כתוב שעם ישראל עושים תשובה ומיד הם נגאלים.הגאולה היא שעם ישראל יעשו תשובה ויקימו את המצוות וילמדו תורה לשמה וזה לפני בוא המשיח .לדעתי אחרי קולות רבים על בוא המשיח אפשר וחובה לנצל ערוץ זה פשוט לכתוב כמה שיותר הלכות פשוטות שמתאימות לחיים שלנו היום לפי העקרונות של השולחן ערוך וכליו. כדי לכסות את כל ההלכות של כל העדות לדעתי ניתן לכתוב את ההלכה לפי עיקר הדין ואת החומרה למי שיכול להחמיר. בלי לדעת את כל ההלכה הפסוקה בעל פה לא ניתן לחזור בתשובה וגם לא ניתן לקיים אורח חיים חרדי אמתי . שהרי כתוב שאם עם ישראל לא יעשו תשובה לפני בוא הגואל יעמיד עליהם מלך שגזרותיו קשות וישבם בתשובה . גם צריך להתפלל חזק שיחזיר את כל עם ישראל בתשובה ואז יבוא המשיח .לדעתי זה רצונו של המשיח לפני שהוא בא לגאול.

  להגיב

השאירו תגובה

הרשם לרשימת התפוצה

מעבר לסרגל הכלים