הוא לא יעזוב אותנו | מסר

נכתב על ידי מערכת כי לה' המלוכה ב-. פורסם ב-התחזקות, כללי, מסרים
עדכון אחרון ב-2016-11-08.

בס”ד, תקשור עם בנימין, ירושלים, יום ג’ ראש חודש מרחשון תשע”ז
אני מאד שמח שאתם רוצים לשמוע עוד דברים ממני, אפילו שאומר את האמת, אני כבר לא יודע מה עוד להגיד…
העולם ממש בלאגן וכולם מרגישים את זה, אפילו אם לא יודעים בדיוק את הפרטים מרגישים את הבלאגן, את הבלבול, וזה מפחיד, הבלבול הזה, כי אנשים לא יודעים איפה הם.
פעם, לא לפני הרבה זמן, כל אחד ידע איפה הוא נמצא, אם הוא בניו יורק או בפריז או בתל אביב או בהונג קונג. אבל היום – זה אחרת. יש איום על ניו-יורק, יש איום על תל אביב, תל אביב נהיה כמו פריז, ולונדון זה נראה כמו מקום של כל מיני פליטים, פריז נראית כמו סוריה… וניו-יורק פשוט מצב מסכן. מה אני אגיד? הכל מבולבל. והאנשים מרגישים את הבלבול, אבל הם לא מרגישים בדיוק את הסכנה. ולכן הם מנסים להמשיך עם החיים הרגילים שלהם, וזה לא הולך, אבל בינתים, פחות-או-יותר זה הולך, אפשר לקחת דולרים, להחליף אותם, ולקנות כל מיני דברים, אפשר לכתוב צ’קים, אפשר גם להשתמש בכרטיס אשראי, אפשר לטוס לאירופה, לאמריקה, נכון, פה ושם היו תאונות קשות במטוסים שהתרסקו, הרבה יותר מאשר בשנים הקודמות, טוב, אבל אין דבר, ממשיכים, ממשיכים, לא יקרה לכם. אבל בכל אופן כל אחד עולה עכשיו במטוס עם קצת פחד.
ויש מקומות כמו רומא. רומא עם הוותיקן, ימח שמם וזכרם, ועם כל המוזיאונים, עם כל ה’תרבות-כביכול’ שאפשר ליסוע ולבקר, ועכשיו מה קרה? רעידות אדמה מסביב לרומא! רעידות אדמה שחיסלו עיירות רבות, הכל נעלם! ראש העיר, ראש המחוז שם אמר שהוא ראש בלי מקום… הכל נהרס. הרבה כנסיות נפלו שם, אפילו ברומא שזה לא כל כך קרוב – הכל רעד עד כדי כך שאחת הכנסיות הגדולות בוותיקן, זה סכנה להכנס לשם… וזה לא מפסיק שם לרעוד ברומא, ולא מבינים מה זה ולמה זה. זה רועד ורועד, ברוך ה’, סימנים, סימנים [חבקוק ג’: ‘עָמַד וַיְמֹדֶד אֶרֶץ, רָאָה וַיַּתֵּר גּוֹיִם, וַיִּתְפֹּצְצוּ הַרְרֵי עַד. שַׁחוּ גִּבְעוֹת עוֹלָם, הֲלִיכוֹת עוֹלָם לוֹ… בְּזַעַם תִּצְעַד אָרֶץ, בְּאַף תָּדוּשׁ גּוֹיִם: יָצָאתָ לְיֵשַׁע עַמֶּךָ, לְיֵשַׁע אֶת מְשִׁיחֶךָ, מָחַצְתָּ רֹּאשׁ מִבֵּית רָשָׁע’:]. ואני אומר שזה הקב”ה שולח את זה, עם השליח שלו, שזה הכוכב, השביט, או הניבירו, או פלאנט X. ועם כל הקונסטלציה (המבנה) שבא אתו. אבל זה הסימן של הגאולה ערישזה מתקרב ומתקרב.
העולם בלאגן. עם הילרי ועם טראמפ, ועם כל ההצגות של שתיהם, שחקנים לא כל כך טובים… כי אנחנו, ולא רק אנחנו, לא רק אוטיסטים או חרדים, אלא כל מיני אנשים רואים את ההצגות שלהם, ומבינים שזו רק הצגה. הם לא שחקנים כל כך טובים. התסריט בכלל לא אמין. הם יודעים שהם הולכים לעשות משהו אחֵר. שאחרי, או שעוד לפני הבחירות, או אולי מיד אחריהן, או אולי עוד קצת זמן אחר הבחירות, משהו ענק עומד להיות, כי הם יודעים שהכל הולך להיגמר. הרשעים יודעים, הם רוצים להיכנס לבונקרים שלהם, יודעים היטב.
אבל אנחנו, היהודים, לא צריכים לפחד. אם אנחנו עושים תשובה אמיתית, ולא מנסים רק לברבר שטויות ולהאשים אחד את השני שאחד עושה קצת פחות את רצון ה’ מאשר השני – אז אנחנו באמת נקבל משיח צדקנו. ולא צריכים לפחד, אפילו שרוב העולם ימות, רוב האוכלוסיה של העולם תיעלם, אבל מי שמחזיק חזק בהקב”ה כביכול, אז היהודי הזה אם הוא גם לומד תורה, והוא גם מקים בית יהודי, והוא משתדל, והוא יודע מה אמת ומה לא, יהודים אמיתיים שהנשמות היו בהר-סיני, הם ימשיכו לחיות, הם ימשיכו להיות בעוה”ז. אבל זה יהיה עולם אחר. כי באופן הגיוני אף אחד לא יכול לחיות לאחר מה שעומד להיות, אף אחד לא יכול לשרוד. אבל ישרדו, ואפילו יהיו גוים שישרדו.
ולכן, יהודים, כמו שאמרתי לאחרונה, תתכוננו! גם רגשית, גם רוחנית, וגם טכנית. תאספו קצת אוכל, ובכל פעם שאתם נכנסים לבית – תסתכלו על המים שבבקבוקים, ועל קופסאות-הטונה שעומדות אחת על השניה, ועל הטחינה שיש לכם, על פריכיות-האורז, ותחשבו באיזה סכנה נמצא העולם. ואם ה’ אומר לשמור כזה דבר, הוא אומר את זה רק כדי שנסתכל על זה, ונדע, ונפחד, ונעשה תשובה עוד פעם, כל יום, כמה פעמים ביום, שנעשה התבודדות איתו, ונדבר איתו מהלב שלנו, ונבכה, ונבקש ממנו לעזור לנו לחזור בתשובה. ואז האוכל הזה, והפנסים, והבטריות וכל מה שאנחנו לוקחים – זה ממש יתן לנו הרבה הרבה, הרבה שמחה, כי זה יהיה ה’תיבת נח’ שלנו. והקב”ה רוצה אך ורק שנבטח בו, שנאמין בו ונבטח בו. זהו.
אבל זה קשה. הוא נותן לנו הרבה נסיונות. הנסיון עם אנשים חולים מאד, שלא נדע, וזה שובר את הלב בצורה איומה, כל כך הרבה יתומים, שלא נדע, כל כך הרבה בשורות קשות שאנשים עוזבים את העולם הזה, וזה לא זמן של מלחמה עדיין, ובכל אופן…
והדבר השני זה הפרנסה. פרנסה בעולם שהוא כל כך מלא גשמיות, שבשביל פרוטות פחות או יותר אפשר לקנות בגד, אפשר להיכנס לחנות שכל דבר שם עולה שקל, ולקנות כל מיני ‘שמונצים'(שטויות), שלרוב אנחנו לא צריכים, רק ההרגשה להיכנס ולקנות כל כך הרבה דברים בשביל כמה שקלים, זה עושה לנו טוב, אפילו שזה לא טוב… אני יודע שאנשים סובלים מאד עם הענין של הפרנסה, רגע-רגע, כל הלילה, וזה עושה את הבן-אדם עצבני, והלב כואב, זה גורם למחלות – כל העצבנות הזו, הפחד הזה, זה מה שגורם לרוב המחלות שיש היום.
ולכן אני רוצה לומר לכם, לא משנה איזו בעיה יש לכם, זה הכל בשביל שתבטחו בקב”ה, שלא לדאוג בכלל, לדעת שהוא תמיד יעזור לנו, הוא תמיד יציל אותנו, ואם אנחנו איתו – הוא יהיה איתנו. ולא לפחד, לא לפחד. לא לפחד. סוף
שאלות ותשובות:
הקהילות של פעם
ש. איך ירדנו והגענו למצב כמו שאנחנו נמצאים בו היום? איך נפלנו כל כך?
ת. אסור לנו לשכוח את העבר הנהדר שלנו. היהודים באירופה, איזה יופי של קהילות היו, איזה יופי, איזה לב יהודי היה שם, איזו מוזיקה יצאה משם, איזה ריקודים, איזו אהבת ה’, המוסיקה היה לה’[‘הַשִּׁיר וְהַשֶּׁבַח – לְחַי עוֹלָמִים’], הריקוד היה בשביל ה’, האוכל היה בשביל החגים, בשביל ה’, בשביל להתקרב לה’, בשביל להגיע לברכות. מה אני אגיד לכם. אבל היה קושי באירופה, קושי רב (כל הצרות שהיו במדינות אירופה). וזה נהיה יותר קל (בתקופת החופש והשוויון), וברגע שזה נהיה יותר קל – הכל התחיל לרדת ולרדת. וכשזה ירד, בתוך חמישים שנה, תוך מאה שנה – הכל ירד בצורה כזאת שזה הביא את השואה, שואה!
והיהודים שמה, בשואה, כל היהודים האמיתיים שהלכו לעולמם בשואה, שלא נדע, הם הלכו עם ‘שמע ישראל’ על שפתותיהם, הם הבינו שהם טעו, שהם עזבו את הקב”ה. הם הבינו ברגעים האחרונים שהם טעו ב’גדול’, והם הלכו לעולם הבא ולגן עדן. אבל אלה שלא ידעו, ולא היו מוכנים לקבל ברגעים האחרונים, הם לא היו כל כך הרבה, יחסית היו מעטים, אבל אוי להם. אוי להם.
ואלו ששרדו, והקימו את החצרות החסידיות מחדש, באבוב, בעלז, גור, וכו’, וגם הליטאים, פוניבז’, מיר, וכו’, זה נקמה היה, הנקמה של היהודים, אבל תפסנו את האמת, לפחות קצת אנשים, כי גם היו מספיק חילוניים שחזרו מהמלחמה אחרי כל הסבל הזה, בלי משפחות, ושכחו, המשיכו חיים כמו מקודם, עם חילול שבת וכו’.
אבל כל הקבוצות, של החרדים שבנו מחדש את העולם – ניסו לבנות מחדש את העולם שפעם היה, גם הם בנו זאת על רמה קצת יותר נמוכה, כי את האש ואת האהבה ה’מטורפת’, איך אני אגיד, ‘מטורף’ – אולי זו לא המילה, האהבה הענקית להקב”ה [סוף שיר השירים: ‘כִּי עַזָּה כַמָּוֶת אַהֲבָה קָשָׁה כִשְׁאוֹל קִנְאָה רְשָׁפֶיהָ רִשְׁפֵּי אֵשׁ שַׁלְהֶבֶתְיָה…’], לא היה להם עד כדי כך, ולכן הם נפלו לתוך הגשמיות. ואפילו פה בירושלים, במאה-שערים, שהאנשים האלה לא היו בשואה, אבל הם סבלו והחזיקו מעמד עם הטורקים ואחר כך עם האנגלים והציונים, והעוני הרב, והמחלות, והם לא עזבו, כי היה להם את האהבה לתורה ולאמת, את הרצון לאמת. אבל מתקלקלים היום, מתקלקלים בחמישים השנים האחרונות, ה’ ישמור. אבל מתוך ההרס הזה יקום עם ישראל, עם ישראל לא-חדש, עם-ישראל האמיתי. שקיבלו את התורה בהר-סיני ואמרו ‘נעשה ונשמע’. אבל הפעם לא תהיה ירידה, רק תהיה עליה.
ש. האם היו חילוקים והבדלים בין סוגי הקהילות?
ת. אין הבדל בין הקהילות האמיתיות, עם הצדיקים האמיתיים, כי היו צדיקים מעל ומעבר, הגר”א היה צדיק ענק, הבעש”ט, ובלי סוף צדיקים, מלא-מלא, אז אלה שהלכו איתם בתמימות – זה היה משהו שאי אפשר לתאר, זה היה ‘מעין עולם הבא’ של יהדות…
ובלונדון, רוב האנשים עבדו בכל מיני דברים, אבל הם למדו שעות-שעות במשך היום, הם לא עזבו את הקב”ה. אבל מתחלת המאה העשרים – 1900, שזה סוף המאה הקודמת – הרמה התחילה לרדת חזק. ועוד היו לנו גדולים, כמו החפץ חיים ועוד הרבה, הרבי מצאנז והרבי מסאטמר וכו’ וכו’ וכו’… אך משנות 1900, מאחרי תקופת מלחמת העולם הראשונה, איזו ירידה! אבל עכשיו אנחנו מחפשים, מחפשים אמת שכל כך קשה למצוא את זה, ולהיות בטוח שזו האמת.
ש. אני התכוונתי לבניה של הקהילות אחרי השואה… האם היו הבדלים בין סוגי הקהילות?
