פרצה מלחמת העולם השלישית | מסר

נכתב על ידי מערכת כי לה' המלוכה ב-. פורסם ב-התחזקות, כללי, מסרים
עדכון אחרון ב-2015-10-28.

אני מאד רוצה לדבר. אני מאד מפחד, מאד מפחד. למעשה, אפשר לומר ברור שמלחמת העולם השלישית כבר התחילה. וזה לא רק אני האוטיסט המסכן אומר את זה, יש הרבה אנשים חכמים וגדולים, גם בין היהודים וגם בין הגוים, שכבר יודעים ש’זהו זה’. אנחנו בסוף. אמנם לא ראינו עוד ערים גדולות נעלמות [צפניה ג’ ו’-ח’, ע”ש], ברוך ה’, אבל אנחנו יודעים עכשיו שזה מאד יכול להיות.
ואנחנו רואים שינויים ענקיים בעולם, אבל עם כל מה שיש – עוד יש כאלו שאומרים: ‘אבל לא קורה כלום!’ אבל כן קורה. רק להזכיר לכם איך שהעולם שלנו השתנה.
מאז שאנחנו ילדים קטנים אנחנו לומדים על אירופה. אירופה זה ‘גזע הַארִי’. הרוב הם בהירים, בלונדינים, עם עינים כחולות, וכו’. יש כל מיני מדינות באירופה, יש את אנגליה, שזה קצת לא-בדיוק אירופה, אבל כמעט, ויש את הולנד, וגרמניה, ואוסטריה וכו’ וכו’, ושם, במקומות האלו זה סוג מסוים של אנשים. בספרד – זה סוג אחר. בארצות-ערב זה סוגים שונים, ובארה”ב יש ‘כל מיני’, אבל בעיקר ישנם לבנים, לבנים עם עינים כחולות, בלונדינים, שהרוב באו מאירופה כדי לחפש את הדמוקרטיה, את החופש להיות פרוטסטנטים או יהודים או משהו אחר.
ואיך זה נראה עכשיו בכל המקומות האלה? באירופה זה מלא ערבים. אין כמעט ילודה באירופה. ואם הם נשארים כל מאות-האלפים שיש באירופה, מעל למיליון בודאי, וכבר יש מהם כבר כמה מיליון, אם זה ימשיך ככה, אז השחום או החום יהיה הבולט, זה יהיה הרוב. והאיסלאם ישלוט. ועכשיו זה רק בלאגן גדול שמה, אין איפה להושיב אותם, ילדים קטנים עם אימהות, אבל הרוב זה גברים שעושים הרבה בעיות, גונבים, ועושים כל מיני מעשים לא טובים. אבל בגרמניה אולי מצאו מקום בשבילם… מחנות-הריכוז שפעם שם הרגו יהודים, ועכשיו זה הבתים שלהם, אז העולם ממש נראה ‘מעולה’.
ובארה”ב – אותו הדבר. הנשיא מכניס מלא-מלא ערבים, ובודאי שביניהם ובין אלו שבאו לאירופה יש הרבה מהדאע”ש. וחוץ מזה יש הרבה אפריקנים שברחו מהבתים שלהם, ומקסיקנים, והם נותנים להם פשוט לזרום לתוך ארה”ב, בלי גרינקרד (אישור שְׁהִיָה), בלי לשאול מי הם או מה הם. וחלק רציני הם ממש פושעים, רוצחים, ולא בודקים, לא אכפת להם. אבל אם ישראלי יבוא לשם, אז כבר יעשו לו בעיות. הוא יצטרך גרינקרד, הוא יצטרך עבודה, ולקנות בית, וכו’ וכו’. ככה זה איך שזה נראה העולם שלנו.
אבל עכשיו הרוסים נמצאים בסוריה, ולא סתם, מאה אלף! מאה אלף, בערך מאה אלף חיילים, עם כל הנשק שרק חולמים על זה. וליד סוריה יש לרוסיה הרבה אניות-מלחמה שמשם הם מעיפים טילים מהמשוכללים ביותר. ובנוסף יש להם עוד עזרה: – את סין. הסינים, אם הם רוצים לכבוש את המזרח התיכון – הם צריכים רק להביא איזה רבע מכל הסינים, הם יעמדו אחד ליד השני, וימלאו את כל השטח… אבל הם גם כן הגיעו עם אניות מלחמה, וגם הם נלחמים. וזה אומר שפוטין משתלט על סוריה בעזרתם של הסינים והאיראנים. ועכשיו ברוסיה הם גם גייסו חיילים מאנשי-המילואים, ועכשיו הם גם כן בעיראק! והיהודים פה בארץ מאד דואגים, כי זה לא בעיה בשבילם לטוס ‘טיפה’ לתוך ארץ ישראל, אולי פשוט לבוא ולהשתלט. זה יכול מאד להיות.
והתיכנון זה פשוט להשתלט על המזרח התיכון, שהוא כבר חלש, זה מוחלש מכל המלחמות שהרשעים תכננו וביצעו ‘ערבי נגד ערבי’. ומה עם הארץ הפיצפונית הזו? כל הצרות שהיו לנו היום, ואתמול, ולפני זה, וכל מה שעומד להיות לנו פה, זה עוד קטן לעומת מה שעומד להיות. ואם אתם סבורים שהחיים יחזרו למשהו דומה למה שהיה קודם – אני לא חושב כך. אלה, הרשעים, התחילו כבר את המלחמות, והם לא יעצרו עכשיו. יש להם את הטעם של ההצלחה, את הטעם של המלחמה והניצחון. יש להם את הטעם בפה של הדם והזיעה שיש כשבן-אדם נלחם. והם לא יעצרו. לא יעצרו. אחרי שהם גומרים את כל הערבים האלה, הם רוצים לשבת פה, להרחיב את הגבולות פה, ולעשות מארץ-ישראל את המרכז שלהם, וגם לבנות בית-מקדש של ע”ז, ה’ ישמור, ואת ‘הבית’. זהו התכנון שלהם, אבל הם לא יצליחו בע”ה. אבל עד שיבינו ועד שאנחנו נבין שהם לא מצליחים – יהיו בכל אופן מספיק יהודים שינסו להחזיר לעצמם את החיים שלהם כמו פעם, כך שהם יכולים להמשיך את הגשמיות שלהם.
