ד”ר גיא בכור: הלם, בלבול, ועולם שהשתנה ברגע היציאה מעסקת הגרעין, הרקע, מי מפסיד

נכתב על ידי מערכת כי לה' המלוכה ב-. פורסם ב-ארה"ב, כללי, תיעוד אירועים
עדכון אחרון ב-2018-05-15.

הלם, בלבול, ועולם שהשתנה ברגע: היציאה מעיסקת הגרעין, הרקע, מי מפסיד, והאם איראן תגיב צבאית? מאת ד”ר גיא בכור

1

העולם כולו השתנה בבת אחת, לאחר הנאום חמור הסבר והאמיץ של 12 וחצי דקות, ולא רק המזרח התיכון: הכל מעכשיו ייראה אחרת, והרבה יותר טוב מבחינתנו. הנשיא הדגול דונלד טראמפ ייבש בבת אחת את ביצת המשאבים הכספיים האדירים, שהעמיד הנשיא האמריקני הקודם עבור ציר הרשע השיעי-רוסי. אובמה הפשיר להם 150 מליארד דולר, ובכספים העצומים האלה הם הבעירו את המזרח התיכון כולו, בתימן, בסעודיה, בסוריה, בעיראק, בלבנון בעזה, ועוד. תוך כמה חודשים הכספים יתחילו להיגמר, והיכולת השיעית הצבאית צפויה לרדת. זהו צעד גאוני, אמיץ ומחוכם. טראמפ אוהב לתת לכסף לעבוד בשבילו, כמו המלכה אליזבת הראשונה. זוהי מלחמה לא רק כנגד איראן, אלא כנגד הסדר העולמי כולו. ההשפעות יהיו ניכרות בצפון קוריאה, בהסכמי הסחר, עם סין, עם רוסיה, סוריה, ובמה לא. העולם כולו רואה מנהיג נחרץ ונוקשה, שאינו מוותר. והרי טראמפ כבר קבע לפני עשרות שנים בספרו איך להצליח בחיים – “מי מנצח? זה שאינו מוותר“. הנשיא טראמפ לא רק שיצא מעסקת הגרעין, אלא החזיר את כל הסנקציות האמריקניות הראשוניות והמשניות על איראן, כולל חנק פיננסי, מסחר בינלאומי, מניעת חומרי גלם, כניסת אזרחים לארה”ב, ביטול כרטיסי האשראי האמריקניים, הקפאת תעשיות הרכב, ביטול עסקאות קיימות, רכישת דולרים ועוד. וכן סנקציות משניות, בהודעה שכבר יצאה לכל החברות האירופיות, ובמיוחד הגרמניות, לסיים את כל העסקים שלהן, בין אם חתמו כבר או יחתמו, עם איראן, וזאת תוך שלושה עד ששה חודשים, על פי קריטריונים שכבר נקבעו. מי שיישאר ביחסים כלכליים עם איראן לאחר מכן – יהיה אסור כניסה לארצות הברית, ויוחרם כלכלית. המשמעות היא שכבר היום כל העסקות הבינלאומיות עם איראן צפויות לקרוס, עם אובדן עצום לכלכלה האיראנית, הרי אף חברה לא תעדיף את איראן, שכלכלתה כחמישה אחוזים מכלכלת ארצות הברית, ותפסיד את אמריקה. גם חברות אמריקניות יפסידו, למשל עסקת הענק של בואינג למכור לאיראן 80 מטוסי נוסעים תמורת 8 מליארד דולר – העיסקה הזו היא כבר היסטוריה מהיום. יהיו לזה השלכות דרמטיות על העוצמה הצבאית האיראנית במזרח התיכון. היא נלחמת דרך מיליציות שיעיות, להן היא משלמת, והכסף ייגמר מהר מאוד. מרחב השיקולים האיראני יעבור עכשיו טלטלה.

2

האירופים בהלם – אפילו בחלומות הגרועים ביותר מדינות מערב אירופה לא האמינו שהנשיא טראמפ יפרוש, וגם יחזיר את כל הסנקציות, כולל על חברות אירופיות ועולמיות. הוא הרי בחר באפשרות הנוקשה ביותר. הם ידעו שזו אפשרות, אך הן לא הביאו אותה לתחום המודעות. את כל הכלכלה שלהן הציבו איטליה, צרפת, בריטניה וגרמניה על עסקות עשרות מליארדי דולרים על הנפט והגז האיראניים. הנשיא מקרון הכניס את העסקות האלה לתקציב המקרטע של ארצו, ועכשיו הכל קורס. ההשפעה צפויה להיות כל כך דרמטית מבחינתן, עד שהן בהלם ובאלם. היחידה שהופיעה מיד היא האיטלקייה הטיפשה פדריקה מוגריני, שרת החוץ של “האיחוד האירופי”, שהיא בעצמה שפוטה של האיראנים לכל דבר. היא מיהרה להכריז שאירופה תמשיך עם עסקת הגרעין, מה שמראה שהיא אפילו אינה מבינה את מידת האיום על החברות האירופיות. הגברת הזאת מנותקת לגמרי מן המציאות. למשל, חברת האנרגיה הצרפתית “טוטאל” חתמה עם איראן על חוזה בסך 4.8 מיליארד דולר לפיתוח שדה הגז “דרום פארס” במפרץ הפרסי, שעתודותיו מוערכות בכ- 50 טריליון מ”ק. טוטאל יכולה עכשיו להגיד שלום לעיסקה, ולגז. כך גם חברת פז’ו הצרפתית, בעיסקה של 400 מליון אירו, לייצור מכוניות באיראן, או עסקאות של חברות גרמניות (סחר שנתי הדדי של שלושה מליארד אירו) כמו מפעל לבניית משאיות של חברת פולקסווגן, חברות גרמניות בתחום הבריאות שמספקות מוצרים רפואיים לאיראן ואף נושאות ונותנות על הקמת בתי חולים במדינה; אספקת מכונות ותחנות חשמל על ידי חברת סימנס; אספקת מכונות וחלקי חילוף ועוד. כל זה יקרוס מיידית, משום שהוא תלוי בבנקים אירופיים לסחר חוץ (למינוף ולאשראים דוקומנטריים), ואף בנק לא יסתכן בסילוק הסניפים שלו מארצות הברית. גם חברות ביטוח לא יבטחו עוד עסקים עם איראן, והאירופים בהלם. הם מפחדים מן הסנקציות של טראמפ לא פחות מהאיראנים. אירופה מבינה היום שמה שהיה לא יהיה עוד.

3

ההנהגה הרוסית רותחת מזעם ומדאגה – רוסיה בנתה את האסטרטגיה “הסורית” שלה כולה על איראן, כמממנת. במאמרים קודמים ראינו שהגז הסורי נשלל מהרוסים בידי הנשיא טראמפ, מה שהשאיר להם רק את איראן כמקור למימון ההפסדים העצומים ב”סוריה”. ההנחה היתה שאיראן תכרות עסקות ענק עם האירופים, אלה יעבירו סכומים גדולים לאיראן תמורת זיכיונות נפט וגז, ואת הכסף הזה תשלם איראן לרוסיה, בקניית נשק. אבל עכשיו הכסף הזה יימוג, וכך גם האסטרטגיה של הרוסים האומללים. טראמפ ייבש אותם, והם נשארו באוויר. ולמה שטראמפ יישאר בהסכם הגרעין? היחידות שנהנות ממנו הן איראן, רוסיה והאירופאיות. וממילא כלכלת ארה”ב אינה מקבלת ממנו כמעט דבר. אז למה שיישאר בעיסקה שאינה מועילה לו? רק טיפש יסכים להסכם שבו הוא אינו מקבל דבר, ואויביו מתעשרים. רוסיה ניסתה לאיים ביומיים האחרונים על טראמפ, וכנראה שפוטין חושב שעדיין אובמה ניצב מולו. איומים רק מקשיחים את הנשיא טראמפ, ורוסיה השיגה לכן את ההיפך. זהו איתות ברור של ארצות הברית, שחופש הפעולה הרוסי במזרח התיכון – נגמר.