ת. הקהילות שהוקמו לאחר השואה – אין אף אחת שהיא כמו לפני השואה. יש בודדים, אנשים בודדים, זה כן, יש רבי’ס בודדים שכבר הרוב מהם לא נמצאים איתנו כבר, מהזמן של אחרי המלחמה, אבל קהילות כמו שפעם, עם הלב, עם האש, עם המוכנות להקריב את עצמם – זה אין. אבל אני מאמין שעכשיו אנחנו נקבל את זה שוב, ה’ יחזיר לנו את זה, בעזרת ה’, כשהבעיות הגדולות הקשות יתחילו, זה יחזיר לנו את זה. וה’ לא יעזוב אותנו. זה קשה מאד לעבור מה שאנחנו עומדים לעבור, אבל הוא לא יעזוב אותנו, והוא יעזור לנו. הוא לא רוצה להרוס אותנו. הוא רוצה את העם שלו. אנחנו הילדים שלו, אנחנו הכלה שלו, הוא לא יעזוב אותנו!…
הקב”ה איתנו – והוא לא עוזב אותנו! ומאז שהוא ברא את אברהם אבינו הוא לא עזב אותנו – את היהודים. הוא לא עזב. הוא הביא אותנו בקשיים ענקיים במשך כל הגלות הזו, וגם לפני הגלות הזו, מאז אברהם אבינו עברנו דברים מאד-מאד קשים, והוא אף פעם לא עזב אותנו. אנחנו לא צריכים להכנס, לא לדכאון ולא לפחד, ולא לבלבולים, ולהמשיך, ולדעת שכל מה שהוא עושה לנו – הקושי עכשיו, זה בשביל לעזור לנו להיות חזקים, שכאשר יהיו באמת הבעיות, כשתהיה באמת הסכנה הענקית – אנחנו לא נפחד, לא נפחד מכלום! אנחנו עם הקב”ה – והקב”ה איתנו.
האוניברסיטאות החרדיות
ש. כל עולם החינוך החרדי לבנות – כמעט כולם בלי יוצא מן הכלל, נכנסו למערכת הריפורמה החדשה של הסמינרים: ‘עוז לתמורה’. אפילו לא מתביישים עם השם הזה, שם שאומר את הכל: ‘עוז לתמורה’, שם כל כך רפורמטיבי, משנים את כל צורת החינוך. המוסדות הופכות להיות משהו קרייריסטי, בלי שום נשמה, ואיזה תכנים איומים מחכים על הדרך, ה’ ישמור.
ת. הם, הרשעים, הצליחו, בגדול. ה’ נתן להם להצליח. הם נכנסו לבית-יעקב, ועכשיו יעשו את זה, יהפכו את זה להיות ממש כמו בתי-הספר של החילוניים, כמו אוניברסיטה. לאוניברסיטאות הם הופכים את זה. והלימוד – זה גם כמו אוניברסיטה. הם מקלקלים אותן. ואם ההורים לא יבינו ויעשו משהו מהר – לא יהיה פרצוף של יהודים בכלל. זה כבר עכשיו בקושי פרצוף של יהודי. כל מה שהכניסו עכשיו בבתי- יעקב בגלל הממשלה – פסול לגמרי! וזה לא עוזר דברים כמו שעושים סמינרים שיש עכשיו, שבודקים שהחצאיות של הבנות הן רחבות וארוכות, זה לא עוזר כלום! כי את העיקר הם הורסים. הם עושים את זה, (את החיזוק בצניעות המדומה) בשביל שנחשוב שבכל אופן זה משהו טוב יותר, ו’לא עזבנו את האמת’ כאילו, לא עזבנו את הצניעות, אבל רק מספיק ללכת לחתונות שלהם ולראות איזו ‘צניעות’ יש שם.
ש. אפילו את הגנים הופכים לאוניברסיטאות, ואת הפעוטים לסטודנטים…
ת. נכון, נכון, זה הפך למשהו כמו החילונים, ועוד מעט כל בחורה וכל ילד יצטרך להביא אייפון או טאבלט… (מחשב נייד קטן) בכדי לעשות שיעורי בית, אם לא – אז אין מה לעשות… אבל עוד מעט לא יהיה מזה שום דבר. ה’ ימחוק את כל זה, ימחק את זה לגמרי! [ישעיה סוף פרק א’: ‘וְהָיָה הֶחָסֹן לִנְעֹרֶת, וּפֹעֲלוֹ לְנִיצוֹץ, וּבָעֲרוּ שְׁנֵיהֶם יַחְדָּו, וְאֵין מְכַבֶּה…’] אבל אני רק מחכה לרגע הזה שכל זה נמחק, וכל יהודי צריך לחכות לזה.
ש. מה שמפחיד אותי זה אלה ה’ייבסקים’ הרשעים שפעלו בזמן הקומוניסטים לרדוף את הדת(אנשי היבסקציה – קיצור המלים “ייברי-סקציה”, המחלקה היהודית, אלו שהיו ממונים להרוס את היהדות שם, ברובם היו יהודים שבגדו במסורת אבותיהם), היום יש לנו אותם כאן בארץ ישראל, והם פועלים בכל הכח שלהם….
ת. בודאי, ודאי שיש מספיק ‘ערב רב’, אנשים שהם כביכול יהודים והם פועלים נגדינו. אבל ה’ נותן להם להצליח רק עד נקודה מסויימת, אבל כשמגיע הרגע – אז היהודים האמיתיים יגידו: “עד כאן!”…
ש. מדהים אותי איך שהם הצליחו לכבוש טוטאלית את כל החינוך החרדי, שנכנס ישר לתוך הפה שלהם, הם לא חלמו ואף אחד לא חלם על כזו הצלחה מדהימה…
ת. ממש! הם הכניסו כסף. זה הכל כסף. אנשים שרוצים כסף, והם לא מאמינים בקב”ה, אפילו אם הם עִם זקנים, ועם פיאות וכו’, הם לא מאמינים בקב”ה.
ש. ואיך זה שאין קול צעקה?…
ת. יש כאלה שאומרים לעצמם פשוט, מה? זה יותר טוב! תראה, הם נשארים יהודים! ואפילו יש איזה סוג של ‘צניעות’, אלה הקנאים – הם משוגעים… אבל זה הפוך. אתם משוגעים. מי שהולך עם הרשעים, מי שהולך עם אלה עובדי-העבודה-זרה, אלה שמשתחוים לעגל-הזהב, אתם המשוגעים, אתם מאבדים את הכל, אתם מאבדים את הנצח!
ש. קיבלו תקציבים של מיליונים, הסמינרים, סכומים אדירים בשביל להכניס את הריפורמות שלהם ולחתן את הנכדים…
ת. הרבה מאד מהכסף הזה ילך לכיסים של כל מיני יהודים שמה… ואני מאמין שיהיו הורים שיפתחו את העינים, ואם לא יפתחו את העינים – אז העינים ישארו סגורות…
ש. לא רק שהם סוגרים את העינים, אפילו שמים סרט שחור מסביב, שלא יוכלו לראות כלום, שלא ייחשפו לאמת חלילה!…
ת. זה נכון. אדם שהוא לא פתוח לאמת, הוא לא מריח, והוא לא רואה, והוא לא טועם שום דבר. וזה הסוף שלו. כי אין חיים, כשמישהו הוא לא עם האמת – אין חיים. אתם לא מבינים?! אין חיים לנצח! אתם יודעים מה זה?! שום דבר לא מפחיד אף אחד בזמן הזה עכשיו. רק אנשים שהלב שלהם הוא באמת לב יהודי – הם מפחדים. הם מפחדים מ’לא להיות בנצח’, לא להיות עם הקב”ה. הם מפחדים להיות עם השקר. אבל אלה, עם השקר, שהם ממש כל הזמן רוצים רק שקר, הם רוצים רק את השקר, והם לא רוצים לשמוע, ולא רוצים לדעת, ומאבדים את הכל, הכל-הכל-הכל.
ש. שמו בתיבות-הדואר בירושלים הזמנות מטעם הסמינרים ללימודי מקצועות שונים, קשת ענקית של מקצועות שונים ומשונים, מציעים לכולם, לכל הבנות והאימהות, להשתלם ולהיות דוקטורים, כחלק מתוכנית האקדמיזציה לציבור החרדי של הממשלה…
ת. הם רוצים להרוס את עמ”י, ה’ ישמור, הם רוצים להרוס את המשפחה היהודית. זה העיקר, להרוס את המשפחה היהודית. ולא יעזור להם, המשפחה היהודית תישאר לנצח, והם – ייעלמו לנצח.
ש. רבי נחמן מברסלב זצ”ל אמר שגזירות-ההשכלה, הכפיה של השלטונות להכניס לימודים חיצוניים לילדי ישראל – היא הרבה יותר חמורה מאשר גזירת הקנטוניסטים, הרבה יותר גרוע…
ת. בודאי ובודאי, גזירת הקנטוניסטים – זה אפילו לא היה קרוב לכל החינוך היפה-כביכול של הגוים. זה ממש הורס את העם! אבל האמיתיים, היהודים האמיתיים שעמדו בהר-סיני – הם לא יפלו, הם יעלו.
חזקו ויאמץ לבבכם
ש. מה הכוונה במסר: ‘לא לפחד’? אם רק חושבים על מה שעלול לקרות, זה ממש פחד ענק…
ת. נכון, אם אנחנו נחשוב על מה שעומד להיות – אז זה פחד כזה שאי אפשר לתאר. אבל מי שבוטח בה’ – הוא לא מפחד מזה, אם הוא יודע שזה מה שה’ עושה. תראו, אדם צדיק מפחד מהמות אך ורק בגלל שהוא לא יכול לעשות מצוות, זה מה שמפריע לו, אבל בשביל הצדיק, למות – זה פשוט כמו לעבור לחדר אחר באותו הבית. וזה באמת כך. מה זה המות? איפה זה גן עדן? זה על ידינו! זה איתנו! זה לא כל כך רחוק. זה לא מיליון קילומטר הרחק מפה, זה אולי כמה צעדים מפה. זה לא כמו שאנחנו חושבים. אין לנו מושג ממש על עומק, על רוחב. אנחנו לא יודעים מה זה ‘מקום’ [‘הִנֵּה מָקוֹם אִתִּי…’], אנחנו לא מבינים. זה הרבה מעבר ליכולת שלנו, לרוב. אולי איינשטיין הבין קצת, אבל רק קצת. כשמגיעים לאמת – אז זה מאד מאד קשה להבין, מאד קשה.
אבל ברגע שנגיע לגאולה השלימה – לאט לאט אנחנו נתחיל להבין. מה זה הבריאה? הבריאה זה משהו מעל-ומעבר, זה משהו שאי אפשר לתאר. ונהיה עם משיח, עד שנצטרך לעבור עוד שלב, שהוא, המשיח, יכין אותנו לקראת זה, שנוכל להבין את השלב הבא. ‘נצח’ – זה לא פשוט. זה לא רק לשבת כל היום והזמן יעבור… זה לא ככה שנשב על כיסא, הזמן יעבור וזה לא יגמר, לא, לא! זה לא ככה. נצח – זה עבודה, זה עבודה מאד קשה. ואנחנו נגיע לזה, אבל אני לא יודע איך להסביר את זה יותר ממה שהסברתי, ואתם לא תבינו יותר ממה שהסברתי.
אז לכן, אין ממה לפחד. ה’ לא יעזוב אותנו. הרשעים – כן. וזה שיש לנו עבירות זה לא הופך אותנו לרשעים [קהלת ז’ כ’: ‘כִּי אָדָם אֵין צַדִּיק בָּאָרֶץ אֲשֶׁר יַעֲשֶׂה טּוֹב וְלֹא יֶחֱטָא…’], וה’ יציל אותנו, רק שאנחנו נצטער. ואתם יודעים שאפשר לעשות תשובה ברגע אחד, תשובה שלימה [קדושין מט:], אבל לא לחשוב שאתם תמתינו ותיהנו מהדברים הכי מגעילים, ופתאום, בדיוק לפני הסוף תחזרו בתשובה… זה לא הולך ככה [ר’ רמב”ם הל’ תשובה פרק ו’ ה”ד ופרק ז’ ה”ג, שע”ת סוף שער ב’]. ברגע שהבן-אדם כל כך ספוג גשמיות וכל הדברים שהולכים עם זה – אז הוא כבר כבד מדי, ולא יכול לחזור, ח”ו, שלא נדע. לכן, עכשיו-עכשיו אנחנו צריכים לשנות את החיים שלנו, להפסיק לדבר נגד אנשים, להפסיק עם הרדיפה אחרי הגשמיות, להפסיק עם כל הבר-מצוות המפוארות וכל האוכל המפואר וכו’ וכו’. אנחנו צריכים אך ורק את הקב”ה, לשבת ללמוד, לשבת ולהתפלל, להגיד תהלים, להיות עם ה’, ולגדל את הילדים שלנו עם החינוך הזה.
אבל בתי הספר החרדים מלאים חוצפנים, פשוט חוצפנים, יש בתי-ספר שלא. בתי הספר של בתי יעקב, זה בקושי ‘חרדים’, כי מה עושים שם? מלמדים אותם לעבוד, ושהבעל ישב בכולל ללמוד, והם יהיו מנהלות של בתי-ספר או שהם יהיו מנהלות של בנקים או… אבל לא יהיו בבית עם הילדים, הבעל יהיה בבית עם הילדים! וזה בודאי גם יפריע ללימוד שלו. אז איזה בית ספר זה? מלמדים צניעות בקושי. זה כל כך בקושי – שזה כבר לא צניעות וזה לא כלום, וזה לא מה שה’ רוצה. ה’בתי-יעקב’ זה הדוגמה של הקילקול של הדור הזה. והישיבות שנוסעים עם הבחורים לטיולים עם ג’יפים וכו’, זה גם לא דוגמה בכלל-בכלל של חינוך של בחור חרדי, עָדִין, שמחפש את הקב”ה. הם מחפשים ‘כיף’, רק כיף! וכל המקומות שכביכול הם מותרים ללכת בחופשים וכו’ הם רק בשביל כיף. וה’כיף’ הזה – זה היצר הרע, הכיף הזה – זה מלאך המות [שבת סב:].