האחים שלי, תשמעו! זה לא יהיה. העולם הולך ליפול גם בגשמיות, ברוחניות – זה כבר נפל. וגם אנחנו עומדים לפני מלחמות מפחידות ביותר, עם המון הרס בעולם [צפניה שם]. בעזרת ה’, בא”י זה לא יהיה כל כך קשה כמו בעולם, אבל יהיה קשה. ורוב האנשים יחשבו שיותר טוב לברוח לחו”ל, אבל הם לא מבינים ולא רוצים להבין שבחו”ל יהיה להם הרבה יותר קשה. בחו”ל – הרשעים שונאים את היהודים, אפילו שכלפי חוץ הם מתנהגים אחרת, בדרך כלל. ותהיה הרבה יותר אנטישמיות, הרבה בלאגנים. הרבה מהאנשים הנמוכים ביותר, הזבל, כשהם יתחילו לריב האחד-עם-השני – הם יתפסו את היהודים כקרבן. אבל אי אפשר לדבר איתם, כי הם לא רוצים לדעת. בדרך כלל החיים שלהם נוחים אז הם לא רוצים לדעת [‘הַשְׁמֵן לֵב הָעָם הַזֶּה’]. אבל אני מבקש מכולם, תסבירו להם, נכון, עכשיו זה קשה פה בארץ-ישראל, אבל אי אפשר בכלל להשוות לְמַה שיהיה שמה, לא ניתן להשוות.
ועכשיו אני פחות-או-יותר נתתי לכם את התמונה. זה לא יהיה שָקֵט, ולא יכול להיות שקט כבר. פוטין כבר עשה צעד שהוא לא יכול לחזור מזה. ועוד מעט הכסף יתחיל לרדת בצורה קשה בערך שלו, וזה יהיה בכל הכספים, בכל העולם. וכולם רק ידאגו לאוכל, שיהיה מה לאכול, בשביל הילדים, לחיות יום יום. והעשירים, חוץ מהרשעים שביניהם, יפסידו את רוב הכסף שלהם. והאלה, שמונים-וחמשת המשפחות ששולטים על כלל הכסף בעולם – הם יחליטו מי מקבל ומי לא.
ועכשיו, יהודים טובים, יהודים אמיתיים, מה אתם אומרים?… האם אתם לא רואים מה שקורה?!…. האם אינכם פותחים את העינים ורואים מה שקורה?!… האם אתם לא רואים שהעולם הוא בסוף, בסוף הדרך שלו?!… שהעולם, במצב של החטא של האדם-הראשון, והשטן, היצר הרע שהוא השטן, הוא השולט עכשיו בעולם הזה?! האם אתם לא מרגישים את זה?!… האם אינכם מרגישים איזו סכנה יש לכל הילדים התמימים, באיזו סכנה הם נמצאים מן השטן, מכל העולם-של-טינופת, הטינופת הרוחנית, של חוסר הקדושה, כמו פעם, כמו דור-המבול, כמו סדום-ועמורה. ויש לנו הרבה דוגמאות ‘של פעם’, אבל אנחנו היינו בטוחים שאנחנו כבר מעבר לזה, אבל כל אחד מבין שזהו זה, אנחנו לא מעבר, זה ממש ‘זהו זה’ [עי’ רש”י תהלים ט’ י”ח].
עם ישראל, בואו הביתה, תבואו הביתה. ואלו שנמצאים פה בארץ, אל תעזבו, אל תתבלבלו. זה רק היצה”ר הוא שרוצה לבלבל אתכם. תשבו ותלמדו את הנבואות, לשבת וללמוד את זה. זה הכל בדיוק. מדויק-מדויק. אל תעזבו. ותחזרו להקב”ה [ישעיהו נ”ב ו’: ‘כִּי אֲנִי הוּא הַמְדַבֵּר הִנֵּנִי…’ ע”ש].
הגברים והנערים, אנשים נשואים ולא נשואים, אל תשכחו להתפלל שלש פעמים ביום, תשתדלו מאד-מאד להתפלל במִנְיָן, אפילו שזה קשה, ואפילו שתצטרכו לקום מאד מוקדם בבוקר, זה מאד חשוב. להתקרב להקב”ה. קודם כל – בתפילה, ואח”כ בלימוד [‘ודע לפני מי אתה עמל’, אבות פרק ב’].
והנשים, מי שיכול בית כנסת – זה מאד יפה. לא חייבים. נשים שהן אימהות לילדים קטנים –מספיק שתדברו עם הקב”ה. תדברו איתו. תקשרו איתו קשר, שתרגישו אותו. ואז הוא יציל אתכם וגם את הילדים שלכם. וכולנו ביחד, גם בנפרד וגם ביחד, צריכים לצעוק לה’: ‘תציל אותנו, תציל אותנו, אבינו שבשמים, תציל אותנו’! והוא יציל אותנו [ישעיהו נ”ז י”ג: ‘בְּזַעֲקֵךְ יַצִּילֻךְ קִבּוּצַיִךְ…’]. לא לפחד, אפילו שזה קשה, ואפילו שיש הרבה סכנה, ואפילו שיש בינינו כאלה שיעזבו את העוה”ז לפני הרגע האחרון, אל תדאגו להם, הם במקום טוב. יותר קל להם מאשר לנו [חלק צח: ‘ייתי ולא אחמיניה’, ע”ש כה”ע]. אם הם לא בעלי-עבירות מי-יודע-מה – אז יותר טוב להם שם מאשר לנו פה. יותר קל להם. אבל אני מעדיף להיות פה ולקבל משיח-צדקנו. ואני מאמין שגם כולכם אותו הדבר.