4

המלכוד האיראני – איראן תקועה במלכוד משתק: אם תחזור להעשיר אורניום, תפסיד מיד את מדינות אירופה, שהיא מקווה עכשיו להציב יחד איתה. ואם לא תעשיר אורניום – היא תאבד את כלי הלחץ היחיד שלה על ארצות הברית. האם איראן תגיב צבאית, נגד מטרות אמריקניות או ישראליות? היא יכולה, אך זו תהיה התאבדות כפולה. ראשית, היא תוכיח בכך את מה שטען טראמפ שהיא מדינת טרור מסוכנת, ושנית, היא חושפת את עצמה לתגובת מחץ משתקת של ארצות הברית, ואיראן אינה טיפשה לעשות זאת. האם איראן תגיב כנגד מטרות בישראל? היה חשש במערכת הביטחון שאיראן תורה למיליציות שיעיות בסוריה לתקוף יעדים בישראל, תוך שהיא מסתירה את חלקה. ישראל הפכה את הכוונות האלה לפומביות, וקשרה בכך בין עסקת הגרעין לבין “סוריה”. כלומר אם איראן תורה על תקיפה מסוריה, זה ייראה כחלק מתגובתה על עסקת הגרעין, מה שיעמיד אותה מול זעם ארה”ב. ולכן גם כאן, איראן ממולכדת. היא מבינה שטראמפ רציני, והוא עלול להיות מסוכן מאוד מבחינתה. גם חיזבאללה מבין את זה. “חגיגותיו” המבויימות הפכו לדיכאון. בתוך רגע עבר המשטר באיראן מגן עדן אובמי, לגהינום טראמפי. מרחב התמרון שלו הוגבל מאוד, והבלופים שלו נחשפו. במשך שנים איים על העולם, ועכשיו מתברר שהאיומים שלו היו ריקים מתוכן. מעניינות התגובות באיראן: דווקא הכוחות “המתונים” לכאורה, כמו הנשיא רוחאני ושר החוץ הדוחה זריף, הפיצו איומים על העשרה מיידית של אורניום, בעוד המנהיג הרוחני ח’מנאי קבע שאיראן תשמור על הפרמטרים של הסכם הגרעין, והוא הקובע. אז למה הציר המתון עצבני? כי הוא מבין שזה סוף הדרך שלו. הוא הבטיח פירות מדיניים וכלכליים, וקטף לבסוף חורבן. וכך, בירייה אחת פגע טראמפ בשלוש ציפורים במכה אחת: באיראן, רוסיה והאירופים, שלושתם שנואים עליו. גאוני.

כמה תאריכים נכנסים עכשיו להיסטוריה שלנו: 6 בדצמבר 2017, יום ההכרה האמריקנית בירושלים בירת ישראל; 8 במאי 2018, יום יציאת ארצות הברית מעיסקת הגרעין, ו- 14 במאי 2018, יום חנוכת השגרירות האמריקנית החדשה בבירתנו. אלה ימים היסטוריים, כמוהם לא זכורים לנו מאז קום המדינה. כמו עם ירושלים, שוב הוכח שהפחדות “התקשורת” וכת ה– PC על מלחמה איומה ונוראה – הפחדות אלה הזויות.

5

המסר של הנשיא טראמפ היה גם לעם האיראני, על העדות והדתות שלו, למרוד במשטר. הוא לא יהיה אובמה, ששתק במרידה הגדולה בשנת 2009, כאשר מיליון יצאו לרחובות טהראן נגד המשטר השנוא. ההיפך, הוא יתמוך במורדים נגד המשטר. המסר הזה יחלחל מהר מאוד לציבורים רבים באיראן, שיבינו שיש מי שעומד מאחוריהם, אפילו עד למיגור המשטר. גם שר החוץ האמריקני החדש, מייק פומפאו, חזר על המסר ובייתר שאת: אנחנו יוצאים לעימות עם משטר הרשע, ובכל החזיתות, גם הגרעינית, גם הטילים, גם זכויות האדם, ונעמוד ביחד עם בעלי הברית שלנו. אלה רגעים קשים למשטר, שנכנס גם לדילמה פנימית: אם ימגר בכוח את המהומות שיכולות לפרוץ, יפסיד את האירופים. ואם יניח להן להתפתח – הוא עלול להיעלם. מאפס דילמות, לים של דילמות, והכל בזכות היציאה האמריקנית המדהימה. באיראן ההפגנות לא נעלמו, הן מתקיימות, אך בלי עניין של התקשורת העולמית. האם האזרחים יחטפו את ההזדמנות שבפניהם? את זה נראה בשבועות ובחודשים הבאים. איראן, בכל מקרה, נכנסה למטחנה כלכלית, וכל אזרחי איראני ירגיש את זה. מסכנים אזרחי איראן, שהם קורבן של העולב האסלאמי הזה.

6

הציר החדש, שסברנו שיקרום עור וגידים, כלומר היועץ לביטחון לאומי החדש, ג’ון בולטון, ושר החוץ החדש מייק פומפאו – ניצח. שר החוץ הקודם טילסון הועף, ושר ההגנה ג’יימס מטיס מוזער, וסביר להניח שבקרוב יראו לו את הדרך החוצה. בולטון הוביל את הקו העוין ביותר כנגד איראן, וגם פומפאו הצטרף אליו בגישה הנוקשה ביותר. גישת השניים חריפה כלפי איראן אף יותר מזו של נתניהו, ומבית לבן שיעי בתקופת הנשיא הקודם, לבית לבן עם גישה ישראלית מובהקת כיום. קשה לומר שהוא עם הסונים, כי לצוות ביקורת קשה גם על סעודיה, וקשריה לטרור הסוני בעולם. זהו תיקון טעות ההפצצה הרופסת האחרונה על משטר בשאר, כפי שאותו מאטיס היתווה. היה זה במחצית חודש אפריל, בולטון נכנס אז רק לתפקיד, ופומפאו היה עדיין בחוץ. עכשיו, המאזנים השתנו, וכבר רואים את זה. אין להתייחס להדלפות מהפנטגון על האיום על ישראל, אלה הדלפות של כת ה– PC, המבקשות להראות שביטול העיסקה מאיים על ישראל. צריך להבין שגם האליטה הביטחונית בארץ תומכת בהסכם הגרעין, ויש לה עניין להראות שאנחנו מאויימים עכשיו יותר. עם הציר החדש הזה, נוכל להשיג הרבה מאוד גם בתחומים האחרים הלוחצים עלינו: בולטון אינו מוכן לשום מדינה פלשתינאית, והוא מדבר על האופציה הירדנית, ואת פומפאו ניתן לשכנע להכיר בריבונות הישראלית ברמת הגולן, כתגובת נגד לעויינות הרוסית-שיעית. הכרה אמריקנית בסיפוח הגולן היא הערובה הטובה ביותר ליציבות באיזור המוכה הזה של העולם. לא ברור, לפי שעה, מה עמדת הציר בולטון-פומפאו כלפי השולטן ארדואן. מצד אחד הם בוחנים אמברגו נשק שיוטל עליו, בשל ההתפרעות הבלתי נגמרת, אך מן הצד השני הם זקוקים לו, להדק את החרם על איראן. השבועות הקרובים יעידו, ויש פה עדיין התלבטות אמריקנית. היציאה עליה החליט הנשיא טראמפ היא מכה למימסד הביטחוני גם בארצות הברית וגם בישראל. המסר כלפי שניהם הוא, שיש בעל בית חדש לעולם, עם סדר יום אחר לגמרי.

7

האם ארצות הברית תצא מסוריה? כבר ראינו במאמרים קודמים שבפועל ארצות הברית עשתה את ההיפך, בבנייה ובהשקעה של כעשרים בסיסים בצפון ומזרח סוריה. מי שמקים תשתיות כאלה לא מתכוון לצאת. עכשיו, עם הנטישה של העיסקה, והעימות הכולל נגד איראן, בוודאי שלא נראה יציאה כזו, מה גם שמאטיס נדחק עכשיו החוצה. הנשיא טראמפ לא אוהב להקריב את החיילים שלו למען אחרים, ויתכן שהוא יכפה על מדינות ערביות או אירופיות להיכנס לשטח, תוך עליונות אווירית אמריקנית משתקת. את זה עוד נראה. בכל מקרה, כבר בקרוב אנו צפויים לראות פחות נשק רוסי לבשאר ולמקורביו, כי לא יהיה מי שישלם על כך. בשאר צריך להיות מודאג, ויש כאן חיים חדשים למורדים הסונים, אם יידעו לפעול נכון.

במקביל להחלטת הנשיא, הקונגרס מאשר את החלטת הפנטגון לממן ולאמן “קבוצות בסוריה” עד לסוף 2019. הכוונה למיליציה הכורדית של “סוריה הדמוקרטית”; למורדים סונים הנתמכים בידי ארה”ב לשליטה במעבר הגבול טאנף; וגם במורדים סונים בדרום סוריה, על גבולנו. אלה חדשות מעניינות וחשובות.