ש. האם יש עוד עם מי לדבר את הדיבורים האלה? זה נראה שהעולם יָשֵן לו לגמרי…
ת. יש, יש עם מי לדבר. יש יהודים טובים שהם מבולבלים, כי הם רואים שהכל נופל, ולפעמים אפילו בתוך הבית שלהם, והם לא יודעים איך לצאת מזה. ואם יש דיבורים אמיתיים, אנשים שיגידו את האמת, הם יתפסו את עצמם, והם ירוצו לכיוון של האנשים שדוברים אמת. כי הם התבלבלו עם כל הבלאגן, ומיד כשישמעו את האמת – הם ילכו לצד האמת. זה הזמן של הבירור, ונראה מי שייך לְמה, מי שהולך לאמת – ומי שהולך לשקר.
אבל יש כל מיני סוגי שקרים. יש שקר שזה נראה כאילו שזה אמת, ולפעמים מדברים באותו מקום אמת, ולפעמים זה סתם שטויות, זה סתם בלבולים. אז זה מאד קשה, מאד-מאד קשה, לדעת מה-מה. אבל יהודי אמיתי – הוא יתפוס, הוא יתפוס איפה הטעות, איפה הבן-אדם לא מדבר בדיוק את האמת. זה לא פשוט. צריכים מאד להיזהר, כי אפשר לראות כָּאֵלּוּ שהם צדיקים גמורים, ובאמת בחלק מדברים אמת, אבל חלק לא. חלק מהדיבורים שלהם הם לא אמת.
ש. במי מדובר, דיבורים של מי?…
ת. אני לא יכול להגיד מי. באופן כללי – זה אנשים לבושי מעילים ארוכים ופיאות ארוכות וזקָנים, ונראים… והם אפילו תלמידי חכמים, אבל יש בלבול. ויש כאלו קונפליקטים בין רבנים שאי אפשר לדעת מי שייך לְמה. ואין רבנים להגיד: “תפסיקו! זה הכל – כל המחלוקות שיש, זה רק מוריד את כל העם”.
ש. יש לי מכרים שיש להם ישיבה, והם אומרים, שעם כל הכאב הנורא שיש – היום אין להם ברירה, הם מוכרחים לעשות בקיץ או באיזה זמן אחֵר תכניות כאלו. הם לחלוטין נגד זה, אבל כדי שלא תהיה קנאה בין בחורי הישיבה שלהם לאחרים הם חייבים ללכת עם כולם…
ת. אני לא יכול להגיד לו מה לעשות. אני רק יכול להגיד שהשקר לא יכול להמשיך, והוא צריך לדבר עם בחורים כמו שאני עכשיו מדבר איתכם. ואני מאמין שמהישיבה הגדולה הזאת יהיו לפחות עשרה שירגישו כמו שאני מדבר, שזה האמת, והם ירצו. יש הרבה בחורים שמעדיפים את האמת, אבל אין בכלל מקום של אמת [ישעיה נ”ט: ‘כִּי כָשְׁלָה בָרְחוֹב אֱמֶת, וּנְכֹחָה לֹא תוּכַל לָבוֹא…’]. לא נותנים להם אפילו אפשרות להרגיש את האמת. ונכון, יהיו מעט שישארו, אבל על המעט הזה – ה’ יבנה את העולם החדש. כמה אנשים שרדו במבול? מעט! ועליהם הכל נבנה, כל העולם.
אי אפשר ללכת כבר עם הרוב. זה שקר, שקר, שקר, שקר. איך אפשר?! אז בסדר, תהיה ישיבה גדולה יותר, יהיה להם שֵם יותר מכובד, ויותר בחורים ירצו לבוא, אבל איזה סוג בחורים יוצאים מזה? מה נגיד בשמים? שֶמַה? שהיינו צריכים לעשות ‘כיף’?! מלמדים אותם תורה כל השנה, ואחר כל זה הולכים ושוברים את הכל, והכל ‘הולך לפח’, כי מראים להם כיף! מראים להם את הטעם של המהירות, של כל הדברים הגופניים [שבת קמז: ‘חמרא דפרוגייתא ומיא דדיומסת קיפחו עשרת השבטים מישראל…’], זה ה’כיף’! ואנחנו מכניסים בעצמנו את השקר, עוזרים להכניס את זה. בודאי שיש להם את זה גם מהבית, אבל אני מאמין שאם אומרים: ‘עד כאן, גמרנו!’ ומדברים על הלב עם כל בחור ובחור – אני מאמין שאפשר לסובב את זה, לא בקלות, אבל יש מספיק שיש להם נשמות יהודיות שזה יכול לעזור להם.
ש. מי שצריך לעשות את זה, ראש ישיבה שמוכן לעשות זאת – הוא צריך להיות אדם בעל הרבה “עזות דקדושה”…
ת. אין דבר, יש מספיק גם כאלה, רק שהם מתבלבלים, כמו הראש ישיבה ההוא, מתבלבלים בגלל שהם רוצים לטובת הבחורים. הם לא רוצים שילכו מהישיבה, ולא יוכלו ללמד אותם וכו’, אבל צריכים לעשות גבול, כי אם אין גבול – לא יהיה כלום. ולא רק שלא תשאר כמות גדולה, לא ישאר כלום!
ש. אבל זה כבר דבר שמתנהל הרבה שנים! איך אפשר לעקור כזה דבר?!…
ת. היהודים תמיד כשהעמידו אותם ליד הקיר – זכרו שהם יהודים, ואז התהפכו בשניה אחת.
ש. כדי שיהיה שינוי בישיבות – צריך שיקרה איזה שינוי גדול בעולם, ואז יהיה מצב יותר קל, אחרת זה “בלתי הפיך”…
ת. זה לא סיבה, לא סיבה. אנחנו צריכים לעשות את שלנו – וה’ יעזור לנו. יש אנשים שהם אנשי אמת, כי אם לא היו אנשי אמת – אז אי אפשר היה ח”ו לבנות עולם…
ש. אנחנו מדברים באופן כללי, על כלל הציבור. זה מאד קשה, איפה יש כאלה שמוכנים להקריב את המוסד שלהם בשביל האמת?…
ת. יש אנשי-אמת שהם לא שמחים עם עצמם, כי הם יודעים שהם לא בכיוון הנכון, אבל אין להם את האומץ לקום ולעשות. ובאמת לא כל כך הרבה ישארו, ח”ו. אין סיבה של ‘לא להגיד ולא לדרוש’, כי אם לא – אוי לנו. כי מה יהיה? המשיח יבוא, והילדים ילקקו ‘קרטיבים’… והם ירצו ללכת ל’חפץ חיים’… חפץ חיים! אוי לחפץ חיים, אם הוא היה יודע על שֵם מה עשו שָם את הבריכות האלה, על השם שלו! אוי, ה’חפץ חיים’ עם המגלשות אל תוך המים עם… אוי ואבוי ואבוי, הוא בטח מתהפך שם בגן עדן!
ש. אבל אי אפשר היום להפוך את האנשים…
ת. אני לא רוצה לשמוע שאי אפשר, תספרו זאת למישהו אחר… אני לא רוצה לשמוע, כי זה לא נכון, ואנשים חייבים, ואם הם לא – אז לא!
ש. מה אנחנו יכולים לעשות?
ת. לכם אין ישיבה ולא בתי ספר. אבל מי שעושה את המלחמה – זה לא קל, ואין להם כל כך הרבה תלמידים, אבל התוצאה היא של מה שאפשר לעשות בשביל האמת, וזה האמת. זהו.
ש. אבל אין הרבה מקומות כאלה…
ת. בסדר… מי שיקרא את מה שאני אומר – אז בעזרת ה’ אולי יהיו עוד. ויש אנשים, יש בכל זאת אנשים. רק זה מצב כזה בעייתי עכשיו עם השקר שאפילו בין האנשים שכביכול ‘הכי טובים’ – יש גם כן שקר. אז הכל-הכל – אנחנו נראה בסופו של דבר איפה כל האמת.
ש. יש דיבור מצדיקים שכאשר המשיח יגיע יהיה לו הכי קשה להחזיר בתשובה את אלו הקרובים, את הרחוקים יהיה לו הרבה יותר קל, כי הקרובים מאמינים בשקרים שלהם…
ת. הם בטוחים שיש להם את האמת, ויש מנהיגים שאומרים שיש להם את האמת, אז מה? “המנהיג אמר” – אז זה מספיק. מה אני אגיד, אני לא רוצה לדבר על זה. אני רק רוצה לדבר על כך שיש אמת ויש שקר, ומי שלא יכול להבדיל – יש לו בעיה.
ש. האם השנה נשמע כבר את קול השופר…?
ת. אני לא יכול להגיד, אבל זה נראה ממש שהרשעים מתחילים לזוז מהר עם כל התכניות שלהם, הם ממש מתחילים לרוץ. מרגישים את הלחץ, מורגש שהם בלחץ מאד. והם מתחילים גם לאבד קצת שליטה. אני מרגיש את זה בעצמי, ואולי עוד אנשים מרגישים את זה. הם חושבים לעצמם שהם יכולים להשתלט על כל העולם – וזה הכל שטויות.
ש. על הקבר של פרס שמו את הפסוק של האו”ם: ‘וכתתו חרבותם לאיתים’…
ת. הם ממש מאמינים שהם יכולים להילחם עם הקב”ה ח”ו, הם מאמינים בזה… אני לא מבין אותם בתור בני-אדם, הם אולי כולם ‘השטן’ בעצמם. אני רק יודע שהם עושים את זה בלי פחד, בלי פחד. אבל הזמן שלהם כבר יגיע, וזה בא עוד מעט, וזה יהיה הסוף שלהם. והם יפתחו את העינים פתאום, והם יראו שהשטן, הוא הולך עם הקב”ה, הוא משתחוה לקב”ה, ולא הוא הכל-יכול, ח”ו, הוא ממש ה’שרת’ שלו, המשמש שלו. וזה יהיה משהו-משהו, זו הנקמה ש’מעל ומעבר’… הם לא יאמינו, פשוט לא יאמינו! יהיו בהלם [משלי ג’: ‘אַל תִּירָא מִפַּחַד פִּתְאֹם, וּמִשֹּׁאַת רְשָׁעִים כִּי תָבֹא…’], הם ימותו רק בגלל השוֹק הזה…
ש. אונית-המלחמה הגדולה של רוסיה, נושאת-המטוסים היחידה שלהם הגיעה זה עתה לאיזור שלנו, ליד סוריה, בים התיכון, האם לא לזה היתה כוונת הגר”א בנבואתו הידועה?
ת. זה בדיוק זה. בדיוק זה! ולא לפחד, הרוסים לא יכולים לעשות לנו כלום. אני לא אומר שאנשים לא ימותו פה, כי בכל אופן יש לנו מספיק רשעים שנמצאים פה, אבל הרבה מהם יברחו מפה…
ש. אתה בעצם מעודד אותנו עִם המסר שֶעִם כל הריקבון האיום שמסביב – אבל בסוף יצא הנֵבֶט… צמיחה חדשה… [עי’ מלבי”ם ישעיה י”א עה”פ: ‘ונצר משרשיו יפרה’].
ת. ממש. ה’ הוא זה שברא את כל העולם, את הכל, גם את כל ה’יוניברס’ (היקום), הכל, כל הכוכבים וכל היקום, אבל אנחנו – עַם פיצפון, עם כל כך קטן. ואנחנו נשרוד. וזה מה שהוא רוצה, הוא רוצה את הקטן. מתוך כל מה שיש – רק היהלום הקטן הזה ישרוד [ר’ מאמר ‘היהלום הקטן’], הכל מסביב לא אמיתי, לא יהלומים אמיתיים, איך אומרים בעברית? אבני-חצץ.
ש. כשיהיה המצב הקשה – האם תהיה לנו הרגשה אחרת מאשר האחרים?…
ת. אם עובדים עכשיו חזק – אז יהיה אחרת. אבל זה יעזור לנו אם ננסה להרגיש את הקושי של היהודים האמיתיים. אתם מבינים? וזה ברור, כל פעם שבן-אדם עובר משהו קשה, הוא לא רואה איך לצאת מזה, אבל אם הוא נשאר עם הקב”ה, והוא מבקש ממנו יום יום, רגע-רגע, לא משנה, עם כל הלב שלו, והוא אומר לקב”ה: “רק אתה יכול לעזור, אין מישהו לעזור בעולם הזה, רק ה’, הוא בורא-עולם, הוא הכל-יכול, מה אנחנו צריכים בני אדם?! אנחנו צריכים רק אותו!” הוא תמיד עוזר לנו. ואפילו כשאנחנו יודעים שמה שהוא נתן לנו ואיך שהוא עוזר לנו זה דבר זמני, ואחר כך תהיה לנו עוד פעם את אותה הבעיה, זה לא משנה, הוא עושה לנו ‘גשר’ מִדָבָר-לְדָבָר עד שאנחנו נעבור את הכל.