אז תקשרו קשר עם אבינו שבשמים. כל רגע רק לבקש ממנו, ולדבר איתו [שם: ‘וְהַחוֹסֶה בִי יִנְחַל אֶרֶץ וְיִירַשׁ הַר קָדְשִׁי…’]. ולא לפחד, כי הפחד – זה השטן [ישעיה ל”ג י”ד]. ואנחנו בני חורין. אנחנו, בני ישראל, אנחנו הילדים של הקב”ה [ישעיה מ”ד: ‘אַל תִּירָא עַבְדִּי יַעֲקֹב…’]. הוא דואג לנו ב’מאה אחוז’. והוא לא יביא לנו שום רע. אולי זה נראה רע, אבל בסופו-של-דבר – זה טוב [‘לְטַב עָבִיד’].  ואני מבקש מכם, מבקש מכם, אלה בחוץ לארץ ואלה שבארץ, אלה בארץ – לא לחלום לעבור לחו”ל, ואלה שבחו”ל – תתחילו לארוז את הדברים, כי הגיע הזמן. סוף.
שאלות ותשובות:
 
התנפלויות הערבים
ש. הערבים טוענים שהם עושים את כל המהומות והרציחות בגלל שהיהודים נכנסים להר-הבית…
ת. זה שטויות, והם יודעים שזה שטויות, אבל את האמת, אולי זה נכון מבחינה רוחנית. בכלל לא כדאי לעלות לשם, בכלל. אסור לנו. אפילו אם עומדים בצד – לא צריך. אבל זה לא יעצור את הערבים. זו לא הסיבה. יש אירגון מהרשעים שפועלים כאן כמו שהם עושים בכל ארץ וארץ. הם הרי מחלישים כל מקום בכך שהם עושים עימותים של ערבים כנגד ערבים. אז פה הם עושים ערבים-נגד-יהודים או חרדים-נגד-חילונים, זו הדרך שלהם. אז הענין הזה – זה סתם רק בשביל שתהיה ‘סיבה למסיבה’. וזו רק ההתחלה של התכנית להחליש אותנו. ולצערי הרב זה בא על חשבון אזרחים טובים, יהודים טובים, וחיילים מסכנים. והאלה שיושבים בממשלה – יש בהם חלק רציני שהם שייכים לרשעים.
ש. אז בעצם זה הכל משחק. הם מצד אחד מביאים את היהודים שיעלו להר הבית, ומצד שני הם שמתסיסים את הערבים שיתרגזו על זה, ככה הם מחוללים את המהומות…
ת. בדיוק, בדיוק.
ש. ובממשלה מטכסים עצות מה לעשות, מכנסים אסיפות, עושים דיונים…
ת. הם יושבים בדיונים-דיונים כי הם יודעים איך שהם צריכים לעשות, אבל לא רוצים שאנשים אחרים יֵדְעוּ מה שהם הולכים לעשות… [ישעיהו כ”ט ט”ו: ‘הוֹי הַמַּעֲמִיקִים מה’ לַסְתִּר עֵצָה, וְהָיָה בְמַחְשָׁךְ מַעֲשֵׂיהֶם, וַיֹּאמְרוּ מִי רֹאֵנוּ וּמִי יוֹדְעֵנוּ…’]
ש. מה זאת אומרת?
ת. יש להם תוכנית, ליהודים בממשלה. יהיו פה, אתם תראו שיהיו פה חיילים זרים! הם יזמינו אותם, או שלא תהיה להם ברירה, או ש’כאילו לא תהיה להם ברירה’…
ש. אתם אומרים זאת, אבל האם הָעָם יודע משהו מכל זה?
ת. העם יודע, כי צריך לדעת, כי זה כתוב בהרבה מאד מקומות. למשל בארה”ב הרבה מאד אנשים יודעים את זה, ויש כאלה בין הגוים שנלחמים נגד הרשעים, אבל לא מספיק. לא מספיק אנשים שמוכנים להילחם. יש הרבה-הרבה טיפשות וחוסר-ידע גם בין הגוים וגם בין היהודים. זה פשוט מדהים. זוהי טיפשות רוחנית וגם גשמית.
ש. בענין זה שאומרים שהכל באשמת ‘הר הבית’ – הרי אחר כך הערבים יגידו שהם כועסים בגלל סיבה אחרת…
ת. טוב, בסדר, זהו המצב. והיהודים אין להם מה לעשות שם בהר הבית, ואפילו אם עומדים בצד, לא כדאי אפילו את זה לעשות. ואם הם היו מפחדים באמת, והיו מאמינים באמת – היו רועדים, רועדים רק מהמחשבה לעלות במקום כזה קדוש [‘הִשָּׁמְרוּ לָכֶם עֲלוֹת בָּהָר וּנְגֹעַ בְּקָצֵהוּ’], כאשר אנחנו כל כך שפלים. אבל כל אחד מרגיש את עצמו ‘מוישה גרויס’. וזו בעיה גדולה. אבל לא משנה, זה המלחמה שהרשעים מתחילים ויוזמים. הם לוקחים קבוצה של ערבים, לא הכי אינטליגנטים, צעירים, ומשגעים להם את השכל, עושים להם שטיפת מח, והם מוכנים לקחת סכין וללכת, והם יודעים שבזה הם גומרים את החיים שלהם, או ככה או שהם יושבים בבית-סוהר, אבל לא אכפת להם, כי עושים את זה בשביל כל מיני גמולים בעולם-הבא שלהם… אבל אני רק לא יודע למה הנשים שלהם עושות את זה…
זה הכל מתוכנן. זו לא בעיה לקחת את הערבים האלה ולסובב אותם, לשגע להם את השכל, ולכוון אותם כנגד היהודים. בכלל לא בעיה. כמו שברוסיה זה גם כן לא היתה בעיה לתת לקוזקים קצת וודקה ולכוון אותם לכיוון היהודים. וכמה-כמה שהם שחטו, עם החרבות שלהם רצחו עיירות שלימות. והפולנים, אה… וזה כל העולם ככה.