8

ההשפעה של הצעד הדרמטי על הפלשתינאים היא מהממת. עכשיו הם מבינים שמדובר באופי אחר לחלוטין משל אובמה, וטראמפ מסוגל לחסל אותם כמנהיגות. כבר עתה המימון האמריקני לרשות הופסק בידי טראמפ והקונגרס (חוק “טיילור פורס”), והתקציב האמריקני לאונר”א כמעט חוסל. הנשיא העניק את ירושלים לישראל, העביר את השגרירות, וקבע שהסכסוך עם ישראל לא מפריע לשלום וליציבות במזרח התיכון. בקרוב אנו עשויים לראות את וושינגטון מסלקת את המחבל הפלשתינאי, המופיע שם כשגריר הרשות, ועוד צעדים משתקים. גם בנאום ההסתלקות מהגרעין כרך הנשיא טראמפ את חיזבאללה יחד עם חמאס והטליבן, כגרורות איראניות, ואיראן נדרשת להפסיק לתמוך בחיזבאללה ובחמאס. הפלשתינאים חזרו בזה עשרות שנים אחורה, לכנופיות של טרור. היום הבין עבאס שהוא בבעיה קשה, ובטיפשותו הוא מבין את זה בביקור מתריס דווקא אצל שנואי נפשו של טראמפ, וונצואלה. במו ידיו כרך עבאס את עצמו בברית של מצורעות, והיכולת שלו להגיע לאיזשהי הסכמה עם ישראל נראית דמיונית.

אלה המיליציות השיעיות מעיראק ומלבנון, שמשתלטות עכשיו על דמשק, וגם בשאר לא אוהב את זה, בוודאי לא הרוסים. זה אספסוף שאיראן מממנת, והוא מבטיח “לכרות את ראשי הסונים ולגרשם”, ומי שיתנגד – הם ישרפו את דמשק כולה. הם כבר תלו כרזות שיעיות על המסגד הסוני האומיי הגדול של דמשק, והם מעוררים זעם עצום אצל הסונים. לא צריך להתערב, הם כבר יעשו את העבודה עבורנו, בין הסונים לשיעים, רק תנו להם קצת זמן.

9

בנאום ובכלל העניק הנשיא טראמפ קרדיט עצום לישראל ולמודיעין הישראלי. אותו ארכיון שישראל העלימה מן האיראנים זכה כאן לנחירות בוז של “התקשורת”, אך הוא הופיע בראשית נאומו של טראמפ, ונראה שהוא העניק לו יותר אמינות מאשר לדו”חות המודיעין שלו. קשה להאמין שהארכיון הזה היטה את הכף אצל טראמפ, משום שהוא כנראה תכנן לסגת מעסקת הגרעין מזמן, הרי זו היתה הבטחת בחירות מרכזית. אך הארכיון משמש לגיטימציה והוכחה, ולכן היה לו תפקיד היסטורי בהסתלקות האמריקנית מן ההסכם. טראמפ אימץ לחלוטין, ואף יותר מכך, את גישתו של ראש הממשלה נתניהו, להטיל “סנקציות משתקות” (זה המונח של נתניהו) על איראן. השפעתו של ראש הממשלה על הממשל הזה בארצות הברית היא מוחלטת. זוהי תמונת מראה למשטר הקודם בוושינגטון, שהתייחס אל ישראל ואל המודיעין שלה בזלזול מופגן. לאובמה ולקרי לא נותר אלא לקונן על עיסקת חייהם, שנרמסה וחוסלה היום. בכל נמחקה בכך כל מורשת אובמה, החל ממדיניות החוץ עם קובה, הפלשתינאים ואיראן, והמשך בנושאי הפנים, ובראשם ביטוח הבריאות. אובמה מופיע היום כאדם המיותר ביותר בעולם, ומורשתו נראית נלעגת ועלובה. סגרנו מעגל, והמאמר שלנו מ 2013 קבע שהאמת מנצחת תמיד. היא אכן ניצחה. ועוד בנוגע לישראל, שוב השדרנים נראו מוכים ונוגים על מסכי הטלוויזיה, בעקבות ביטול עסקת הגרעין. כמה מכות הם עוד יכולים לספוג מטראמפ, כל יום? עולם הפי סי הולך ומתמוטט, וכך זה היה צפוי שיקרה. אותם פרשנים ושדרנים הופכים לאנשים המבודדים והלא רלבנטיים בישראל, והם שייכים לעידן אחר ואפל. הציבור איבד בהם אמון, בהם ובפניקה שהם נוהגים לשדר.

10

מה עוד נבקש מהנשיא הנהדר טראמפ? הרי כתבנו על כך מאמר שלם, על חג ההודיה. זהו הנשיא הטוב ביותר לישראל אי פעם בתולדות ארצות הברית, ונקווה להשיג ממנו עוד פירות, שישמרו על ישראל בעשרות השנים הבאות, למשל, ברית הגנה צבאית. כיוון שהזדמנות כזו אולי לא תחזור עוד עשרת שנים, חובה לקבל הכרה אמריקנית בריבונות שלנו בגולן, אולי כאנטי תיזה לאיראנים המאיימים שם, ולמי שרוצה, גם הכרה בשטחי סי בריבונות ישראלית, ללא צורך בחילופי שטחים. בוודאי יש מקום למבצע כמוהו לא נראה מאז שנות השבעים ליישוב השטחים המזרחיים בירושלים, הרי בשבוע הבא תכיר ארה”ב רשמית וסופית בירושלים בירת ישראל. אז האם ישראל לא תוכל לבנות את בירתה? זו גם החובה לבנות ביו”ש בקצב מואץ, כדי להגיע למיליון תושבים מעבר לקו הירוק כבר בשנים הקרובות, והמספר אינו רחוק מכך ביו”ש ובמזרח ירושלים. מרחב ההזדמנויות שבפני ישראל הוא עצום, רק צריך להעז. בצעד ההסתלקות מעיסקת הגרעין התעלם טראמפ, כדרכו, מן האו”ם, ומזכ”ל האו”ם הפגוע מיהר לקרוא לאחרים להישאר בעסקה. זה מציב את המזכ”ל ההזוי ואת ארגונו המיותר במסלול התנגשות עם טראמפ. הנשיא האמריקני כבר קיצץ את התמיכה האמריקנית באו”ם, אך יש לקוות, גם דרך השגריר פרידמן, לשינוי גורף במוסד האו”ם, אולי סילוקו מארצות הברית. גם היום התבטאה השגרירה היילי שהיחס באו”ם כלפי ישראל הוא כאל ילד מוכה. אז הילד המוכה מבקש, מספיק. סלקו את המכים.

הנשיא האהוב הזה מספק לנו כמעט כל שבוע מתנות, ועוד מתנות. האם אחריו המצב ישתנה באופן קיצוני? קשה להאמין, משום שהאוונגליסטים ממשיכים לגדול ולהתרחב, והשליטה שלהם בממשל מתרחבת גם היא. איתם, כמאה מיליון בצפון אמריקה, אנחנו מסודרים לעוד שנים ארוכות, במיוחד שהנשיא טראמפ איפשר לכנסיות חופש דיבור ועיסוק גם בנושאים פוליטיים. הוא הרי חתם על צו נשיאותי, המבטל את “תיקון הנשיא לינדן ג’ונסון”, משנת 1964, המאיים על אנשי כנסייה בביטול הניכוי ממס לתרומות לכנסיותיהם, אם יתבטאו בענייני ציבור ופוליטיקה. הביטול הזה מעצים את היכולות של הכנסיות, ואנו מרוויחים מכך. לאוונגליסטים היתה השפעה ישירה גם על ביטול עסקת הגרעין. ימים היסטוריים מאחורינו עם טראמפ, ימים היסטוריים יש לנו איתו עכשיו, עם ההסתלקות מעסקת הגרעין, וימים היסטוריים צפויים כבר בשבוע הבא, עם הפתיחה של השגרירות האמריקנית החדשה בירושלים. איך זכינו לכך הטוב הזה, ואיך זה מגיע לנו