תגיות

נהנה מהאתר? נא השתתף בהחזקתו

  • לתרומה תרומה חד פעמית או הוראת קבע בכרטיס אשראי, לחץ כאן

הרשם לרשימת התפוצה

חלון הצאט
אנונימי72956
בדיוק
אנונימי72956
כן אבל זו ממרא ידועה ואין חולקים על כך בגמרא
אנונימי72846
עכשיו שיש אינטרנט הוא יכול להיתגלות בכל מקום
אנונימי72956
באמת אין מחלוקת תלמידי חכמים
אנונימי72956
הוא בטח מסתכל על העם
אנונימי72956
רואה מי טוב ומי לא
האחרון שבעם
והריחו ביראת ה'
אנונימי72985
כן אומרים שהוא מתבונן עלינו הרבה
אנונימי72956
רק הוא יגדע את ראש הנחש של הקרן לישראל חדשה. הוא ידע להריח את השקרים שלהם
אנונימי72846
כדי להחזיר בתשובה כל אחד לפי דרגתו.
אנונימי72846
ה' רק יכול ועושה זאת.
אנונימי72846
אם ה' עושה הכול וממנו הכול אז בשביל מה צריך משיח?
האחרון שבעם
אז בואו נתחיל לעשות תשובה
אנונימי72956
בעזרת ה' ישלח לנו את משיח צדקו בן דוד בית הלחמי בקרוב אמן
אנונימי72956
צדקנו*
האחרון שבעם
ב"ה - חידוש על הפרשה - שמירת עינים
ככל שנשמור את העינים בקדושה כך נראה את המשיח, "כי עין בעין יראו בשוב ה' ציון", (על פי החיד"א בספר מדבר קדמות, וכן משמע בטהרת הקודש) וזהו פירוש: "וישובו ויבואו עד עין משפט היא קדש, ויכו את כל שדה העמלקי", וישובו - לשון תשובה, "ויבואו עד עין משפט" - לשפוט עצמו איך מתנהג בשמירת עינים "היא קדש", הקדושה, "ויכו את כל שדה העמלקי" ובזה מכניעים את כל זכר עמלק!
אנונימי72985
המשיח ימות מוות קליני וישמע את קולו של אלוהים מדבר אליו וברגע שיגיע לשלמותו המשיח יוולד מחדש ו ה ידבר דרך שפתיו ואז אנו נשמע קולו של אלוהים וכשהוא ידבר הרשעים ימותו
האחרון שבעם
"וברוח שפתיו ימית רשע"
אנונימי72985
והצדיקים יישארו
אנונימי72985
הבנתם. המשיח הוא ממש דמות ניסית שירדה אלינו ונשמתה נשמה קדושה וגבוהה מאד
אנונימי72985
"מה שהיה הוא שיהיה" משה המושיע הראשון יהיה גם המושיע האחרון
אנונימי72846
נישמת משה תיתעבר במשיח עד תחיית המתים שאז יקום משה רבנו וייקח בחזרה את נישמתו.
האחרון שבעם
חידוש
אנונימי72846
המשיח הוא אדם ככול אדם מזרע דוד המלך עם תוספת נשמת משיח ועוד נשמות שיעזרו לו לגאול את כל העולם.
אנונימי72985
ומה יקרה למשיח ?
אנונימי72846
הוא ישתווה לכול עם ישראל ע"י שהוא ירים אותם מבחינה רוחנית וימשול בכול העולם ויעשה גם הוא רצון ה' כדי שגם הוא יזכה לעולם הבא כמו כל ישראל
אנונימי72985
אה הבנתי
אנונימי72985
אבל אומרים כשהמשיח יגיע לא ימותו האנשים אז לא יילכו לעולמם הבא
אנונימי72846
כאשר תיפגוש אותו לא תרגיש הבדל אבל תרגיש צורך לקיים את התורה כדי להיתקרב לבורה העולם , זה גדולת משיח
אנונימי72985
ובכל יום ויום ה יברא ויצור נשמות חדשות
אנונימי72846
עולם הבא זה עולם שנעבור אליו בגופינו וזה כמו העולם הזה אבל כמו לפני חטא אדם הראשון ואז נהנה בזכות ולא בחסד.
אנונימי72985
הלוואי המשיח היום
אנונימי72846
ויכול להיות שזה העולם הזה שבמאמץ שלנו נהפוך אותו לגן עדן בעזרת משיח כי אנחנו קילקלנו ואנחנו נבנה
אנונימי72846
ואם יבוא היום מה הייתה רוצה שיעשה לך?
אנונימי72985
נכון מאד אתה צודק. הייתי רוצה לראות מי זה האדם ולמרות שיכול להיות שכבר ראינו אותו למרות שלא ידענו שזה הוא וכמובן שיהיה שלום וליראות את בית המקדש החדש שייבנה
אנונימי72985
והייתי רוצה ללמוד תורה בנחת מבלי שאנשים יגידו לי וישאלו אותי למה אתה לומד התורה
אנונימי72846
יש דרך לראות אותו אפילו לפני הזמן .
אנונימי72985
איך ניתן לזהות אותו
אנונימי72846
תלוי בך ולא בוא.
אנונימי72985
איך אני אמור לזהות אותו
אנונימי72985
אתה יודע דרך ?
אנונימי72846
דרך התשובה הנכונה.
אנונימי72985
מה זאת אומרת
אנונימי72985
אני כבר דתי בן אדם
אנונימי72846
היות ובמצבך כעת אתה לא יכול להגיע אליו ,עובדה, אז אתה צריך לשנות את המהות שלך לפי האמת ואז תגיע אליו , ואם רוצה להיות ראשון זה קשה ולא פשוט.
אנונימי72985
מה זאת אומרת לשנות המהות שלי
אנונימי72846
צריך להיות צדיק לפי הכללים שהתורה מסרה לנו. אם אתה רוצה לשמוע זה רק אם אתה מתחייב לקיים, אם זה נראה לך.
אנונימי72985
אני כבר מקיים בן אדם
אנונימי72846
אז למה אתה לא מגיע אליו?
אנונימי72985
חשבתי ש אתה יודע לזהות אותו
אנונימי72846
למה?
אנונימי72846
הזיהוי לא תלוי בוא אלא בך.
אנונימי72985
ממ טוב ננסה נראה מקווה שאצליח
אנונימי72846
רוצה לשמוע מה צריך לעשות ?
אנונימי73045
72985 אל תקשיב ל72846 כנראה הוא עוד אחד שחושב שהוא המשיח פשוט תחיה כיהודי ובעז"ה שיגיע הזמן כמו שאנחנו נדע כך אתה תדע בינתיים אף אחד לא יודע מי זה המשיח
אנונימי73067
כן
אנונימי72846
אתה אומר דברים לא נכונים, וזה חלק היצר כדי להרחיק אותנו מלעשות דברים שיקרבו לגאולה. הוא חושב שמשיח יבוא במצבו היום ושל כל עם ישראל.
אנונימי73067
צריך לחזור בתשובה !! !!
אנונימי72846
תנו לו לשפוט. אתם רוצים להישתלת עד הדעה שלו.
אנונימי72846
להיתראות יש יותר מדי יצר הרע בצאט.
אנונימי73067
אני מקשיב ל 46
אנונימי73067
46 זה בןאדם טוב
אנונימי73067
46 אתה בןאדם טוב
אנונימי72846
יום אחר בעזרת ה'. יש כעת הרבה הפרעות. אין שום אינטרס לאדם להגיד לעשות רצון ה'. רק מי שיש לו רווח מיזה צריך להיתרחק ממנו. זה כלל ראשון. אז להיתראות צדיק .
אנונימי73067
להיתראות אחי אני אוהב אותך
אנונימי73067
" ויצא חטר מגזע ישי ונצר משורשיו יפרה "
אנונימי73067
אנשים
אנונימי73067
חזרו בתשובה לפני האלוהים. שובו אליו תתפללו אליו ותלמדו אותו כמו בעבר
אנונימי73067
כי הגאולה כבר מוכנה והמשיח בפתח וכשיבוא ויגיע כבר לא יהיה לכם הזמן לתקן מעשיכם
אנונימי73067
אז קדימה
אנונימי73067
תחשבו שהחיים הם כמו ספר בלי דפים ואנו ממלאים דפינו כמעשינו סוג אדום או סוג ירוק סוג אדום רע סוג ירוק טוב כל מצווה תפילה לימוד תורה שמירת שבת צניעות וכדומה מוסיף לכם דף ירוק וכל עבירה לשון הרע רכילות חוסר צניעות אי שמירת שבת וכדומה מוסיפה לכם דף אדום וביום אחד אפשר לצבור מלא דפים ירוקים או אדומים כמספר מעשיכם. אז איזה ספר אתם רוצים?
אנונימי73067
ספר טוב או ספר רע?
אנונימי73067
גן עדן או גיהנום?
אנונימי73067
אתם מבינים אנשים?
האקונה מטטה
כן
אנונימי73920
בוקר טוב אנשים
אנונימי73920
אהבתי את הרעיון עם הספר והדפים. של אתמול
אנונימי73920
תודה רבה על החיזוקים שלכם אנשים כולם בזכותכם אני מתחזק וחוזר בתשובה
אנונימי73920
ואת האמת אני גם מציע לכולם
אנונימי73959
אשריך אח יקר שאתה מתחזק ומחזק את עצמך. וגם אם קרה ונפלת פעם אחת או פעמיים אל תתייאש ותגיד לעצמך מה יהיה איתי עכשיו? אל תדאג! כי ככל שאתה עולה בצורה בטוחה יותר ואולי קצת איטית, ככה ההתעלות שלך תהיה הרבה יותר גבוהה ואמיתית! גם אדם הראשון כשל בעבירה. ואדם הראשון כמובן בצלם א-לוקה נברא. ואתה בן אדם, תדע לך שככל שתקיים את דברי ה' מהתורה, ככה ירווח לך לך כי תבין שאתה מתקן לא רק את עצמך ועוזר לזרז את הגאולה השלימה, אתה גם מתקן עוד עשרות מעידות של אחרים ברגע שאתה מקיים מצוה אחת אפילו! אשריכם ישראל ורב שלום בניך
אנונימי73959
תראו איזה יום יפה הקדוש ברוך הוא בחר לנו להיום... בתוך ארץ ישראל היפה ומלאת כל טוב שלנו. הלב רוצה רק לומר תודה על היכול בכלל לנשום את האוויר הצח של הארץ הקדושה הזו. תתארו לכם שהייתם חיים לפני 200 שנה בגלות והיו מודיעים לכם שעוד 200 שנים מהיום אתה תשב בארץ ישראל כשמסביבך מליוני יהודים והכל כתוב בעברית ואפילו השירים יהיו בעברית! הייתם מאמינים לזה? סביר להניח שכן כי בתורה יש לנו אין ספור רמזים לתקופה הזו וכשמגלים את הרמזים האלו שכמובן מתקשרים אחד לשני, מבינים באמונה שאכן זה יקרה. ואכן זה קרה! אמנם יש עוד קצת הפרעות מהצד אבל אלו רק הקליפות האחרונות... מה נשאר... כל מה שהיה צריך לקרות קרה כבר ומה שעוד לא קרה אולי לא צריך לקרות... ברגע שתסתכל בעיניים שלך על המצב הכל יראה טבעי ואקראי. אבל ברגע שתביט על המציאות בעזרת העיניים הפנימיות שלך, תבין שהכל מנוהל על ידי הקדוש ברוך שהוא מסדר וקובע ומאזן את הכל, ושהכל תלוי בו והוא נותן לנו את הזכות לבחור איך ומתי.
אנונימי74242
יום טוב ושמח לכולם אחים שלי
אנונימי74242
הגאולה מוכנה
אנונימי74242
ובעזרת ה היום משיח
נכד דוד
אז בואו ונעשה תשובה שלמה ונצעק לה' שיגלה משיח צדקנו!!
אנונימי74569
אם אתה תעשה תשובה מלאה אז הקול שלך יהיה לו כוח להשפיע בעזרת ה'.
נכד דוד
אין יאוש בעולם כלל
אנונימי74569
אני מישתדל ללמוד ההלכה כולה ואז אולי יהיה לי כוח להשפיע בעזרת ה'. האם אתה גם?
אנונימי74569
אם לא עושים מספיק אז הכלל הזה לא אומר כלום.
נכד דוד
עם ישראל! בואו ונעשה תשובה שלמה לפני ה' אלהינו, בצניעות בקדושה בטהרת המשפחה, בשמירת הלשון והשבת, בשמירת הברית והמחשבה והעינים, בזהירות בבין אדם לחבירו והכל
ובשמירת כל התורה, ומשיח מיד בא~!
אנונימי74569
אם אתה רוצה שיתקיימו דבריך תלמד הלכה בעל פה כדי שלא תחטא. כי הוטא דבריו לא נשמעים.
נכד דוד
יוסף בן רוחמה?
אנונימי74569
תיתרכז בעיקר.
אנונימי74569
אולי תענה אתה אם ה' בעל הבית והוא היחיד שעושה הכול אז בשביל מה צריך משיח?
אנונימי74608
במדרש תנחומא (אחרי מות פרק יב)