ש. למעשה האם צריכים לפחד לצאת מהבית או להתעלם מהחששות?
ת. זה תלוי בבן אדם. בן אדם שהוא היסטרי ושרועד מפחד – אני לא הייתי אומר להם לצאת. מי שבוטח בה’ – יודע שכל מה שהוא עושה זה לטובתינו, אז הוא עושה מה שהוא צריך לעשות. אני לא אומר סתם להסתובב ולבלות, אבל לעשות מה שצריכים לעשות. שוב, אני לא יכול להבטיח לאף-אחד שהוא יחזור בשלום הביתה. אני בעזרת ה’ יכול לברך. אבל אם הולכים בשביל לעשות משהו שחייבים לעשות, אז מספיק בשביל זה להיות שם. די להסתובב ולהסתובב רק בשביל בידור טיפשי.
גאולה בקרוב
ש. בשבועות האחרונים התפרסם על נער שחזר לחיים ממות קליני, ומספר על הרבה דברים שנאמרו לו בשמים על מלחמת גוג ומגוג הקרובה מאד, ועוד. מה דעתך?
ת. הרבה מאד דברים שהוא אומר זה נכון, זאת אומרת שלפי הנבואות זה נכון. יש דברים שאני לא יודע אם זה נכון בדיוק או לא נכון, אבל לא משנה, זה כתוב שלפני שמשיח בא יהיו כל מיני אנשים שיחלמו, יקבלו כל מיני חלומות מעניינים וכו’ וכו’. [יואל ג’: ‘וְנִבְּאוּ בְּנֵיכֶם וּבְנוֹתֵיכֶם, זִקְנֵיכֶם חֲלֹמוֹת יַחֲלֹמוּן, בַּחוּרֵיכֶם חֶזְיֹנוֹת יִרְאוּ…’].
ש. וזה קורה בדיוק לילד חילוני שלפני כן לא היה לו שום מושג ביהדות, ופתאום הוא מקבל כזה שפע של ידע והבנה…
ת. כן, כתוב שיהיו כאלו דברים לפני שמשיח בא, וזה מתקיים. עכשיו זה מתקיים. וזה לא רק הוא, דוקא היו הרבה שקיבלו כאלה חלומות וכו’.
ש. יש שמדברים על עשרה בטבת…
ת. אני רק יודע שהשנה הזאת, לא הלועזית, השנה היהודית הנוכחית, תהיה שנה ממש של הגאולה. הגאולה – אני לא יודע מתי בדיוק, אבל זה חייב להיות. כי העולם פשוט מתמוטט. וכשזה יתמוטט, מה שיהיה זה רק יהיה בלאגן, בלאגן. תקשיבו, זהו בלאגן עם אנשים רשעים ששולטים, ואפילו אם הם חשבו שהם ביחד אבל יתכן שבאיזה שלב הם ילכו אחד-נגד-השני, ורק תחשבו, זה ממש כמו לתת רובים לילדים קטנים. הם יתחילו פשוט לירות אחד-עם-השני [כדור ההפלגה, נח י”א], זה גם כן דבר שיכול להיות. איך בדיוק זה יהיה – אני לא יודע. אני יודע שהרשעים ייעלמו [סיום ‘אשרי’].
ש. איך נדע לזהות מי מקבל חלומות אמיתיים ומי מדבר הבלים?
ת. קודם כל, אם החלום לא אמיתי, אבל כשזה הולך לפי הנבואות אז שיהיה… ומה שלא מתאים כמו… שאני לא קורא לו רב בכלל, זה ממש שטויות. אבל הרבה יהודים חרדים רודפים אחריו, רוצים לשמוע מה שיש לו להגיד, והוא אומר מה שרוצים לשמוע…
ש. זה בגלל שהמצב כל כך ריקני, ואין הדרכה ואין כלום, אז נתפסים לכל שטות…
ת. אבל הם לא רוצים משהו רציני. אם מנסים למשוך אותם לרצינות – לא מעניין אותם. רק אם הייתם נותנים להם ללכת למשחקי-כדורגל, אני חושש שהרבה מהם היו רוצים את זה… רוצים משהו שלא צריכים לחשוב, שלא צריכים להיכנס עמוק, זה נותן להם ככה הנאה רגעית.
ש. השאלה היא כרגע, בשלב זה, איך נצפה מיהודי אירופה וארה”ב להגיע ארצה אם הם שומעים את כל מה שקורה פה?
ת. יהודי אמריקה, הם עדיין בשינה טובה, אפילו שהם יודעים את האמת שהשעון הולך נגדם, שעוד מעט תגיע השעה שיתחילו למלאות את מחנות-הריכוז שהם בנו בכל ארה”ב, שעכשיו זה ברור שיש להם את זה. אפילו באתר של האינטרנט של ממשלת ארה”ב ישנה רשימה מפורטת של כל אחד ואחד מהמקומות האלה, ממחנות-הריכוז, ושהם יכולים להחזיק 50 מיליון אנשים. ואם הם מחליטים פשוט לחסל אנשים, אז הם פשוט יעשו 50 אלף מי-יודע-כמה-פעמים. ויש להם שמה ערימות-ערימות-ערימות של מכלי פלסטיק, ארונות-מתים, שבכל אחד אפשר להכניס חמש גופות, אז תעשו חשבון…
ש. ואיך זה שכל העולם שותקים, וכל אמריקה שותקת?