תגיות,

הרשם לרשימת התפוצה

חלון הצאט
ספיריט
היי מיכאל in-love ספיריט הולך להתקלח
ספיריט
מה שלום המשיח ?
אנונימי44968
36 טוב אולי אתה צודק, העיקר שיהיה כבר הגאולה ובסוף כולנו נראה.
מיכאל
כמובן שעדיין מחכים לו ספיריט
אנונימי44925
האם למשעח יש אופי שונה ותכונות אחרות משאר בני האדם?
מיכאל
אין לי מושג
מיכאל
שמעתי שלמשיח לא תהיה בחירה חופשית
אנונימי44968
אז אתה מכיר אותו או שלא?
מיכאל
לא מכיר אבל שמעתי
מיכאל
כאילו כל דבר שהוא יעשה ויגיד זה יהיה מה שה' יגיד לו
מיכאל
אבל אין לי מושג אם זה נכון או לא
מיכאל
לא נראה לי שיש מישהו שיודע האמת...
מיכאל
אתה חושב שהמשיח יבוא השנה?
אנונימי44968
זה לא פשוט, כי תלוי מה זה באמת בחירה חופשית... הרי בעצם כל המעשים שלנו זהו רצון השם, אפילו בלי שנהיה משיחים
אנונימי44968
אם יבוא השנה או לא, איך אפשר לדעת? כבר המון שנים מחכים לו
מיכאל
לא נראה שאסד הולך ליפול
מיכאל
מקווה שלא נחכה עוד הרבה זמן
אנונימי44968
לא הבנתי אף פעם מה מצאו באסד, ומדוע הנפילה שלו אמורה לרמז משהו? ומה עם רוחני וכו'?
מיכאל
אסד זה נירון מזרחי
מיכאל
ככל הנראה
אנונימי44968
מה זה נירון מזרחי?
מיכאל
המלאך שבא לרשב"י במערה אמר לו כשיייפול נירון מזרחי שבדמשק אז תצמח הישועה לישראל
מיכאל
היה פעם נירון קיסר לפני אלפי שנים ששרף את כל העיר שלו
מיכאל
וזה מה שאסד עושה
מיכאל
הורס את כל סוריה
מיכאל
הבנת למה אסד הוא נירון?
אנונימי44925
פשש הלוואי שייפול כמה שיותר מהר. השנה.
מיכאל
לכן קוראים לו נירון מזרחי
מיכאל
וככל הנראה מדובר באסד
אנונימי44968
אוקיי תודה. יש לי חבר נחמן מזרחי אולי זה קשור?...
מיכאל
אבל הגאולה נדחית ונדחית ואין כבר סבלנות...
מיכאל
חח לא
מיכאל
זה אסד
אנונימי44925
אסור לנו להתייאש
מיכאל
כנראה...
אנונימי44968
טוב שיפול מהר אמן...
מיכאל
אמן בעז"ה
מיכאל
not-one-care
מיכאל
כשהוא ייפול מהשלטון בסוריה זה אז יבוא המשיח
מיכאל
לכן כולם פה מחכים לנפילתו
אנונימי44925
אמן שהוא יפול השנה אמן
אנונימי44968
אבל זה הסימן היחיד? אני חושב שיש עוד המון סימנים במקורות
מיכאל
ha do t, vgbhhi ak trv"c bds thrti
מיכאל
יש גם את העניין של ארה"ב נגד איראן
מיכאל
שארה"ב תשלוט בה 9 חודשים
אנונימי44968
כתוב שתשלוט על כל העולם
מיכאל
אין בן דוד בא עד שייפלו פרסים בידי רומאים
מיכאל
ככה כתוב
מיכאל
"כשתראה שנפל נירון מזרחי שבדמשק נפלה מלכות בני מזרח ואז תצמח הישועה לישראל"
אנונימי44968
כתוב גם הפוך, שרומי [=ארה"ב] תיפול בידי פרס. וכנראה שניהם אמת.
מיכאל
כלומר גם אסד וגם נפילת השלטום באיראן
מיכאל
השלטון*
אנונימי44925
לפי דעתי השנה הזאת הולכת להיות המעניינת מתמיד
מיכאל
מקווה מאוד 925
אנונימי44968
השאלה מה זה בסוף נוגע אלינו, (חוץ מלכתוב כאן בצאט...) כלומר מה אנו צריכים לעשות ביום יום
מיכאל
הדעה שלי היא שזה לא תלוי בנו בכלל
אנונימי44925
להאמין לקוות לשמור להתפלל ללמוד תורה. אתה יודע... זה נושא מעניין
אנונימי44968
לא יודע, תשובה וכל זה?
מיכאל
כלומר יש תאריך שקבע ה' ורק הוא יודע אותו
מיכאל
לא נראה לי
אנונימי44925
בטח שתשובה. כי רק הטובים ישרדו. אם אתה דואג לעצמך ולעתיד שלך תתקרב למלך בורא העולם ותתחזק ותתיזק וכך כלבןאדם.
אנונימי44968
איך מתקרבים למלך? לא פשוט המצב שלנו...
מיכאל
חשוב להתקרב לה' בשביל לקבל את השכר שלך אבל זה לא ישנה את תאריך ביאת המשיח
אנונימי44925
להוכיר טובה ותודה לה' על הכל.
אנונימי44925
כי בלעדיו אין אנו כלום ואין לנו כלום. , ברור שזה לאקל במצב של היום אבל תאמין לי שזה יהיה בסוף שווה.
אנונימי44968
תודה רבה
אנונימי44968
לא קל...
מיכאל
קיצר מקווה שעוד השנה נראה משהו מעניין בעז"ה
אנונימי44925
אמן.
אנונימי44968
אני הייתי חילוני רוב החיים שלי, בסוף מישהו החזיר אותי בתשובה דווקא על חוף הים... ה' יעזור כי צריך המון כוחות!
אנונימי44925
נכון אתה צודק שזה לא קל אבל בסוף כולם יבינו שזאת דרך האמת.
אנונימי44968
שמעתי מהרב שלי, שמי שהיום באמת מצליח לחזור בתשובה, הוא יכול תוך חודשים ספורים להגיע להשיגים גדולים מאוד, כי היום הדור שלנו הרבה יותר מקולקל ופרוץ מפעם. ואם אף על פי כן הוא מתגבר פעם אחר פעם, אז מהר הוא הופך להיות הרבה יותר צדיק מאשר הצדיקים של פעם שלא התמודדו עם מה שאנחנו מתמודדים.
אנונימי44699
מיכאל זה בשבלך שאלה - 3337
שלום לכבוד הרב
כל הזמן אומרים שהמשיח יבוא בכל יום והוא לא בא ועוד אומרים שהמשיח יבוא בדור שכולו חייב או בדור שכולו זכאי ובדור שלנו אין הכל חייב ואין הכל זכאי
אז איך אפשר להאמין שהמשיח יבוא היום? זה סותר את חז"ל
וחוץ מזה כמה אפשר לחכות?
תשובה
הגמרא אמרה זכו אחישנה,לא זכו בעתה,וכן כלו כל הקיצין ואין הדבר תלוי אלא בתשובה. נמצא שאנחנו אשמים בעיכוב הגאולה והמשיח סובל בעוונותינו כאמור והוא מחולל מפשעינו, ודור שכולו זכאי היינו שכל אחד מאתנו נקרא דור ובסוף הזמן יהיה או כולו זכאי או כולו חייב שלא ישאר שום אדם בינוני,וזה תלוי בכל אחד מאתנו.
מיכאל
אז למה המשיח לא הגיע לפני 1000 שנה שרוב עם ישראל היו צדיקים?
מיכאל
אתה רואה זה לא קשור
מיכאל
אתה יכול להיות צדיק עד מחר זה לא יזרז את ביאת המשיח
מיכאל
יש תאריך קבוע מראש תבין את זה
אנונימי44925
ועכשיו אנו באחרית הימים. הוא אמור לבוא בזמן הזה.
מיכאל
אז אם לפני 1000 שנה לא הגיע המשיח כשרובם היו צדיקים אז קל וחומר שלא יבוא עכשיו
מיכאל
אתה מבין? אין קשר אחי
מיכאל
יש תאריך קבוע מראש והוא לא ישתנה
אנונימי44968
מיכאל, הצדיקים האמיתיים של היום, יותר גדולים מהצדיקים של פעם. אתה מסכים ? היום יש הרבה יותר נסיונות מאשר בעיירה לפני 1000 שנה
מיכאל
לא בטוח בכלל 968
אנונימי44968
אני הבנתי ש"צדיק" מוגדר לפי הניסיונות שלו.
מיכאל
תאמין לי שלו חסר נסיונות שהיו לצדיקים לפני 1000 שנה ויותר
מיכאל
שלא*
אנונימי44968
מדוע? אז רובם היו דתיים, האם היה להם אופציה לא לשמור שבת? והאם משכב זכור למשל היה חוקי אצלם כמו היום?
מיכאל
ההפך אנחנו החיים שלנו יותר קלים משלהם בגלל הטכנולוגיה וכו...
אנונימי44968
נכון שהחיים יותר קלים, אבל החיים הדתיים יותר קשים
מיכאל
אם כבר אז הם היו צריכים לראות את המשיח ולא אנחנו
מיכאל
לפי הקריטריון שלך...
מיכאל
עזוב אחי תבין אין קשר
אנונימי44925
להפך מיכאל בגלל הטכנולוגיה הדור שלנו קשה יותר. אנשים מלטפים את הטלפון שלהם במקום את ילדיהם.
אנונימי44968
לא, כי השם רוצה דווקא אותנו הרשעים, שרוב עם ישראל חילוניים, שדווקא אנחנו נחזור אליו בתשובה שלימה ונהיה צדיקים... שזה קידוש השם הרבה יותר גדול, אתה לא חושב?
מיכאל
יש תאריך שה' קבע עוד לפני בריאת העולם
אנונימי44699
התנאים לא רצו לחיות בדור המשיח "ייתי ולא אחמיניה" הדור הכי חשוך אבל עם הכי הרבה שכר
אנונימי44925
יפה מאד אמרת. הדור הכי חשוך אבל עם הכי הרבה שכר.
אנונימי44968
נכון שיש תאריך, אבל מי אמר שפספנו את "אחישנה"? אולי אחישנה יהיה רגע לפני "בעתה"?... (סתם אני מנחש... אבל אני בשיטת "גם וגם"...)
מיכאל
אבל הבעיה שאתה לא יכול לקבוע כמה צדיק צריך להיות
אנונימי44968
ברור שלא... אבל אין סוף לצדיקות, לא?
מיכאל
אולי לפני 50 שנה היו מספיק צדיקים אבל עדיין לא הגיע הזמן?
מיכאל
אתה מבין אחי? אין קשר
מיכאל
אולי גם עכשיו יש מספיק צדיקים ועדיין לא הגיע הזמן?
מיכאל
עזוב אין קשר תבין
אנונימי44968
כתוב שכולם יחזרו בתשובה. כולם בני אברהם יצחק ויעקב.
מיכאל
אולי אחרי ביאת המשיח זה יקרה אבל לא לפני
אנונימי44968
אני אינני יודע. אבל אתה, ידידי, מהיכן הביטחון?...
מיכאל
מה אתה לא יודע?
אנונימי44968
מי אמר לך שזה לא יקרה לפני?
מיכאל
כי אין שום סיבה שזה יקרה
מיכאל
תן לי סיבה אחת שכולם יחזרו בתשובה
אנונימי44968
אמרתי כבר שאינני יודע, אבל מה אנחנו יודעים מה יילד יום
מיכאל
קיצר לא נראה לי שעם ישראל יחזרו בתשובה בהמוניהם אם זה מה שאתה מתכוון
אנונימי44968
גם נראה לי אתה בקיא במקורות, כתוב שעתיד להעמיד עליהם מלך רשע כמו המן (=שרצה לכלות את כל עם ישראל ביום אחד) ובסוף כולם יחזרו בתשובה
מיכאל
אז אולי רק אז אבל לא לפני
מיכאל
שכחתי את הפרט הזה
אנונימי44968
לא מבין, לדעתך אחרי שיבוא המשיח, יקום מלך כמו המן?
מיכאל
אבל בינתיים זה לא קרה אז כרגע אף אחד לא יחזור בתשובה
אנונימי44925
מיכאל המשיח בחיים. הוא מחכה לסימן הבורא והוא יתגלה אלינו. וכמובן שלפני זה אליהו הנביא יכתיר אותו למלך המשיח. אנו באחרית הימים והמשיח יגיע בדורינו עלינו לחשב שהוא יכול ועלול להגיע כל יום ויום.
אנונימי44968
נכון שזה לא קרה. אבל אם כן צר לי לאכזב... יוצא שלדאבון יש לנו זמן עד המשיח... הלוואי שיבוא היום!
מיכאל
אני מקווה שאתה צודק 925
אנונימי44925
אפילו צדיקים ורבנים גדולים אמרו שהוא נולד כמובן שרוחנית כן
מיכאל
תראה 968 אני מקווה שעוד השנה נראה התפתחויות עם סוריה ואיראן מה שיביא לביאת המשיח
אנונימי44968
אמן. הלוואי. כבר אין סבלנות... ה' יעזור לנו
מיכאל
נפילת אסד והמשטר באיראן
מיכאל
אלה יהיו ככל הנראה הסימנים הכי חזקים
אנונימי44925
בנתיים הוא מתעלה ומתעלה מעל עצמו.
מיכאל
צודק 968 כבר אין סבלנות
אנונימי44925
לך תדע אולי עברת לידו ברחוב ולא ידעת שזה הוא או אפילו אתה מכיר אותו.
מיכאל
לך תדע
אנונימי44925
אתה מבין אין לדעת. וכמובן שאסור להתייאש .
אנונימי44968
25 סתם שאלה, מהיכן יודעים את זה שהוא מתעלה? (סליחה על השאלות.. אבל נולדתי אתאיסט גמור...)
מיכאל
כל עוד אנו חיים אסור להתייאש צודק
אנונימי44925
הוא מתפתח ומתפתח ועד שיגיע לשיאו הוא יגיע ויבוא אלינו. בנתיים הוא פועל אתה מבין?
אנונימי44968
כולם אומרים את זה, אבל לא יעזור לי... קשה להשתחרר מהספקנות אוף....
מיכאל
גם לי זה לא עוזר
אנונימי44925
אם כוצם אומרים את זה זה סימן שזה נכון
אנונימי44968
אני רק מאמין שהוא יבוא, ומקווה מאוד שיהיה בהקדם, אבל חוץ מזה איך אפשר לדעת
מיכאל
צודק 968
אנונימי44968
כולם אומרים לא מספיק לי... חבל...
אנונימי44925
סרטונים באינטרנט של אנשים צדיקים ורבנים גדולים על המשיח יעזרו
מיכאל
אני אישית ספקן מאוד בקשר לזה
מיכאל
לוקח את זה בעירבון מוגבל
מיכאל
וזה לא מה שנותן לי את התקווה האמת...
ספיריט
מיכאל כששאלתי אותך מה שלום המשיח התבלבלתי בינך לבין מיכאל... השאלה הייתה מופנית אליו. אתם מבלבלים אותי עם השמות שלכם.
אנונימי44925
אתה מכיר את הרב זמיר כהן הגדול?
מיכאל
יש עוד מיכאל מיכאל?
ספיריט
כן
מיכאל
כן מכיר
מיכאל
למה?
אנונימי44925
יפה. יש לו סרטונים על המשיח וגם על דברים אחרים. תוכל לראות אם תרצה
מיכאל
kt vtn, tbh ngsh; krtu, srau, nuxr ak vrc sbhtk zr
מיכאל
לא האמת אני מעדיף לראות דרשות מוסר של הרב דניאל זר
מיכאל
אבל תודה בכל מקרה
אנונימי44925
בבקשה
מיכאל
khkv yuc kfo jcrho herho
מיכאל
טוב אני זז לילה טוב לכם חברים יקרים
מיכאל
נקווה באמת שיבוא מהר המשיח
ספיריט
לילה טוב
מיכאל
לילה טוב ספיריט
אנונימי44925
לילה טוב לכל עם ישראל אני אוהב אותכם.
ספיריט
חחח אנונימי44925 אתה ב"ח ?
אנונימי44925
אה?
ספיריט
ברוך חי?
אנונימי44925
מי זה/מה זה
ספיריט
מישהו מיוחד
ספיריט
לא משנה smile
אנונימי44925
אה תודה רבה לך גם אתה. אוהב אותך
ספיריט
אוהב אותך גם
אנונימי44925
תודה
ספיריט
תבטיח לי שתזכור תמיד -- אתה אמיץ יותר ממה שאתה מאמין, חזק יותר מאיך שאתה נראה, וחכם יותר מכפי שאתה חושב laugh-big
אנונימי45114
שלושה באין בהיסח הדעת אלו הן משיח מציאה ועקרב׳
( סנהדרין צזsmile