אמר רבי ברכיה הכהן ברבי, ראה מה כתיב (זכריה ט) גילי מאד בת ציון הריעי בת ירושלים הנה מלכך יבא לך צדיק ונושע הוא, צדיק ומושיע אין כתיב, אלא צדיק ונושע הוא. וכן הוא אומר (ישעיה סב) אמרו לבת ציון הנה ישעך בא, מושיעך בא אין כתיב כאן, אלא ישעך, כביכול הוא נושע.

וההסבר בסוף המדרש שם -
אמר הקב"ה בעה"ז הייתם נושעים ע"י בני אדם במצרים ע"י משה ואהרן בימי סיסרא ע"י ברק ודבורה במדינים ע"י שמגר בן ענת שנא' (שופטים ג) ויושע גם הוא את ישראל וכן על ידי שופטים וע"י שהיו ב"ו הייתם חוזרין ומשתעבדין, אבל לעתיד לבא אני בעצמי גואל אתכם ושוב אין אתם משתעבדין, שנאמר ישראל נושע בה' תשועת עולמים:

דהיינו שהגאולה העתידה תהיה על ידי הקב"ה לבד, ולכן לא כתוב על המשיח "מושיע", אלא נושע, שהוא עצמו נושע על ידי הקב"ה.
אנונימי74608
וכן מתפללים כל יום שלושה פעמים "ברוך אתה ה' גואל ישראל" - שהשם הוא יגאל אותנו, וישלח לנו את מלכינו שימלוך עלינו בפועל בעולם הזה כפי התורה - והוא מלך המיח
אנונימי74608
המשיח
אנונימי74569
צדיק, אתה צודק אז למה אנחנו מחכים למשיח, אולי נחכה ל תשועת ה' ונעשה משהו למענו לפי התורה. כלומר שיש לנו תפיסה לא נכונה לגבי הגאולה.
אנונימי74569
אולי משיח הראשון שיגאל את משפחתו ואז יראה לנו איך כל אחד יגאל את משחתו וכך ה' יגאל אותנו בכללית.
אנונימי74608
נכון , משיח זה ה"דובדבן" בעל הענין האלוקי הנשגב ששמו "גאולה", אבל הכל נעשה וייעשה על ידי הקב"ה לבד
אנונימי74608
כתבתי נכון על מה שכתבת מקודם - לא על מה שכתבת בסוף
אנונימי74608
משיח זה לא קשור דווקא למשפחתו - משיח הוא שליח אלוקי עבור כל כלל ישראל, להיות מלך עליהם ולהראות להם דרך עבודת השם הנכונה בעולם הזה, כדי שנהיה מוכנים לעולם הבא,
אנונימי74608
הרמב"ם הגדיר מצויין , למה אנו מחכים למשיח ? ואני מעתיק
אנונימי74608
(ד) לא נתאוו החכמים והנביאים ימות המשיח לא כדי שישלטו על כל העולם ולא כדי שירדו בעכו"ם ולא כדי שינשאו אותם העמים ולא כדי לאכול ולשתות ולשמוח אלא כדי שיהיו פנויין בתורה וחכמתה ולא יהיה להם נוגש ומבטל כדי שיזכו לחיי העולם הבא כמו שביארנו בהלכות תשובה: (משנה תורה הלכות מלכים פרק יב)
אנונימי74569
אז לפי זה נראה אצל משיח רק שהוא חוזר בתשובה לפי ההלכה וכך מחזיר בתשובה את משפחתו והלאה. אבל לא נראה עליו שום כוח חוץ מכוח ה'. לחזור ולהחזיר בתשובה זה הכוח הגדול ביותר בעולם. איזהו גיבור הכובש את יצרו.
אנונימי74608
"אלא כדי שיהיו פנויין בתורה וחכמתה - כדי שיזכו לחיי העולם הבא " - זו מטרת המשיח !
אנונימי74608
69 אתה צודק, אבל מפורש בנביאים שיהיו לו כוחות רבים
אנונימי74608
והריחו ביראת אלקים, ונחה עליו רוח חכמה גבורה וכו' כו'ו
אנונימי74608
ושכל העולם כולו - כול הגויים והיהודים - ישתעבדו אליו, ויהיו כפופים אליו, מהרגע הראשון שהוא יבוא
אנונימי74608
בגמרא כתוב, שביום הראשון שהמשיח יבוא, כל העולם יכנע תחתיו, והגויים יהיו עבדים לישראל
אנונימי74569
להחזיר בתשובה זה הכוח הגדול ביותר כי זה נעשה כנגד היצר שהוא בעל כוחות אדירים יותר מאשר כל העולם ביחד.
אנונימי74608
(בבלי עירובין מג ע"ב)
אנונימי74608
69 אמת ! לנצח את היצר הרע ולהכניעו הכנעה סופית. כתוב שאחרי שיבוא המשיח, יבוא שלב שיעשו הספד גדול על היצר הרע, וכולם יבכו, הצדיקים והרשעים
אנונימי74608
הצדיקים יבכו משמחה, איך הצלחנו להתגבר על הר גדול כזה ?
אנונימי74608
והרשעים יבכו מעצבות, איך לא הצלחנו להתגבר על חוט השערה כזה ?
אנונימי74608
(בבלי סוכה נב)
אנונימי74569
הם יכנעו תחת ה' . והמשיח רק שליח ה' ואין לו צורך לשלוט בהם פיזית.
אנונימי74608
ברור שהוא ישלוט בהם פיזית ממש
אנונימי74608
הם יכנעו תחתיו ויבקשו להיות עבדיו, ומלכים יבקשו להיות משרתים להחליף את הטיטול לילדיו... ומי שיזכה בזה זה רק הצדיקים של הגויים - ככה כתוב בנביאין
אנונימי74608
*בנביאים
אנונימי74569
ה' ישלוט בהם, והם יראו את שילטון ה' אולי דרכו. והיה ה' למלך על כל הארץ.
אנונימי74608
ברור שה' ישלוט בהם , אלא מה ? כל הכוח של המשיח זה רק לגודל צדקותו ויראת ה' שתהיה שורה עליו , וכל העולם יכיר בזה לכן כולם יהיו כפופים לו - שזה למעשה כפיפות להשם על ידי שליחו שבארץ
אנונימי74608
לכן התנאי של המשיח זה שיהיה צדיק מופלג , ולא סתם נקרא "משיח צדקינו "
אנונימי74608
האמונה במשיח זה מי"ג עיקרי אמונת ישראל , ולא סתם - כי משיח זהו עידן שתסור ההסתר פנים, וכל העולם יראו ויכירו במלכות ה' "כי לה' המלוכה
אנונימי74569
המשיח יהיה כל כך עצמאי שהוא לא ייתן לאף גוי או יהודי לשמש אותו או להיות בביתו , אישתו וילדיו יעזרו אם צריך. הוא יתברך בכול כמו חסידים ראשונים. וגם הוא יהנה מיגיע כפיו ולא יצתרך לאף אחד לפרנס אותו.
אנונימי74608
ברור שהוא לא ייתן ... כולם ירצו להיות עבדיו ועבדי היהודים - כי תרום קרן כל היהודים
אנונימי74569
מה זה צדיק מופלג?
אנונימי74608
ובאותו זמן שעליו אנו מדברים שיבוא במהרה בימינו אמן - זהו זמן התממשות כל התפילות של מיליוני יהודים במשך אלפי שנים !!! כל התחינות שלהם להצלחה וישועה ופרנסה וכו' וכו' ויהיה הכל - ומי שצדיק יותר יקבל יותר - כמו שאומרים מפורש בתפילות של ימים נוראים
אנונימי74608
מה זה צדיק מופלג ? .. בשביל זה צריך שהמשיח יבוא ונראה
אנונימי74608
זה תכלית הצדיקות בכל דבר - בעיני אישית למשל, הצדיק הכי גדול שהיה בדורות האחרונים - זהו החפץ חיים ! המשיח צריך להיות כפל כפליים בתכלית השלימות .. אתה מכיר מישהו כזה היום ?... לכן כל המשיחים למיניהם צריכים לארוז
אנונימי74569
לדעתי . זה אדם שלא משקר, נהנה מיגיע כפיו, עושה צדק מבחינת משפט. בעל חסד גדול מאוד. עם יראת ה' גדולה מאוד משתדל ללמוד הלכה כדי לקיימה. ועוד דברי תורה. בעל חמלה גדולה. בקיצור כל דבר שהוא עושה יצא מזה רק טוב.
אנונימי74608
בעיני זה הרבה מעבר לזה , זה תכלית השלימות שאף אחד לא יכול להגיע אליה - כי ככה השם רוצה . השם רוצה שרק המשיח יגיע לתכלית הזו , ולכן בדיוק הוא משיח
אנונימי74608
צריך להבין את זה , שמשיח זה לא עוד בן אדם . ידוע שאדם ראשי תיבות "אדם - דוד - משיח "
אנונימי74569
08 אל תביא דוגמאות כי אתה לא יודע את האמת לאמיתה עד הסוף. תביא בבקשה הגדרות. לפי חז"ל.
אנונימי74569
08 משיח זה אדם מזרעו של דוד המלך. רק הנשמה שתיתעבר בוא תהיה נשמת משיח מיוחדת מבריאת העולם.
אנונימי74608
נכון אתה צודק שאין להביא דוגמאות , אבל הנביא וחז"ל עצמם הביאו לנו את הדוגמה הכי טובה - דוד המלך - המשיח צריך להיות צדיק כמו דוד המלך
אנונימי74608
בפרקי תהלים רואים את זה בהרבה מקומות, שדוד המלך מדבר על עצמו והמפרשים מסבירים שכך בדיוק גם המשיח , אצטט פרק אחד לדוגמא
אנונימי74569
גם דוד המלך היה אדם וגם עבר עליו מהלכי בני אדם וגם הוא מודה שעשה תשובה וכו'. ומשיח יהיה מזרעו ויותר ממנו.
אנונימי74608
ברור שדוד המלך היה בשר ודם, אבל הוא אדם יחיד וחריג בין מיליוני בני אדם יהודים צדיקים - דוד המלך גדול יותר מהם , ואני לא יודע מי יותר גדול משיח או דוד המלך , זו שאלה
אנונימי74608
אלו הם אנשים נשמות יחידות מבין רבבות נשמות שהקב"ה ברא בעולם
אנונימי74644
אין להשוות בין צדיקים ובמיוחד אם אין אנו צדיקים
אנונימי74608
לא צריך להשוות, אבל למי יש ספק שדוד המלך הוא מהגדולים ביותר , יחד עם האבות הקדושים ומשה רבינו
אנונימי74569
08 אם ה' ברא צדיקים אז איך יכולה להיות זכות בחירה להיות צדיק.
אנונימי74608
אני מצטט מהגמרא סוכה את רשימת הצדיקים הגדולים ביותר והקמנו עליו שבעה רועים ושמנה נסיכי אדם מאן נינהו שבעה רועים דוד באמצע אדם שת ומתושלח מימינו אברהם יעקב ומשה בשמאלו ומאן נינהו שמנה נסיכי אדם ישי ושאול ושמואל עמוס וצפניה צדקיה ומשיח ואליהו:
אנונימי74608
69 מה הכוונה ? יש בחירה לכל אדם
אנונימי74608
השם לא בורא "צדיקים" , השם ברא אנשים רגילים שהם הצליחו להתעלות מכל כולם ולהיות צדיקי עולם , כמו אברהם אבינו שעמדו בכל הנסיונות ועבדו את השם בלב שלם (כמו שאומרים בויברך דוד , שה' בחר באברהם כי הוא עבד אותו בלב שלם)
אנונימי74644
הכל בידי שמיים חוץ מיראת שמיים.
אנונימי74569
08 אם ה' הוא הבורא את הצדיק בעולם כמו את מי שהיזכרתה אז איך תיתכן זכות בחירה אם ה' מחליט מי יהיה צדיק.?
אנונימי74608
כי בסופו של דבר השם מגלגל את הכל , והשם גלגל שיוולד ילד לעמרם ויהיה בבית פרעה וייצא ממנו משה רבינו וכו'
אנונימי74644
בך הבחירה אם להקשיב ליצר הטוב או ליצר הרע וכנראה שהצדיקים בחרו בטוב
אנונימי74608
ובמענה לשאלתך , כבר כתבו בספרים שמצד האמת האובייקטיבית - כלומר מצד הקב"ה - אין באמת "בחירה" , כי השם מגלגל את הכל - אבל בסופו של דבר מצידינו - מצידי ומצידך - יש בחירה
אנונימי74569
ואם אתה אומר שהאדם מחליט להיות צדיק. אז למה יש אדם שמחליט להיות צדיק ויש שמחליט להיות פחות צדיק. מה בדיוק בבריאה שלו מטה אותו לכך. הרי נברנו בני אדם שוים אתה אומר.
אנונימי74608