ת. מה זה ‘אמריקה’? זו כבר לא אמריקה, זה לא דמוקרטיה בכלל. הם מבולבלים לגמרי, ורוב האנשים שמה – או שחורים או חומים, וזה לא משנה איזה צבע הם, אבל הם בדרך כלל באים מהקבוצות הכי נמוכים בידע, וממקומות כמו גואטמלה ומקסיקו. יש גם אנשים יותר אינטליגנטים, גם בין השחורים והחומים וגם בין הלבנים, אבל אין להם את הכח. וזה ממש מדהים, ומעניין, ומפחיד, איך שאמריקה, ארצות-הברית, נפלה לתוך הידים של הרשעים כל כך בקלות, בלי שום בעיה.
ש. תמיד דיברתם שיהיה יותר קשה בחו”ל, ושגם כאן זה יהיה קשה אבל לא כמו בחו”ל…
ת. אבל תבינו דבר אחד, שכאן זה פשוט מתחיל עכשיו, בעצם התחיל כבר לפני שנה, או אולי זה התחיל כבר לפני כמה שנים. תמיד זה לא היה פשוט פה, מאז קום המדינה וגם לפני כן. אבל שתבינו, באמריקה – זה יהיה גרוע ביותר, ובאירופה – זה יהיה גרוע ביותר, במיוחד ליהודים, אז אי אפשר להשוות.
ש. האם היהודים שגרים שם מבינים את זה?
ת. היהודים החרדים, הם עוד התומכים באובמה… לא כולם, אבל הרבה מאד. ובמיוחד אלו כמו שחקני הקולנוע והזמרים וכו’, והעשירים, סוג העשירים אנשי העסקים, שהם בין הרשעים. ויש מלא יהודים בין הרשעים. הם בולטים בזה. אז מה אני אגיד, יש הרבה יהודים שירדו ממש בקדושה שלהם בצורה איומה, אז הם שמחים שהכושי העקום הוא כאילו ‘מְאַשֵּׁר’ את העקמומיות שלהם, הוא ‘ליברל’ בקיצוניות.
ש. אבל אם ככה נמשיך לחיות – נפסיד את החיים שלנו…
ת. אתם לא מבינים, זה עוד קטן, זו מלחמה! זה לא יהיה גן של שושנים [צפניה א’].
נחפשה דרכינו
ש. מה שקורה עכשיו אולי זה המשך למה שקרה לנו לפני כשנה בטבח בהר-נוף, שגם הוא התרחש בחודש מרחשון, ‘רחל מבכה על בניה’. היו שם כאלו דברים מזוויעים, ה’ ישמור.
ת. נכון. נכון.
ש. אני מתרשם שהציבור החרדי ב’שוֹק’ (הלם) לאחר מה שקרה כאן בגאולה היום, השאלה מה עושים?
ת. ברוך ה’, הגיע הזמן. רק חבל-חבל שדוקא כזה צדיק היה צריך ללכת. אבל שום דבר לא ‘חֲבָל’, זה מה שה’ רצה. יהודי ממש צדיק נהרג היום. אבל תראו, הם צריכים להיות ב’שוֹק’ כדי להתאושש ולהבין היכן הם עומדים. יש בתוך הקהילה פה שלנו, הקהילה הכללית הגדולה שלנו, לא של רב מסוים, אלא של כל הרבנים פה, כל היהודים שגרים פה, הם, החרדים, הם חיים באיזשהו מין חלום, איזה משהו לא-אמיתי, תמונת-מצב דמיונית, לא-אמיתית. הם לא רוצים לדעת. וגם באמריקה חיים ככה. ובאמריקה עוד מעט ‘יפול להם על הראש’ חזק. אבל פה ה’ נותן לנו כבר רמזים חזקים יותר. וכבר לפני שנה היתה מלחמה פה בארץ, שאז רוב הטילים נפלו במרכז הארץ, ועכשיו המקום שהכי סובל – זה ירושלים, כל מקום יש לו את ‘התור’ שלו, שיש בו יותר רמזים. אבל זה עושה להם ‘שוק’. והיהודים האמיתיים יתחילו להתעורר. ונקבל עוד ‘שוֹקים’. והכלכלה פה כבר במצב קשה. וזה שהחנויות נסגרו היום אחרי מה שקרה, וכולם מפחדים לצאת, אז הם מתחילים להבין שכל ה’שוֹפִּינְג’, הקניות-קניות-קניות שעושים, עם כסף שלווים את הכסף הזה, זה לא הכסף שלהם, אז הדבר הזה כבר לא ימשיך כל כך הרבה. ואז זה יוריד מאד חזק את הכלכלה. עכשיו יש מקומות שיהודים היו הולכים לאכול במסעדות של גוים, של הערבים, יהודים חילונים, ורוב המקומות האלה ריקים היום. גם הם צריכים לעשות דין-וחשבון, כולם. אז הקב”ה נותן רמז, הוא פוגע בשלושים יהודים לערך, חלק קטן מהם נפטרו, חלק גדול מהם או שהם בבית או ששוכבים עוד בבתי-חולים, יש כאלה במצב קשה, אבל הרוב העצום של עם ישראל פה בארץ זה לא נגע בהם עדיין ישירות. אז הגיע הזמן לעשות דין-וחשבון. גם החילונים, וגם החרדים, וגם הדתי-לאומי.