יהיו כאלה שמשיח יהיה בשבילם משמח כמו מציאה -׳ כמוצאי שלל רב׳ , לעומתם יהיו כאלה שבשבילם זה יהיה כואב ומפחיד כמו עקרב.


רואים שמציאה נכתבה בסמיכות למשיח להראות שזה המצב האידיאלי ואכן בעז״ה כך יהיה- בחסדים וברחמים.

בשבת פרשת ניצבים נערכה תחרות הצבעות דרך האינטרנט ( לצערנו בשבת... אבל זהו חלק מן ההסתר המתבקש )
שמטרתה לבחור את ׳העקרב הלאומי של ישראל׳.
בסיום ספירת קולות ההצבעה נבחר העקרב ששמו ׳נבו יריחו׳.

נבו- מקום נקבר משה.
׳משה גואל ראשון וגואל אחרון׳
( נשמת משה מתעברת במשיח).


יריחו- רמז למשיח שישפוט עפ״י הריח
״וַהֲרִיחוֹ בְּיִרְאַת יְהוָה וְלֹא לְמַרְאֵה עֵינָיו יִשְׁפּוֹט וְלֹא לְמִשְׁמַע אָזְנָיו יוֹכִיחַ״עקרב- קרב-ע - קרב 70 אומות -
גוג ומגוג=70עקרב= 333 מסתתר עם האותיות והכולל= גרעין- מלחמת עולם שלישית גרעינית.

נבו יריחו= 437 (מסתתר וכולל)= משיח בן דויד ( עם המילים).

גימטריה במסתתר לרמז על העקרב המסתתר תחת אבנים ומגיע בהיסח הדעת.

נוציא אות אחת בכל פעם מן המילה עקרב ונקבל סימן טוב לשנה החדשה הבעל״ט.


תשע״ט
ת׳הא ש׳נת ע׳רוב ( עבדך) (ל) ט׳וב

(ב) קרע - קרע רוע גזר דיננו.

(ק) עבר- שנה שבה הקב״ה יניח את ישראל מן העבר האחד ואת הגויים מן העבר השני.