לא אמרתי שנבראנו שווים , כל אחד נולד במקום אחר
אנונימי74608
אבל בסופו של דבר כל אדם לפי מקומו ולפי מדריגתו - יש לו בחירה
אנונימי74569
אתה אומר דברים סוטרים לא הגיוניים. ולא מובנים לעמך.
אנונימי74608
כמו שלך ולי יש כעת בחירה אם להקליד במחשב, או לא , אז יש לנו בחירה - כך גם בקיום המצוות
אנונימי74608
נא להסביר לי מה סוטר ומה לא הגיוני .. אני מנסה לומר את מה שאני חושב..
אנונימי74608
ומה שלימדו אותי בתלמוד תורה ..
אנונימי74644
הכל בידי שמיים חוץ מייראת שמיים בןאדם
אנונימי74608
ברור אמת ויציב
אנונימי74608
הבן אדם יכול להחליט אם להיות ירא שמים או לא
אנונימי74569
אתה כתבתה שאצל ה' אין בחירה אבל אצלנו יש בחירה . ה' ה' ברא אותנו בעלי בחירה. והשאלה הגדולה מה משפיע על כל אחד מה לבחור. ואל תגיד הסביבה או ההורים או השורש . כי אם כך אז זה לא זכות בחירה.
אנונימי74608
בסופו של דבר לכל אדם יש את האפשרויות שלו , והוא יכול לבחור במה שהוא רוצה מבין האפשרויות - ואני מדגיש מבין האפשרויות -
אנונימי74608
אתה שואל מה משפיע ? הרצון שלו ,. מה שהוא רוצה
אנונימי74608
בדרך שאדם רוצה לילך בה מוליכין אותו - חז"ל
אנונימי74569
מה משפיע על הרצון שלו?
אנונימי74644
הנשמה של האדם אומרת לגוף מה לעשת.
אנונימי74644
הנשמה שלנו מניע אותנו
אנונימי74608
הרצון של הבן אדם , זה האדם האמיתי עצמו
אנונימי74608
כמו שאומר 44 - כשבן אדם יושב עם עצמו ובודק "מה אני באמת רוצה" , אז הוא יכול להגיע להחלטה (לכן אגב חשוב מאוד התבודדות !)
אנונימי74569
ומה משפיע על הנשמה. למה אחד בוחר בטוב ואחד בוחר ברע.?
אנונימי74608
אי אפשר לעשות השוואה בין שני אנשים , זה לא נכון , כל אחד נמצא במקום אחר לגמרי . כל אחד יכול לדעת רק על עצמו
אנונימי74569
התבודדות זה ביטול תורה ומעשים טובים. חסד של רגע או לימוד תורה של רגע שווה את הדברים האחרים כפול אלף אולי.
אנונימי74608
חחח השאלה מה עושים בהתבודדות
אנונימי74644
ולכן רק כשהנשמה יוצאת מהאדם האדם נפטר
אנונימי74608
התבודדות זהו דבר שעשו כל הצדיקים מאליהו הנביא עד החפץ חיים
אנונימי74569
ומה עושה את השינוי בניהם. כיצד אחד בוחר כך והשני אחרת. מה הכוח המשפיע?
אנונימי74608
זה לא רק המצאה של ברסלב. וזה כתוב גם במסילת ישרים , שהוא ספר שמקובל אצל כולם
אנונימי74608
הרצון הפנימי של הבן אדם . (כמו שכל אדם בוחר מקצוע אחר, זה בוחר משפטים וזה מחשבים, מדוע ? כל אחד יש לו את הרצון הפנימי שלו )
אנונימי74644
זה כבר לפי גלגולים לדוגמא אם גנבת בגלגול הקודם יגנבו לך בגלגול הבא כי זה התיקון
אנונימי74608
כך גם בעבודת השם , יש אחד - שזה אגב רוב העולם - בכלל לא מעניין אותם עבודת השם, ויש אחד שהחליט שזה כן מעניין אותו והולך לבית מדרש ללמוד מה צריך לעשות
אנונימי74608
44 לא מסכים גלגולים בעניין זה, לעניות דעתי
אנונימי74608
אבל אתה צודק בדברים כמו שהבאת , שגנובים לך, שזה יתכן שזה קשור לגלגול
אנונימי74644
הגלגולים של האדם משפיעים על האדם גם בעולמו הבא כי הנשמה שלך ממדיכה לחיות רק שעוברת לגוף אחר והיא זוכרת דברים שהמח שלך לא יכול לזכור
אנונימי74608
אולי, אבל בתכלס אני אישית לא יודע מה הגלגול שלי , ומה זה עוזר לי.
אנונימי74569
היתבודדות היא נגזרת על האדם והשאלה מה הוא עושה בה. כמו ר' שמעון שניגזר עליו לשבת במערה ולמד שם כל הזמן תורה. אליהו הנביא התבודד לצורך השעה כי לא היו צדיקים שישב איתם וילמד תורה. ובוודאי ששינן תורה בעל פה כל הזמן. וכך כל הצדיקים כאשר הוצרכו להיתבודד שיננו תורה וחסד כמו יוסף הצדיק שהיה מבודד בביח הסוהר אבל עזר לכולם ושם ה' היה שגור בפיו.
אנונימי74608
בסופו של דבר , לכל אדם , לכל יהודי , יש בחירה , והכל תלוי בהחלטה הרצינית שלו בינו לבין עצמו
אנונימי74644
כי זה משפיע עליך גם בעולם הזה
אנונימי74608
69 סורי , לא יודע מה כל כך מפריע לך , שבן אדם מתבודד ועושה חשבון נפש עם עצמו ? זה כלל יסודי בעיני גדולי הצדיקים ביהדות
אנונימי74644
למרות שיש כאלה מעטים שזוכרים פה ושם
אנונימי74608
אי אפשר להגיע לשום מקום בעבודת השם , בלי שבן אדם יודע היכן הוא נמצא
אנונימי74644
נכון. אני מסכים איתך
אנונימי74608
69 יש ספר של רבי אברהם בן הרמב"ם , מלפני 700 שנה, שמו "המספיק לעבודת השם" - שם הוא מאריך להסביר בטוב טעם את כל הענין של ההתבודדות , והוא מביא על כך מקורות רבים מחז"ל ומהצדיקים לאורך כל הדורות עד דורו .
אנונימי74569
רק ע"י לימוד התורה יכול האדם לדעת על עצמו ואיפה הוא נימצא. שום היתבודדות לא תעזור לו. והוא יכול ע"י מחשבות מרובות רק לגרום לקיצוניות יתר וריחוק מהתורה. רבות מחשבות בלב איש ועצת ה' היא תקום.
אנונימי74608
ברור אמת ויציב . בלי לימוד תורה אי אפשר כלום! - ולא תהיה שווה שום התבודדות , אם הוא לא יודע תורה ולא לומד תורה ! לימוד תורה זה הכל
אנונימי74608
אבל זה לא סותר - כל יהודי צריך לקבוע עתים לתורה , וגם יכול מידי פעם כשמזדמן לו לעשות התבודדות בכל דרך שטובה לו
אנונימי74644
לכן צריך לחזור בתשובה!! כי בלי תורה אנו כלום!!
אנונימי74569
בכול התורה והמצוות לא כתוב שהיתבודדות זה מיצווה. אולי זה ברחה מלהיתמוד מול בעיות שלימוד התורה וההלכה ודברי חכמים יכולים לפתור וגם בטוח שיכולים לפתור.
אנונימי74608
תבין. זה לא מצווה. זה חשבון נפש, זה קשור לכל המצוות כולן. אי אפשר למשל לקיים מצוות "תשובה" בלי שהוא עושה התבודדות
אנונימי74608
כך גם תפילה בהתבודדות ששופך ליבו לפני קונו , בהתבודדות (ולא בבית כנסת ובית מדרש) הוא יכול להתפלל בשפה שלו כפל כפליים
אנונימי74644
כשאתה לבד אתה הכי חכם !! כי אז אתה מקשיב לעצמך הכי טוב בלי הרעשים של הסביבה!!
אנונימי74608
לא מבין מה הרתיעה מ"התבודדות" .. לא אמרתי לך ליסוע לאומן ...
אנונימי74608
44 אמת ויציב !
אנונימי74644
תורה רבה לך
אנונימי74569
מה שהיו אולי הצדיקים עושים היתבודדות זה להיתקשר עם ה' יתברך באופן רוחני אחרי שכול התורה מונחת בכיסם וגם בעלי דרגה רוחנית גבוה. אבל היו זה רק בריחה מלימוד תור ועשיית חסד כיוון שיש בזה מאמץ והשקעה מרובה. יגעת ומצת תאמין.
אנונימי74608
69 - מסכים לגמרי שאם התבודדות באה על חשבון לימוד תורה - או עשיית חסד עם אשתו וילדיו - אזי זו לא מצווה, זו עבירה גמורה !! אסור לבטל תורה בשביל התבודדות , ואם בן אדם יוצא ליער להתבודד ומשאיר את אשתו וילדיו בוכים - אזי זו עבירה חמורה !
אנונימי74608
התבודדות זהו צורך בשביל כל יהודי שרוצה לעבוד את השם בתמימות , לעשות חשבון נפש בינו לבין עצמו , איך קיום המצוות שלי ? איך התפילה שלי ? איך עבודת המידות שלי ? וכו' וכו' וכן להתפלל לקב"ה בשפה שלו,
אנונימי74644
התבודדות זה קבלת רוחניות. ואם אנו מתבודדים ומדברים אם ה כשאנו מתבודדים אנו מקבלים רוחניות קודש קדושה
אנונימי74569
דרך אגב אתה יכול להיכנס לחדר ולבקש מה' כל מה שאתה רוצה מבחינה רוחנית ואצל ה' זה יכול לקחת אפילו שניה אחת . ה' יכול לשמוע אותך גם כשאתה לא מדבר.
אנונימי74608
נכון . אבל אתה רואה שבתפילת שמונה עשרה , יש הלכה שצריך להוציא בשפתיו , מדוע ? הרי ה' יכול לשמוע ?
אנונימי74569
כדי שתדע אתה ותשמע שהכול רק ה' יכול לעשות. ודרך אגב מוציא בשפתיו ולא משמיע קול כך הזוהר כותב. כמו חנה . "וקולה לא ישמע"
אנונימי74608
נכון שאפשר להיכנס לחדר להתפלל, וברור שזה זה , אבל אם בן אדם מתפנה כעת שעה שלימה מכל עיסוקיו , ומתנתק מכל הפלאפונים והמשחבים וכו' וכל ההפרעות , אזי התפילה שלו - הוא ירגיש - תהיה פי מאה
אנונימי74608
זה בדיוק נקרא "התבודדות" - ביער זה הרבה יותר טוב .. אבל ברור שגם נכנס לחדר זה נפלא
אנונימי74608
נכון, תפילה בלי השמעה לאוזן
אנונימי74569
לימוד התורה הוא ההיתנתקות הטובה יותר בעולם והיא עוזרת פלאים , ולא רק לקבוע עיתים אלא ללמוד בכול הזדמנות. תנסו זה בדוק.
אנונימי74644
הכי חשוב הכוונה. חשוב להוציא המילים מהפה כי כך אתה גם מזכה הסובבים אותך למצווה כי כך הם שומעים אותך ומקשיבים כאילו לדברי אלוהים
אנונימי74608
69 אמת ויציב ,דבר ראשון לימוד תורה! התבודדות זה רק אחרי שבן אדם קבע עתים לתורה
אנונימי74569
אסור ב 18
אנונימי74608
זזתי חברים , תצליחו !
אנונימי74644
תודה רבה אמן ואמן
אנונימי74569
חברי יקרים תיקו .תשבי יבוא ויתרץ . הייתם נעימים וצדיקים להיתראות יש מה לעשות אז תבורכו אחים יקרים.
אנונימי74644
תודה רבה אמן ואמן
אנונימי74820
תודה רבה על החיזוקים שכתבתם
חסיד חבד
מה שלא ידוע הוא – שהצדיק הקדוש "בעל התניא" זיע"א חיבר שלוש ספרי תניא, חוץ מ"ספרן של בינונים" הוא חיבר גם "ספרן של צדיקים" וגם "ספרן של רשעים", מקובל שספרן של צדיקים נשרף, וספרן של רשעים – נאבד.
אנונימי74881
מה היה כתוב בספיר הללו מאד מעניין
חסיד חבד
התניא, זה תורה שבכתב של החסידות, אז בעל הטורים אמר שהתורה מתחילה באמת, "בראשית ברא אלקים" סופי תיבות אמת, אז לכן התניא נכתב בדקדוק בכל מילה ומילה ובכל אות ואות, התניא מתחיל במילים: תניא משביעין אותו.