ש. הילדים הקטנים שומעים את ההתרחשויות, וזה משפיע עליהם, מה ניתן לומר להם?
ת. לא לדאוג לילדים, הם מקבלים את זה עוד יותר פשוט מאשר המבוגרים… ילדים שהם מתחת לאש – הם יודעים מה לעשות. יש רגישים יותר ויש פחות, אבל עדיף להילחם בדבר שהוא ברור, שאין בו סימני-שאלה, כמו האם ליסוע לטיולי-ג’יפים או ללכת ל’לונה פארק’. אלו שאלות קשות, כי הרוב יפלו עם זה, כי יגידו: ‘מה זה? מה זה?… זה שום דבר! מה הבעיה בזה?!…’, אבל זה רע מאד, זה מקלקל את הנשמה של הילד [הושע ט’: ‘אַל תִּשְׂמַח יִשְׂרָאֵל אֶל גִּיל כָּעַמִּים…’]. פה – זה ברור, גם לילד זה ברור. יש ‘שחור’ ויש ‘לבן’.
ש. אחת התוצאות מהמצב הוא שאנשים כבר מסתובבים פחות ברחובות… [‘צָדוּ צְעָדֵינוּ…’].
ת. בהחלט, בהחלט, היהודים צריכים ללמוד לא להסתובב סתם. אמרתי: לא להסתובב סתם.
ש. זכור לי שגם במלחמת המפרץ לא הסתובבו ברחובות, וגם היתה אחדות, אבל אחרי זה היתה ירידה רוחנית נוראית, ירידה קשה…
ת. אחרי מלחמת-ששת-הימים – זו היתה המלחמה שהורידה את כולם. כי לפני כן אפילו החילונים היו אנשים טובים, עליזים, התחתנו ולא התגרשו כל-כך הרבה, והולידו ילדים, והיו אנשים טובים, ואפילו האמינו. אבל אחרי ‘ששת-הימים’, נכנס פה הכסף – והכל התקלקל. פה התחיל הקלקול הכי גדול.
ש. איננו יודעים חשבונות שמים, אבל מורגש כאן קשר בין מה שקורה עכשיו למצעדי-התועבה, הענין של הדריסה זה סקילה, והעניין של הסכינים ברחובות זה מזכיר את פנחס, שאנחנו לא פצינו פה למחות על הזוועה הזאת, שתקנו.
ת. בהחלט, בהחלט, זה נכון, זה לא פשוט. זה לא פשוט בכלל. ואפשר למצוא הרבה סימנים בכל דבר שקורה עכשיו [עי’ אוה”ח בחוקותי כ”ו כ”ד].
ש. נראה שהם, הישמעאלים, ‘מוסרים נפש’ על שקרים, כפי שמובא בספרים, אם ישנו כח בעולם שאנחנו לא מנצלים אותו לעבודת ה’ – אז לדאבונינו הסיטרא-אחרא לוקחת את זה בשביל השקר.
ת. המצב של הקהילות שלנו זה פשוט לבכות. אם הגוים זה נכון, ירדו בקדושה בצורה איומה, הם הרי אף פעם לא היו מי-יודע-מה במצב גבוה, אבל היו גם אצלם מוסכמות של חיי משפחה. אבל היהודים – עם כל הקדושה שיש לנו בתורה ובכתובים ובגמרא ובמשניות וכו’ וכו’ – אנחנו ירדנו כל כך, לא כולם, ברוך ה’, אבל הרבה מאד. וגם הפוסקים פוסקים על זה כל כך בקלות, שפשוט זה הורס את הכל [‘חָמְסוּ תּוֹרָה’].
ש. הרב יורם אברג’ל זצ”ל עזב אותנו, מה אתה אומר על זאת?
ת. הקב”ה לקח אותו. הוא לקח אותו כי הוא היה צדיק מאד גדול, ועכשיו הוא לא רצה שהוא יסבול יותר ממה שהוא סבל.
להבין את המסר
ש. עסוקים יותר מידי עם כל ה’נייעס’, אז לא מתמקדים לעשות מה שצריך, לרוץ לתפילות וכדו’.
ת אבל הבעיה היא שה’נייעס’ זה משהו יותר קל, זה לא דורש מהבן-אדם כלום. הוא רק מתמקד על מה שקורה, והוא יכול אפילו גם להתפלל לה’ שה’ יקח את כל הדברים האלה, וזאת כדי שהוא יוכל לחזור ל’חיים הנורמליים’… אבל אין כזה דבר עכשיו ‘לחזור לחיים הנורמליים’, כי כבר בשנים האחרונות קרו כל מיני דברים שכבר לא נשארו חיים נורמליים. אנחנו עשינו נורמה מה’אב-נורמל’ (הבלתי-נורמלי), אבל זה לא חיים נורמליים.
ש. ברצוני להבין מה מטרת ההשגחה העליונה שעכשיו נכנסנו למצב שכאילו החיילים הם ש’שומרים עלינו’.
ת. סליחה, אבל עד כמה שאני יודע, רוב המחבלים חוסלו לא ע”י חיילים, אלא ע”י סתם אזרחים. אז לא היו צריכים אותם, את החיילים, רק בשביל לנקות את השטח… ומי מציל את החיילים הפגועים? בודאי שהקב”ה, אבל מי היהודים שלוקחים אותם לבי”ח ועושים להם טיפול ראשוני וכו’? – אלו הם יהודים רגילים, ולא צבא, ולא שום דבר דומה לצבא.
ותשימו לב, במלחמה הזאת זה חיילים יהודים פשוטים, רגילים, וגם משטרה – זה משטרה רגילה, אבל לא היס”מים, היס”מים לא נכנסים לזה, אלה הגרועים של הצבא, הם רק פועלים כנגד יהודים. כן, הם כמו כל הצבאות בעולם עכשיו.