(ר) עקב- שנה המסיימת את ׳חבלי הלידה׳ ותקופת עקבתא דמשיחא.

(ק) ערב- ״ערוב עבדך לטוב״
״...והיה לעת ערב יהי אור״ ואז יתבטל ה׳ערב׳ רב.

(ר)בקע- בקיעת הר הזיתים לשניים ע״י הקב״ה.

(ע) רקב- כל הגופים שנרקבו באדמה יקומו בתחיית המתים.

(ע) קבר- פתיחת הקברים- תחיית המתים.


עקרב נבו יריחו לא נכלל עם העקרבים הארסיים. בכל אופן לא בין אלו המסכנים את חיי הנעקץ מהם.

יש כאן בשורה טובה.
גם אם הגאולה תגיע בבחינת ׳עקרב׳- על הגויים - היא לא תזיק לעם ישראל וכשם שהעקרב הנ״ל לא ארסי כך מה שהוא מסמל לא ארסי.
וזו בדיוק נבואת דוד המלך ע״ה
״לָמָּה רָגְשׁוּ גוֹיִם וּלְאֻמִּים יֶהְגּוּ רִיק״


צורת מזל העקרב באסטרולוגיה היא צורת האות ׳m׳ באנגלית כאשר רגלה הימנית הופכת ל- ׳חץ׳.

אם נקרא זאת בעברית נקבל- אמ- חץ.


״ אֶמְחָצֵם וְלֹא יֻכְלוּ קוּם יִפְּלוּ תַּחַת רַגְלָי״
( תהלים יח,לא)

ובנבואת בלעם על אחרית הימים

״אֶרְאֶנּוּ וְלֹא עַתָּה אֲשׁוּרֶנּוּ וְלֹא קָרוֹב דָּרַךְ כּוֹכָב מִיַּעֲקֹב וְקָם שֵׁבֶט מִיִּשְׂרָאֵל וּמָחַץ פַּאֲתֵי מוֹאָב וְקַרְקַר כָּל בְּנֵי שֵׁת״

( במדבר כד, יז)דרך כו
אנונימי44925
אני מבטיח חח. משפט יפה מאד אהבתי.
אנונימי45114
״ אֶמְחָצֵם וְלֹא יֻכְלוּ קוּם יִפְּלוּ תַּחַת רַגְלָי״
( תהלים יח,לא)

ובנבואת בלעם על אחרית הימים

״אֶרְאֶנּוּ וְלֹא עַתָּה אֲשׁוּרֶנּוּ וְלֹא קָרוֹב דָּרַךְ כּוֹכָב מִיַּעֲקֹב וְקָם שֵׁבֶט מִיִּשְׂרָאֵל וּמָחַץ פַּאֲתֵי מוֹאָב וְקַרְקַר כָּל בְּנֵי שֵׁת״

( במדבר כד, יז)דרך כוכב - כתרגומו לשון (איכה ג, יב) דרך קשתו, שהכוכב עובר כחץ ובלע"ז דישטינ"ט כלומר יקום מזל.

(רש״י)

רואים שמוזכר כאן חץ בקשר לכוכב.
כוכב מיעקב- כוכב( מזל) עקרב
עקרב - יעקב
אותיות ׳עקב׳ משותפות.
נשארו האותיות ר-י
רי= 212 ספרות 222 - לסוף האלף.

מזל= 78 עם הכולל= ע״ח ( חז״ל).

האם זהו הכוכב של יעקב?

לא נדע עד שיהיה.העקרב עוקץ בעזרת זנבו המתקפל .

עו- קץ
הקץ בשנת ע״ט ( עו - עם האותיות והכולל = ע״ט)

לא לחינם התחרות על תואר ׳העקרב הלאומי של ישראל׳ נערכה בערב ראש השנה בכדי לרמז לנו על השנה הבעל״ט -