והוא ראשי תיבות אמת. לא רק סופי תיבות אמת כמו בראשית ברא אלקים. אלא ראשי תיבות אמת.

סוד התניא (הסוד של התניא) מה זה סוד התניא? עם הכולל בגימטריא מטפחת - שזה הסוד של התניא, בגימטריא מטפחת, עם הכולל.

וזה הסוד של התניא, למה? כי התחלת התניא: משביעין אותו תהיה צדיק ואל תהיה רשע, אז איך מי שלובשת– שייטל, פאה ובעלה והילדים הם ההפך מצדיקים, אם יש עבודה זרה בבית! וממש בית עבודה זרה! זה הכוונה שכתוב תהיה צדיק ואל תהיה רשע.

עכשיו אגלה לכם עוד סוד, 'משביעין אותו תהיה צדיק ואל תהיה רשע', מה זה רשע? בגימטריא ירא שייטל, למה? כי האשה שהולכת בשייטל היא לא יראת שמים, אלא יראת שייטל, היא מפחדת שהשייטל [שלה] לא מספיק יפה....

כי הדרך האמיתי הוא להיות האור המקיף הקדוש של הטיכל, מטפחת, שמקיף את האשה באור קדוש ועליון, שאין מלאכי מעלה יכולים להסתכל! וכשהאשה תגיע לשמים היא תראה את כל זה, ותאיר כקרני שמש בצהרים!!!

ועכשיו שהפאה היא עבודה זרה, אין שום היתר בעולם ללבוש את זה, ומי שלובשת פאה היא מוקפת חושך עצום, ומונע מאיתה ומשפחתה בני חיי ומזוני רוויחי!
אנונימי74976
יישר כוחו של חסיד חבד על הדברים הנאים שכתב
אנונימי74976
רק צריך לזכור שבנוסף לאיסור הפאה , יש חובה עלינו הגברים לשלוט על המוח ועל הלב , להיות חזקים ולא להסתכל . זו חובה גדולה גם עלינו .
אנונימי74951
חזרה בתשובה שלמה !! !!
אנונימי74951
תזרז הגאולה
אנונימי74976
בנביא ישעיה מפורש , שמי שמקפיד על שמירת עיניו הוא זה שיזכה לראות את המשיח ! ומכלל הן אתה שומע לאו
אנונימי74569
יש רק כוח אחד שיכול לעזור וזה כוח ה' דרך התורה בלבד ולא שום פטנט.
אנונימי74951
נכון מאד אתה צודק
אנונימי74976
אני מעתיק את הפסוקים
אנונימי74976
(יד) פָּחֲדוּ בְצִיּוֹן חַטָּאִים אָחֲזָה רְעָדָה חֲנֵפִים מִי יָגוּר לָנוּ אֵשׁ אוֹכֵלָה מִי יָגוּר לָנוּ מוֹקְדֵי עוֹלָם:
(טו) הֹלֵךְ צְדָקוֹת וְדֹבֵר מֵישָׁרִים מֹאֵס בְּבֶצַע מַעֲשַׁקּוֹת נֹעֵר כַּפָּיו מִתְּמֹךְ בַּשֹּׁחַד אֹטֵם אָזְנוֹ מִשְּׁמֹעַ דָּמִים וְעֹצֵם עֵינָיו מֵרְאוֹת בְּרָע:
(טז) הוּא מְרוֹמִים יִשְׁכֹּן מְצָדוֹת סְלָעִים מִשְׂגַּבּוֹ לַחְמוֹ נִתָּן מֵימָיו נֶאֱמָנִים:
(יז) מֶלֶךְ בְּיָפְיוֹ תֶּחֱזֶינָה עֵינֶיךָ תִּרְאֶינָה אֶרֶץ מַרְחַקִּים:
אנונימי74976
ועוצם עיניו מראות ברע - אמרו חז"ל בבלי - זה שאין מסתכל על הנשים [אפילו] בשעה שעומדות על הכביסה
אנונימי74569
כוח התורה שיש בו קיום מצוותיה ולא לעשות עבירות על פי ההלכה.
אנונימי74951
כל הכבוד צדיק
אנונימי74569
והלימוד עוזר להיתגבר על היצר. ברתי יצר הרע בראתי תורה תבלין לו.
אנונימי74951
תגיד אתה יודע איך שולחים סרטונים לכאן ?
אנונימי74569
אולי תעשה העתק הדבק.
אנונימי74951
תודה רבה על העזרה חבר
אנונימי74951
מכירים את המשפט : "אלוהים עם כולם אבל לא כולם עם אלוהים"
חסיד חבד
חידוש
בראשית ראשי תיבות: תורת רבינו - אין שום יאוש בעולם!
ברא ראשי תיבות: אין רשעים בישראל!
אנונימי74951
לצערי הרב זה לא נכון כי האמת שגם בארץ שלנו ארץ ישראל יש רשעים והרשעים האלה לא יודעים וגם לא רוצים וירצו לדעתת מה גורלם ומה סופם.
אנונימי74569
אין רשעים בעולם . ועמך כולם צדיקים אבל חוטאים יש ועובדה ניתנה תורה כדי לא לחטא.
אנונימי74951
אז שיילמדו תורה
אנונימי74569
רק משיח יכול להכריח אותם ללמוד תורה בכוח ה'. ה' כרגע במצב ישראל היום לא יכול להשרות שכינתו ולהשפיע ישירות לכן הוא ישתמש במשיח שהוא בשר ודם כדי שעם ישראל לא ינזק.
אנונימי74951
תגיד אתה דתי ?
אנונימי74951
זה בסדר אם תגיד שלא פשוט זה מעניין אותי
אנונימי74569
אני יהודי משתדל לקיים את כל המצוות וכן ללמוד תורה והלכה כמה שאני יכול.
אנונימי74951
אשריך הלוואי שתגיע לגדולות תלמד עוד ועוד תורה זה הדבר הכי טוב שקיים
אנונימי74569
תודה וכן למור ולכול עם ישראל בעזרת ה'. אני מאמין שכך יהיה בעזרת ה' דרך משיח צדקנו.
אנונימי74951
" הצדיקים ישארו והרשעים ימותו ויאבדו "
אנונימי74569
יתמו חטאים ולא חוטאים. רק רשעים שאין להם סיכוי לחזור בתשובה יאבדו ואת מי הם רק ה' יודע.
י יו יוס יוסף
המקור - וּבְדֶרֶךְ הַטֶּבַע אֵין מָנוֹס לְחַיִּים, וְלֹא יִשָּׁאֲרוּ שָׁם רַק קְדוֹשִׁים כְּמַלְאָכִים
קבלה מן הנביאים: "מלחמה הנוראה שבעולם, שלא היתה כמותה,תהיה ממש לפני שערי ירושלים - לא ישארו רק קדושים!"