ש. היתה לי היום תחושה שנוצרה אוירה של אחדות בין יראי ה’, הצרה עשתה חיבור בין כולם…
ת. זאת אכן תהיה התוצאה בסוף, אם ירצה ה’.
ש. מה דעתך על התופעה הזאת שקרבנות-האסונות היו הרבה מבין החרדים, במיוחד היום מה שקרה כאן בסביבה, הנפגעים בעיקר חרדים.
ת. טוב, אנחנו אלה שהכי עושים בעיות לעולם… [עי’ יבמות סג. ‘אין פורענות כו’] כי אנחנו ירדנו מאד, החרדים, בדרך כלל, לא כולם. והיהודי הזה החשוב שנהרג על קידוש ה’, הוא פשוט אחד הצדיקים שה’ לקח כדי שלא יצטרך לסבול יותר. אבל אנחנו חייבים להבין שזה לא יגמר עכשיו, אולי הדבר הזה יגמר, אבל יתחיל עוד ‘משהו’. אנחנו כבר קרובים, או שאנחנו כבר בפנים, בתוך מלחמת-העולם-השלישית, שזו המלחמה האחרונה, שה’שפיץ’ של זה – זה גוג ומגוג.
ש. זה באמת התחיל בהושענא-רבה, אסונות גדולים, וכפי שנאמר בספרים ביום זה תתחיל מלחמת-גוג-ומגוג, האם אפשר לראות במה שקורה כאן כשלב התפתחות של מלחמת גוג ומגוג?
ת. ברור, ברור. אין ספק. לא לדאוג, איך שלא יהיה, בסופו של דבר ה’ יגמור את כל הרשעים. הוא ישחט את היצה”ר, ובע”ה כולנו נוכל לקבל משיח צדקנו ברגיעה, ובשמחה, עם כל המשפחות שלנו, עם כל עמ”י. אבל צריכים לעשות ‘שיפוץ כללי’ לפני שנכנסים לזה.
ש. ובענין הזה שהרציחות הן על ידי סכינים, מה זה אומר?
ת. שאלה טובה, אני באמת לא חשבתי על זה. הסכין זה חרב. בכל מה שאנחנו קוראים בתורה ובגמרא ובכל מיני מקורות בספרי-הקודש, במלחמות מדובר על חרבות, כמו כן גם חץ וקשת [‘בְּחַרְבִּי וּבְקַשְׁתִּי’], אבל בעיקר חרבות. אז לכן זה מתחיל ככה, כדי שנזכור שזה לא משהו חדש, זה משהו ישן-ישן. ויש לנו מעגל מהאדם-הראשון ועד עכשיו. וכמו שאמרנו קודם [‘מעגל ההיסטוריה של האנושות’], הגענו לאותו-המקום. פשוט אותו מקום. עשינו נסיעה מסביב-סביב. כמו שכאשר יצאנו ממצרים, הקב”ה הוציא אותנו ממצרים ולקח אותנו ארבעים שנה במדבר. הרי יכולנו להגיע בתוך כמה ימים או אולי שבוע אל המטרה שלנו, אבל הסתובבנו, הסתובבנו, הסתובבנו, ועד שהגענו היו כבר ‘בני ישראל’ אחרים, כל מיני אנשים חדשים שנולדו ועכשיו הם היו בשליטה, והם היו צדיקים יותר [במדבר ל”ב י”ג]. ולצערי הרב – כיום אנחנו לא צדיקים יותר. עשינו את הסיבוב אבל לא הפכנו להיות צדיקים יותר, אבל מה, בגלל שנפלנו כל-כך נמוך, אז אלה שישרדו – הם יבינו את זה! וזה הדבר הכי חשוב, שנבין ונדע שלא להסתיר את עצמנו, כמו אדם וחוה שהסתירו את עצמם מהקב”ה[בראשית ג’ ח’], ולהגיד להקב”ה שחטאנו. חטאנו, ואנחנו רוצים לעשות תשובה.
ש. הגענו למצב כפי שנאמר בנבואות [סומ”ס סוטה] ש’אין לנו על מי להישען אלא על אבינו שבשמים…’
ת. או! זהו! בדיוק. ולא לשכוח ש’העיקר לא לפחד כלל’… לבטוח בה’.
ש. האם עמ”י יֵדַע לעשות תשובה עכשיו, האם הוא יבין את המסר מכל מה שקורה?
ת. אני מאד מבקש מה’ לפתוח להם את השכל, את השכל שיוכלו להבין [רמב”ם הל’ תשובה פרק ו’ הל’ ד’-ה’].
 
ש. האם אפשר לבוא לָעָם עם דבר מוגדר ומסויים: עליכם לתקן את הדבר הזה והזה… בני ישמעאל עושים לנו ככה כי אנחנו לא בסדר בפרט זה וזה, האם אפשר לציין דבר ברור?
ת. אפשר בהחלט. צריכים לעשות רשימה של דברים. קודם כל הירידה בקדושה, ממש ירידה קשה, עם סיפורים – שה’ ישמור. והרבה מאד מהסיפורים האלה נכונים. זה איום ונורא. פוסקים מאד ברחמנות על כולם [איכה ב’ י”ד: ‘וְלֹא גִלּוּ עַל עֲוֹנֵךְ לְהָשִׁיב שְׁבוּתֵךְ…’], והרחמנות הזאת מביאה לעוד הרבה עבירות. זה הדבר הראשון – הקדושה, שזה ממש-ממש במצב קשה.