תשע״ט.
ת׳הא ש׳נת ע׳קרב (ל)ט׳ובה

העקרב הלאומי של ישראל= 1,340
הקץ בדניאל (1,335) עם הספרות והמספר( הכולל)
אנונימי44925
המשיח הוא האדם שהכי קרוב והכי רחוק בו זמנית.
אנונימי44925
הוא איתנו אבל הוא כאילו במקום אחר.
ספיריט
אנונימי44925 - אתה יודע מי המשיח? smile
אנונימי44925
לא אני לא יודע כלום. אין לי מושג
ספיריט
goatse
אנונימי45110
אז למה להגיד דברים שאיין מושג עליהם כמו מה הוא מרגיש כי כל אחד יכול להרגיש את זה
אנונימי44925
כתבתי דברים שכתובים לא מראשי אתה יודע..
אנונימי45110
מה המקור ?
אנונימי44925
יש בו תכונה אלוקית מה שאין לשאר בני האדם
אנונימי45110
קם חוטר ... חדל אישים.. סובל יסורים... כלוא ... זה המשפטים לא?
אנונימי45110
ומה היא התכונה הזאת?
אנונימי44925
שהוא יודע לזהות ולהבין מה קרה מבלי לשמוע ולראות הדברים אלא לפי הרגשתו והוא תמיד צודק.
אנונימי44925
הוא מבחין בין האמת לבין השקר וכשמסתכלים עליו כבר יכולים לחשב על המשיח.
אנונימי45110
בריחו הישפוט הכוונה?
אנונימי44925
כן.
אנונימי45110
לא עדיף לצפות למלכות השם שתחזור ולהבין את מי אנחנו עובדים זה כייף לדבר עליו המשיח אבל וזה לא המטרה .מי מכיר את השם ואיך מנצחים את מי שכולנו נלחמים איתו ואיך כבר מבטלים את ההסתר ומה אנחנו מוכנים לימסור בישביל להכיר את הבורא ולהידבק בו
אנונימי44925
אתה יודע שהנושא הזה מעניין רבים. אז כותבים ומשוחחים למה לא? , אי אפשר לנצח את המשיח כי ה תמיד יסדר לו את הדברים באופן המושלם שיתאים לו בכל זאת משיח ה. , כל אחד עובד על האמונה שלו ובסופו של דבר כל אדם לעצמו וכל אדם אוכל את מה שהוא בישל. אנחנו צריכים להצקרב למלך בורא העולם ולהכיר בטובתו ולהגיד לו תודה כי בלעדיו אין אנו כלום ואין לנו כלום.
אנונימי45110
אחחחח אם היינו מקשיבים לתורה ולהלכה באמת ולא כל היום מדמיינים מה איהיה מחר ועוד חודש והמתקות ודינים וקישקושים כאלה ואחרים אז היינו מבינים שאנחנו חולמים כי אמרו ורשום היום אם בקולו תישמעו
אנונימי45110
לנצח תיצר לא משיח
אנונימי44925
, שיגיע הזמן לדעת אותו כל העולם יידע אותו. תמיד אפשר ללמוד תורה והלכה זה לא מאוחר.
אנונימי45110
יש אמונה אחד כמו שהשם אחד זה הבעיה כל אחד חי אם אלוהים כמו שאני מאמין בו בעיה כללית
אנונימי45130
45110 - יוסף בן שמחון?
אנונימי45110
לא .מאיר
אנונימי44925
עדיף לשבת לקרוא וללמוד תורה במקום ללטף את הטלפון לא?
אנונימי45110
נכון
אנונימי45110
אבל לא כולנו נולדנו תדיים אבל כן שקרנים
אנונימי45110
אז על תבי מוסר של פגוע תהיה אמיתי
אנונימי44925
תמיד אפשר לעבוד על האמונה ולהתחזק ברוך ה אני לומד תורה. למה לשקר ולמה שאני ייפגע?
אנונימי44925
התרצה לשאול אותי שאלה נוספת?
אנונימי45110
כי ללטף זה קצת לא קשור לשיחה ולא מדבר על החיזוק האמונה מדבר על הכיוון שלה שזה החשוב
אנונימי44925
אני אגיד לך מה בעיניי זה בושה שההורים כשהם יורדים מהאוטו שוכחים לפעמים את הילדים שלהם והעיקר את הטלפון הם זוכרים לקחת. היום הטלפון זאת עדיפות הראשונה אצלכם וזה ממש מבייש
אנונימי45110
מי זה אצלכם ואיך אני קשור לקיתלוג אתה לא יהודי? ומה החלטתה שזה הכי גרוע ? וששולכים אותם לבית ספר של המחטיאי הרבים האלו ובאים בטענה מצחיקה ש הם לא מספיק תדיים לשים אותם בבית ספר דתי לא גרוע יותר על תיגעו במשיחיי ולנביאי על תרעו לשקר לילדים בישביל תאבות יותר טוב על תקשקש מהצד
אנונימי45110
מה אתה לומד עלינו מהתשקורת???
אנונימי45110
אם אתה יהודי אז אתה כמונו תיבדוק את עצמך אז אולי תנסח אחרת
אנונימי45154
02:50 18/09 Ynet CNN: ייתכן שסוריה יירטה בטעות מטוס רוסי
02:45 18/09 וואלה רוסיה: ישראל אחראית לתקיפה בסוריה; אבד קשר עם מטוס
אנונימי45154
האם הרוסי יבליג
אנונימי44925
ללטף זאת מילה אפשר להשתמש בה אך תלוי מה נושא השיחה. אני יהודי אני מנסה לשמור כמה שיותר. והמילה אצלכם באה בטעות. אני מצטער. אבל אתה מבין שהיום זוכרים טלפון שוכחים ילדים. סדר העדיפיות היום השתגע.
אנונימי45154
45-1-54 לא בחרתי את זה בכוונה!... חח
אנונימי44925
45110?
אנונימי45110
שלא יודעים מי ברא אותנו אז התאבות שולטים אצל כולנו השכל מיתנתק מהמציאות ולא מבינים מה התחליט בכלל אז ברור שאתה צודק אבל זה בהכל אחי לא רק טלפון גם מחשב מסעדות יצרים זימה וכוווליייי היצר לא חסר לו
אנונימי44925
נכון
אנונימי45154
ההיסטוריה חוזרת... בדיוק כמו לפני 45 שנה מלחמת יום כיפור!.... כותרת מרוטר כעת : מבזק חצות: מתקפת טילים בלטקיה". ויקיפידה: קרב לטקיה הוא קרב ימי שנערך מול חופי סוריה בתחילת מלחמת יום הכיפורים, בלילה שבין 6 ל-7 באוקטובר 1973, בין חיל הים הישראלי לבין חיל הים הסורי, והסתיים בניצחון ישראלי מכריע. זה היה קרב טילי ים-ים הראשון בעולם.
אנונימי45318
בוקר טוב תפילת שחרית אנשים תפילה לה ואתה מקבל שכר. (כל מצווה שכר)
אלטע זאכען
בנות ישראל היקרות והקדושות הידעתן שצריך לפי ההלכה ללבוש חצאית רחבה וארוכה לפחות עד הקרסול? וגרביים שלא בצבע העור? מזעזע! עד כדי כך - חילול ה' נורא ואיום (מרן הרב שך זיע"א) כי זה ירידת הדורות - כל פירצה שאינה מן הגדולים - אינה פירצה! לכן הגיע זמן שנפעל בפועל ממש, אז הכונו למערכה הגדולה, לפני שחילות גוג ומגוג יעשו את העבודה רח"ל, וזה יהיה לא נעים... עורו והתעורורו ישראל, כי בא מועד כי עת לחננה, כי צריך לעלות לרגל! ואיך נכנס להיכל המקדש כך???? ועל זה " למה רגשו גויים" ראשי תיבות רגל, בגוג ומגוג הכתוב מדבר~! וכולם נתאחד להלחם נגד הפריצה הזאת ולבער חוסר הצניעות - וה' יקבלנו בתשובה שלמה ויביא משיח צדק! צפה ל רגליו של משיח!!
אנונימי45415
בסופו של דבר הן ישלמו את המחיר שלהן הבנות הפרוצות שחוטאות ומחטיאות.
אנונימי45415
ושלא יגידו לנו שלא הזהרנו אותן שהם ייענשו
אנונימי45415
כי היום זה נראה רגיל והן לא יוגעות כמה הן יילכו וייסבלו אחרי זה. הם יבינו רק אחרי שהם ייענשו וייסכלו אותן באבנים. לצערי בכל מקום היום יש בנות פרוצות אפשר למצוא אותן בכל מקום.
אנונימי45415
הרי בסופו של דבר דין האדם נקבע עלפי מעשיו ולא עלפי כמה שיפה הוא.
אנונימי45415
הם מחכים למשיח אבל הם לא מבינים שכשהמשיח יגיע הם כבר לא יוכלו לתקן.
אנונימי45415
כולם לחזור בתשובה !!! !!! !!!
אנונימי45391
רוסיה מאשימה את ישראל בהפלת המטוס ו"שומרים את הזכות להגיב". כולנו להתפלל חזק ביום כיפור !! על שלום היהודים בכל העולם, ועל צמיחת קרן לדוד עבדך, במהרה בימינו !
אנונימי45415
יש עוד זמן לתקן , זה עדיין לא נגמר !! !!
אנונימי45391
שעות ספורות עד כניסת היום הקדוש
אנונימי45391
נרבה בתפילה והשם יושיע
אנונימי45415
אמן ואמן. בתכלס אני לא מבין איך יש עוד אנשים שחוטאים הרי אומרים שהמשיח חי והוא בחיים ואתה יודע שלחוטאים לא יהיה קל
אנונימי45415
ואין עוד הרבה זמן לתקן כי אומרים שהוא יבוא השנה ואמן שבאמת
ממתין
not-one-care משיח בוא יבוא לא יאחרsmile
ממתין
קולטים שאנחנו בתקופה הכל כך מיוחדת הזאת???????בא לי פשוט לצרוחחח משמחה oh
ממתין
אני מבטיח לכם אחים יקרים שה' בחר בפקידה אחד אחד מאיתנו בדור הזה
ממתין
בקפידה* silly
ממתין
ותאמינו לי חברים יקרים שלי שכל ראשי הצבא הישראלי וטובי המוחות ערים בשעות אלו ובוחנים כל צעד וצעד אבל זה לא לפרסום בשביל לא להלחיץ.
ממתין
אנחנו ברגעים קריטים
אנונימי45468
כיפורים-כפורים.
אנונימי45553
חַרְבָּם תָּבוֹא בְלִבָּם וְקַשְּׁתוֹתָם תִּשָּׁבַרְנָה.
אנונימי45558
תשע"ט ראשי תיבות תהא שנת עין טובה/ טהורה. עכשיו החדשות מדברים בעיקר על סוריה/רוסיה שהיא מורכבת מורכבת מהמילים סר יהו, סר בגימטריא 2 פעמים עין (130+130 = 260) כי עיקר מלחמת גוג ומגוג הרוחנית היא על שמירת עינים, כי ע' (עין) בגימטריא גוג ומגוג, וכמו שכתב באריכות בספר "רזא דתיקונא בתראה". ועל ידי שמירת העינים משלימים שם הויה (שזה האותיות שנשארו מסוריה, כידוע שהעינים רומזות לשם הוי"ה (כל עין היא בצורת האות י', והחוטם הוא בצורת האות ו' יוצא י ו י שהוא בגימטריא כ"ו כמנין שם הוי"ה ב"ה. ואם חס ושלום פוגמים בעינים - פוגמים בשם הויה ח"ו.
תפילה:
אבי האב הרחמן אנא זכני לשמור עיני בתכלית השמירה, וכך אזכה לראות אותך עין בעין בשוב ה' ציון, ואנא עשה שלא אראה ואסתכל חלילה בשום אשה זרה אפילו צנועה, וכל שכן אלו שלא בצניעות ח"ו, וזכני שגם אם אכשל חלילה - לא אסתכל פעמיים.
אנא קדש נא את מוחי וליבי ומחשבתי בטהרה, ואנא מחק ממוחי וליבי כל הראיות והמחשבות האסורות, וזכני לבחינת "טהור עינים", וזכני לשוב לפניך בתשובה שלימה, ולהוריד פלגי מים דמעות על כל הראיות האסורות שראיתי, ואנא מחל וסלח וכפר לי על הכל, כי אני עכשיו מקבל עלי באמת לשמור עינים, ועשה ברחמיך שלא אחטא עוד, וזכני לעין טובה, לראות רק את הטוב, ולעצום עינים מרואת ברע, ובזכות זה אזכה לראות מלך המשיח ובית המקדש וזיו השכינה, אמן סלה, לישועתך קיוותי ה'!!!
אנונימי45589
לב מלכים ושרים ביד הד'.
אנונימי45636
עכשיו אנחנו לקראת השקט שלפני הסערה אנשים.
אנונימי45553
אין ספק מצב מתוך מאד.
אנונימי45553
מצב מתוח
אנונימי45677
ללל התפלל לגאןלה
אנונימי45666
זה הזמן לבקש סליחה מכל מי שפגעתי בו, מבקש סליחה במיוחד מאמילי רבקה אסתר פנטסטיקו ויוסף בן שמחון מבקש סליחה גם מאריאל 555 שנפגע ממני ואם פגעתי בעוד מישהו באיזושהי דרך מבקש את סליחתכם.
אני מוחל לכול מי שפגע בי ומקווה שגם אתם מוחלים לי אם פגעתי בכם שיהיה לכולנו צום קל ומועיל וגמר חתימה טובה. KFUE
אנונימי45636
אמן ואמן
אנונימי45636
אבל צריך לבקש סליחה פנים מול פנים. אתה יודע
אנונימי45832
גאולה בחן וחסד ורחמים -מהלב.
אנונימי46142
גאולה כאשר בחן-- כאשר נמצא חן ושכל טוב בעיני אלוקים ואדם. וחסד-- כאשר נעשה חסד עם עצמנו ועם אחרים. ברחמים-- כאשר נרחם על הבריות ונלמד עליהם זכות כמו הקרובים שלך. וזאת צריך להיות מכול הלב. בעזרת ה'.
אנונימי46142
וזאת אפשר ע"י הדרכה מאת ה' עם רצון טוב ומאמץ מסוים מאיתנו מתוך רצון לגאולה.
אנונימי46427
smile
אנונימי46513
תחזרו בתדובה עם חשראל אחרת תסבלו ייסורים כגולים ורבים ותלכו לגיהנום ותשאפו באש עד שתבינו שטעיתם ושכחתי לציין שייסקלו אותכם באבנים ואתם תסבלו. ראו הוזהרתם.
אנונימי46513
אתם לא יודעים ומבינים כמה שאתם תסבלו אם תמשיכו בדרככם שלכם.
אנונימי46513
אז בבקשה תחזרו בתשובה !!! !!! !!!
אנונימי46142
רק ה' יתברך יכול עכשיו להחזיר בתשובה כי שליטת היצר מושלמת.
אנונימי46685
smile מה אתה דואג
אנונימי46824
רק שמחה...
אנונימי46824
החסידים היו אומרים, שרק שמחה תוציא אותנו מהגלות...
אנונימי47014
שמחה של מצווה ולא של הוללות.
אנונימי46898
הזורעים בדמעה ברינה יקצורו.
אנונימי47070
המצב הביטחוני נראה מתוח... אם נסמוך על כוח ידינו וצה"ל אנחנו בבעיה... אם נבין שאין לנו על מי להישען אלא על אבינו שבשמים , הכל טוב בעז"ה...
אנונימי46898
7070 ועמך כולם צדיקים לעולם ירשו ארץ.
אנונימי47014
הזורעים בדימעה--- הקושי בעשיית המצוות הוא הזרע שמצמיח אחר כך את השמחה , הבריאות האושר וגם עולם הבא. אשרינו שנבחרנו ע"י ה' להיות עם סגולה כדי לזכות לקיים מצוות.
אנונימי47014
898.ועמך כולם צדיקים. תשים לב שכתוב ועמך רק מי שמוגדר כעמך--עושה מעשה עמך --אז כל אלה צדיקים. כמו שכתבוב ואהבת לרעך כמוך והכוונה רק מי שמוגדר רעך שעושה מעשה עמך. ויש עוד דוגמאות ברוך ה'. אבל מי שלא עושה מעשי עמך לא ניקרה צדיק אלא מורד חלילה.
אנונימי47333
שמע ישראל ה אלוהינו ה אחד
אנונימי47014
שמע ישראל וכי כולם שומעים ומי שקורא כבר לא צריך לשמוע , אז מה הכוונה. כאשר אומרים שמע ישראל והכוונה במחשבה ובלב שעם ישראל ישמע ויקבל לעשות רצון ה' אז המסר עובר לנשמות ישראל וככול שהכוונה יוצאת מלב טהור אז היא נשמעת ליותר נשמות בעם ישראל וכך מעבירים את המסר שה' אחד והוא בעל הכוחות ורק אליו נפנה את בקשתנו כי ממנו הכול.
אנונימי47510
נסראללה איים על ישראל שמעתם?
אנונימי47014
זה ה' מאיים עלינו כדי שנחזור בתשובה . הכול מאיתו יתברך ואליו צריך לפנות.
אנונימי48160
כשפרעה רדף אחרי בני ישראל ומשה עמד והתפלל הקדוש ברוך הוא אמר לו מה אתה עומד ומתפלל? תברח!
אנונימי48160
ההבדל היחיד שהיום יש לנו צבא במקום מקום שאליו אפשר לברוח כי אין לנו לאן לברוח יותר
אנונימי48160
אז הקדוש ברוך הוא לא יכול לומר לנו לברוח יותר אז הוא לוחם בשבילנו
אנונימי48160
בדרכים שכדרך הטבע כגון צה"ל, מוסד וכו'...
אנונימי48671
כל מצווה מזרזת את הגאולה וכל חטא מעכב את הגאולה. אז בואו נצבור מצוות בכדי שהגאולה תתקרב ותבוא אלינו ועלינו כבר השנה. ו שכל אחד יתחיל מעכשיו.
אנונימי48901
בואו נעשה תשובה ונזכה לגאולה
אנונימי49353
שכל אחד ייקח על עצמו באמת ונזכה אמן ונראה כבר השנה הגאולה הישועה והמשיח והתגלותו
אנונימי49353
אז בבקשה עם ישראל הנבחר חזרו בתשובה שלמה לפני מלך בורא העולם הבורא והיוצר.
שה אובד
עם ישראל, הסוף פה, וכדי לראות משיח - צריך להיות ראוי לראותו, וזה עניין שמירת עינים, כי רק השומרי עינים יוכלו לראות משיח ולהכירו, ולדעת שאכן כן זהו משיח צדקנו!