וְאֵין זֶה פֵּרוּשׁ מִסְּבָרָא, רַק קַבָּלָה מְקֻבֶּלֶת אֶצְלָם מִן הַנְּבִיאִים, שֶׁהַמִּלְחָמָה הַנּוֹרָאָה בְּיוֹתֵר שֶׁהָיְתָה בָּעוֹלָם תִּהְיֶה מַמָּשׁ לִפְנֵי שַׁעֲרֵי יְרוּשָׁלַיִם, בָּהּ יִתְקַבְּצוּ כָּל הָאֻמּוֹת שֶׁבָּעוֹלָם אֶחָד מֵהֶן לֹא נֶעֱדַר, בְּצַד אֶחָד כָּל הָאֻמּוֹת הַמַּחְזִיקוֹת דָּת נוֹצְרִית, וּבְצַד אֶחָד כָּל הָאֻמּוֹת שֶׁאֵינָן מַאֲמִינוֹת בְּדָת זוֹ, וּמְקֻבָּל שְׁמוֹת שָׂרֵי הַצָּבָא מִכָּל צַד וְאֵיזוֹ אֻמָּה הַנּוֹצַחַת. וְעַל מִלְחָמָה זוֹ נִבֵּא בִּלְעָם בְּאוֹמְרוֹ "אוֹי מִי יִחְיֶה מִשּׂוּמוֹ אֵל", שֶׁיָּבוֹאוּ הָאֻמּוֹת שֶׁבִּשְׁמָם שֵׁם אֵל, וּבְדֶרֶךְ הַטֶּבַע אֵין מָנוֹס לְחַיִּים, וְלֹא יִשָּׁאֲרוּ שָׁם רַק קְדוֹשִׁים כְּמַלְאָכִים, וְעַל זֶה נֶאֱמַר (ישעיה ד', ג'wink "הַנּוֹתָר בְּצִיּוֹן וְהַנִּשְׁאָר בִּירוּשָׁלַיִם קָדוֹשׁ יֵאָמֵר לוֹ כָּל הַכָּתוּב לַחַיִּים בִּירוּשָׁלַיִם", וּמִי יֶעֱרַב לְנַפְשׁוֹ לִהְיוֹת מִקְּדוֹשִׁים אֵלּוּ שֶׁיִּשָּׁאֲרוּ בַּחַיִּים. ("אבות על בנים" לצדיק הקדוש רבי שאול בראך זיע"א, בהקדמה)
י יו יוס יוסף
ועוד מקור -

כלומר שבגוג ומגוג ישארו "רק הקדושים ויראי האל באמת" ציטוט מלשון הרד"ק, יואל ג, ה
לשון הרד"ק זיע"א: "כי אז במלחמת גוג ומגוג תהיה צרה גדולה לישראל זמן מועט ... ואז יכלו רבים מישראל, והקדושים ויראי האל באמת ימלטו"".
הנביא יואל התנבא (יואל ג,ה): "וְהָיָה כֹּל אֲשֶׁר יִקְרָא בְּשֵׁם ה' יִמָּלֵט [ינצל], כִּי בְּהַר צִיּוֹן וּבִירוּשָׁלִַם תִּהְיֶה פְלֵיטָה כַּאֲשֶׁר אָמַר ה', וּבַשְּׂרִידִים [בצדיקים] אֲשֶׁר ה' קֹרֵא. [כי אז במלחמת גוג ומגוג תהיה צרה גדולה לישראל... ואז יכלו רבים מישראל, והקדושים ויראי האל באמת ימלטו, רד"ק]".
אנונימי74569
צדיק אתה לא מביא מקור אחר שה' הבטיח להחזיר את כל עם ישראל בתשובה ויעשה מכולם קדושים. כי יתבטל כוח הרע שמשפיע. לכן מה שכתוב נכון רק צריך להבין את זה.
י יו יוס יוסף
מה המקור של זה?
אנונימי74569
גמרא חז,"ל והתורה. {ל} בַּצַּר לְךָ וּמְצָאוּךָ כֹּל הַדְּבָרִים הָאֵלֶּה בְּאַחֲרִית הַיָּמִים וְשַׁבְתָּ עַד יְהֹוָה אֱלֹהֶיךָ וְשָׁמַעְתָּ בְּקֹלוֹ: שבת עד ה' אלהיך ושמעת בקלו. גם זה רמז לגאולת בבל ששבו אל השם והתודו לפניו ושמעו לקול הנביאים אשר הקים להם ולפיכך הבטיחם שלא ישחיתם ולא ישכח ברית אבותם כאשר אמר (ויקרא כו מב) וזכרתי את בריתי יעקוב וגו' ובסוף הספר ירמוז לגאולה העתידה כאשר פירשתי (שם בפסוק טז) ואזכרנו עוד בע"ה
אנונימי74951
תורה זה לא צחוק אנשים
אנונימי74951
בלי להעליב זה נראה שיש פה כמה מזלזלים באתר
אנונימי74569
תלמד זכות.
אנונימי74951
מה ?
אנונימי74951
למה ככה
אנונימי74951
מי שרוצה לזלזל שיזלזל אך לא כאן. זה אתר תורה
אנונימי74951
ובתורה אףאחד לא יזלזל
אנונימי74569
איפה ראיתה זלזול. אולי אין להם אמונה.
אנונימי74569
וחוץ מיזה רק מי שמכיר תורה ומזלזל אז זה לא טוב.
אנונימי74951
זה לא נכון. אףאחד לא צריך לזלזל ואפילו לא רק בתורה
אנונימי74569
אתה צודק אבל איפה היה זילזול אולי לא הבנת נכון. קורא צדיק.
אנונימי74951
אני לא יגיד לך מי כתב כי אסור אבל אני יכול להגיד לך שמישהו פה זילזל
אנונימי74951
כי זה יוציא עליו שם רע ואת זה אני לא רוצה לעשת לאף אדם
אנונימי74569
מה היה הזילזול. ואין כאן לשון הרע כי לא מכירים את מי שכתב.
אנונימי74951
אתה מבין ?
אנונימי74569
לא
אנונימי74951
אני מחכה למשיח
אנונימי74951
עם ישראל חזור בתשובה
אנונימי74569
לא עניתה על מה שכתבתי.
אנונימי74951
מה בןאדם
אנונימי74569
לילה טוב צדיק ניתראה אולי מחר בעזרת ה'.
אנונימי74951
לילה טוב ה אוהב אותך
אנונימי74569
גם את כול עם ישראל ברוך ה'
אנונימי74951
ברוך ה'
אנונימי74951
" ויצא חטר מגזע ישי ונצר משרשיו יפרה "
אנונימי74951
נצר - ענף רך. הצמיחה החשה תתחיל מן השורשים, מאותו החלק שהוא לבדו נשאר לפליטה במות העץ.
אנונימי74951
רבים יראו את המשיח כדמות ניסית " והאדון אשר אתם מבקשים יבוא להיכלו " המשיח יהיה נביא גדול ואיש פוליטי ודימוקרטי שלא יהיה ידוע מקודם בשם אביו ומשפחתו. וילמד תורה שבכתב ושבעל פה ותנוח עליו רוח ה רוח חכמה רוח בינה רוח עצה וגבורה רוח דעת ויראת ה ושפט בצדק דלים ולא ע"פ מראה עיניו ישפוט כי ידע הדברים ע"פ הרגשתו ולפי ריחו ישפוט ואז ידבר ה מתוכו וברוח שפתיו ימית רשע. ואז ישרה הטוב בעולם
אנונימי74951
וזה רק חלק מדמותו העצום של המשיח
אנונימי74569
המשיח כולו מקרין הערצה לה' יתברך אין ממנו כלום והוא אפילו עם מינוס.
אנונימי75728
כן אבל הוא לא יתחיל עם זה ישר אומרים שהוא יהיה בעל תשובה והוא יתפתח יגדל ויתגדל ויתקדש
אנונימי75728
וכנראה שגם הוא יטעה בחיים בהתחלה והחיים שלו לא יהיו להיט
אנונימי75728
ואז כשהוא יגיע לשלמותו הוא יגעל ויושיע את העולם ויהיה המשיח כמובן אחרי שאליהו הנביא ימליך אותו כ שה יגיד לו ואת זה אנחנו יכולים גם לזרז
אנונימי75728
בזכות התפילות המצוות הלימוד תורה והחסדים והמעשים הטובים שלנו
אנונימי75626
חידה לפרשת השבוע : היכן רמוזה גאולה בפרשה ?
אנונימי76401
אומרים דהמשיח יתגלה ויתכסה יתגלה ויתכסה עד לפני הגילוי הסופי
אנונימי76401
שאליהו הנביא ימליך אותו למלך המשיח
יהודי פשוט
אברהם אבינו מלמד לברך
אמרו חז"ל (סוטה יsmile אל תקרי "ויקרא" אלא "ויקריא" - מלמד שהקריא אברהם אבינו לשמו של הקב''ה בפה כל עובר ושב, כיצד לאחר שאכלו ושתו עמדו לברכו, אמר להם: "וכי משלי אכלתם? משל אלהי עולם אכלתם! הודו ושבחו וברכו למי שאמר והיה העולם".
ופירש רש"י ז"ל: אלא ויקריא. למד לבריות לקרות שם בשם ה' אל עולם: כיצד לאחר שאכלו ושתו. משלו היו עומדין לברכו לאברהם, והוא אומר להם וכי משלי אכלתם? עכ"ל
אנונימי76731
בוקר טוב עם ישראל אחים שלי
אנונימי76855
בוקר טוב גם לך צדיק
אנונימי76855
הגאולה מוכנה בעזרת ה היום המשיח אם יגיע לנו לקבל אותו היום. אבל אל תשכחו לנקות את כל חטיאכם בשבילכם
אנונימי76855
קראתי בטלפון שהמשיח יזדהזה מלאן שאנחנו היהודים הגענו ומהמצב שלנו שאנו נמצאים בו כיום וירצה לשנות את דרכינו והוא יצליח לשנות אותנו לטובה זאת אומרת שהמשיח לא יתחבר לתעוות שלנו ולריגושים שלנו כיום ודרכי חשיבתו יהיו שונים מכל האדם ולכן יהיה הכחם בעולם כי הוא בראשו נכנס למעמקי העולם הנסתר ויכול לראות דברים שאנו לא יכולים כולל לחזות דברים ויהיה נביא גדול. ויהיה סלחן גדול עד שישב על כסאו זאת אומרת כסא ה
אנונימי76855
כנראה שזה הכוונה קרוב ורחוק בו זמנית
אנונימי76855
מי שרוצה שאני אפרש את שמו שיפנה אליי ולמי שרוצה לדעת שמי דניאל שרעבי
אנונימי76855
וכמו שנכתב פה אתמול הוא יהיה איש פוליטי ודימוקרטי
אנונימי76855
ואז הוא יצליח לשנות את דרכינו ואת דרך חשיבתנו ואז נראה שיש אלוהים לעולם
אנונימי76855
מי רוצה שאני אפרש את שמו ?
אנונימי77163
מי יהיה איש פוליטי ודמוקרטי??.
אנונימי76855
אני מדבר עכשיו על המשיח
אנונימי77163
אז זה שקר מה שאמרת
אנונימי77163
לך תעבוד על אחרים לא עליי ביי
אנונימי76855
יכול להיות שעכשיו הוא בפוליטיקה
אנונימי76855
לא הבנתי אותך יקירה ?
אנונימי76855
מה כוונתך למילה שיקרתי
אנונימי77163
שקרן כמו כת ניר בוכריץ מתלמים
אנונימי76855
בטח אתה חילוני
אנונימי76855
אני בסך הכל מעתיק את מה שכותבים פה באתר רק במילים שלי בןאדם
אנונימי76855
המשיח יהיה אדם שיודע את הכל מבלי לראות ולשמוע זאת אומרת רק יריח הדברים וידע אותם את הכל
אנונימי76855
והוא יזדהזה מכל החטים והעוונות שלנו
אנונימי76855
עד שישב על כסא ה זאת אומרת שאליהו הנביא ימליך אותו למלך המשיח
אנונימי74720 IL
אנונימי76360 IL
אנונימי76524 IL
אנונימי76878 CH
אנונימי77265 IL
אנונימי77315 US
אנונימי77317 IL
אנונימי77318 US
אנונימי77319 US
מס' משתתפים בצאט: 9

הגדרות