תשובה זה לשוב אל ה',
בבקשה אני מתחנן פתחו את הלב שלכם לאביכם שבשמים, תצטערו על כל עבירה צער גדול, על איך פגענו וציערנו את הכל יכול, אוי אלי שבמרומים, רחם עלינו, כי אנחנו רוצים רק אותך, אבל היצר הרע מבלבל אותנו, ואנחנו באמת בוחרים בך מלכנו, יוצר הכל! אוי טאטע! באמת עם ישראל אנחנו קרובים לסוף העולם הזה, כפי שאנחנו מכירים אותו, בואו בהמוניכם ועשו תשובה שלמה ומוחלטת, ותבקשו סליחה מה' יוצר הכל, כי הוא אבינו מלכנו, אוהבינו, אהובנו, חמדת נשמתנו, וזה יציל אתכם, ה' רוצה את הלב, תנו את הלב לאבא!!!

ובכן אנא תורידו את הפאות הנוכריות והחצאיות הקצרות, האריכו את החצאיות עד לקרסול לפחות, ולבשו מטפחת צנועה - לכבוד ה' אלקינו מלך העולם!
אנונימי49865
כל החברים פה דתים אז את מי אתה מחזיר בתשובה?
אנונימי49998
כי לפעמים נכנסים לאתר גם חילונים. בטוח.
אנונימי49998
ואני רוצה שברגע שהם ייכנסו הם ייראו את הכתוב. חזרה בתשובה שלמה.
אנונימי49998
אתה מבין אותי? ולכן אני כותב את זה.
אנונימי49961
אבל אם בן אדם נכנס לפה אז מן הסתם זה אחרי שהוא כבר השתכנע.
האדם השלישי
הגיע זמן הגאולה, ואנחנו מחכים למשיח, נו נו נו למה הוא לא התגלה?
בגלל הפריצות, במיוחד הפריצות החרדית, אתם שומעים?
אנחנו, אנחנו מעכבים את ביאת המשיח!!!
לכן כל אחד מחוייב לפעול מה שהוא יכול /ה למגר את התופעה הזאת של חוסר הצניעות...
וכך נקבל משיח צדקנו ברחמים ובשמחה!
נ.ב. וכפי שגילה הצדיק הנסתר שליט"א בשם משיח, שאמר לו משיח לא מתגלה בגלל חוסר הצניעות, וכי הוא אינו יכול ללכת ברחוב אפילו, בגלל הפריצות, ולמה הוא יתגלה? למי הוא יתגלה, הוא מחכה לביעור הפריצות ואז הוא מוכן להתגלות, בשמחה גדולה עכת"ד.
אנונימי49961
נראה שאתה מתייחס למשיח כמנוע הרצה לאינטרס דתי כגון צניעות.
אנונימי49961
זה גורם למיאוס.
אנונימי49961
אסור לעשות את זה
אנונימי49961
אתה פושע
אנונימי49961
זה כמו שאני יגיד לך רק אם תיהיה ילד טוב תקבל אוכל
אנונימי49961
אתה הופך את הדור לכלבים
אנונימי50297
מי שהופך את הדור הזה לכלבים אלו האנשים שמלמדים האנשים ללכת נגד התורה.
אנונימי50297
49961 אני לא אתפלא אם אתה חילוני
גור אריה
משיח ראשי תיבות - מרוקאי, שכנזי, ימני (תימני), חסידי
גור אריה
*חילוני
אנונימי50344
אין לדעת מי זה יהיה עד שיהיה
אנונימי50344
אני חושב תימני/פרסי
אנונימי50344
תגידו יש מצרים שהם יהודים?
אנונימי44469 CY
אנונימי45298 IL
אנונימי47360 IL
אנונימי47683 IL
אנונימי48155 IL
אנונימי50543 IL
אנונימי50552 IL
מס' משתתפים בצאט: 7

הגדרות