ש. החפץ חיים בזמנו כבר צעק שזה מביא את האסונות הגדולים, כמו שכתוב: ‘וְשָׁב מֵאַחֲרֶיךָ’…[במכתבו המפורסם משנת תרפ”ד, ח”ח עה”ת פר’ ויגש וכי תצא ועוד, יצוין בזאת לספר ‘קדושים תהיו’ באידיש, (יצא לאור ע”י מכון תורת החפץ חיים, לונדון תשס”ז), ליקוט גדול מכל הנאמר בכתבי מרן הח”ח בעניני צניעות וקדושה]
ת. נכון. ואחרי זה – זה לשון הרע. וחוסר הקדושה שהזכרנו, זה כולל גם את הנושא של הצניעות בתוך זה, אבל אח”כ זה לשון הרע. ואחר כך את כל הדברים האלה, כמו חוסר כיבוד אב ואם, שזה מחריד, החוצפה ממש חוגגת. הצעירים ממש, לא כולם ברוך ה’, אבל הרבה מאד – הם חוצפנים מעל ומעבר [ישעיהו ג’: ‘יִרְהֲבוּ הַנַּעַר בַּזָּקֵן וְהַנִּקְלֶה בַּנִּכְבָּד…’].
ש. התמודדויות שיש היום להורים עם ילדים אינן פשוטות, כזו עזות וחוצפה…
ת. נכון, ואפשר פשוט לעבור על עשרת-הדיברות ולראות, הכל-הכל. וגם גונבים, גונבים האחד מן השני, לא שפורצים בתים ונכנסים ולוקחים, אבל זה כך העסקים שלהם [שם א’ כ”ב]. לא כולם, ברוך ה’, אבל זה מאד-מאד נפוץ.
ש. האם אתה רואה סוף למצב הזה? לא רואים שום מוצא, שום פיתרון לתסבוכת עם הערבים?
ת. אני חושב, אני לא יודע איך, אבל משהו יקרה, משהו יותר גדול מזה יקרה, וזה יעשה יותר שקט, אבל מצד אחד יהיה יותר קשה, ומצד שני יותר קל, כי זה יהיה משהו אחר. וה’ ידאג לכל הבנים והבנות האמיתיים שלו.
טוב, אני חושב שדיברנו על הכל, ואני רק מברך את כולנו ואת כל עמ”י, שנזכה לקבל משיח צדקנו ברחמים ובשמחה.

נהנה מהאתר? נא השתתף בהחזקתו

  • לתרומה תרומה חד פעמית או הוראת קבע בכרטיס אשראי, לחץ כאן

הרשם לרשימת התפוצה

חלון הצאט
אנונימי73920
אהבתי את הרעיון עם הספר והדפים. של אתמול
אנונימי73920
תודה רבה על החיזוקים שלכם אנשים כולם בזכותכם אני מתחזק וחוזר בתשובה
אנונימי73920
ואת האמת אני גם מציע לכולם
אנונימי73959
אשריך אח יקר שאתה מתחזק ומחזק את עצמך. וגם אם קרה ונפלת פעם אחת או פעמיים אל תתייאש ותגיד לעצמך מה יהיה איתי עכשיו? אל תדאג! כי ככל שאתה עולה בצורה בטוחה יותר ואולי קצת איטית, ככה ההתעלות שלך תהיה הרבה יותר גבוהה ואמיתית! גם אדם הראשון כשל בעבירה. ואדם הראשון כמובן בצלם א-לוקה נברא. ואתה בן אדם, תדע לך שככל שתקיים את דברי ה' מהתורה, ככה ירווח לך לך כי תבין שאתה מתקן לא רק את עצמך ועוזר לזרז את הגאולה השלימה, אתה גם מתקן עוד עשרות מעידות של אחרים ברגע שאתה מקיים מצוה אחת אפילו! אשריכם ישראל ורב שלום בניך
אנונימי73959
תראו איזה יום יפה הקדוש ברוך הוא בחר לנו להיום... בתוך ארץ ישראל היפה ומלאת כל טוב שלנו. הלב רוצה רק לומר תודה על היכול בכלל לנשום את האוויר הצח של הארץ הקדושה הזו. תתארו לכם שהייתם חיים לפני 200 שנה בגלות והיו מודיעים לכם שעוד 200 שנים מהיום אתה תשב בארץ ישראל כשמסביבך מליוני יהודים והכל כתוב בעברית ואפילו השירים יהיו בעברית! הייתם מאמינים לזה? סביר להניח שכן כי בתורה יש לנו אין ספור רמזים לתקופה הזו וכשמגלים את הרמזים האלו שכמובן מתקשרים אחד לשני, מבינים באמונה שאכן זה יקרה. ואכן זה קרה! אמנם יש עוד קצת הפרעות מהצד אבל אלו רק הקליפות האחרונות... מה נשאר... כל מה שהיה צריך לקרות קרה כבר ומה שעוד לא קרה אולי לא צריך לקרות... ברגע שתסתכל בעיניים שלך על המצב הכל יראה טבעי ואקראי. אבל ברגע שתביט על המציאות בעזרת העיניים הפנימיות שלך, תבין שהכל מנוהל על ידי הקדוש ברוך שהוא מסדר וקובע ומאזן את הכל, ושהכל תלוי בו והוא נותן לנו את הזכות לבחור איך ומתי.
אנונימי74242
יום טוב ושמח לכולם אחים שלי
אנונימי74242
הגאולה מוכנה
אנונימי74242
ובעזרת ה היום משיח
נכד דוד
אז בואו ונעשה תשובה שלמה ונצעק לה' שיגלה משיח צדקנו!!
אנונימי74569
אם אתה תעשה תשובה מלאה אז הקול שלך יהיה לו כוח להשפיע בעזרת ה'.
נכד דוד
אין יאוש בעולם כלל
אנונימי74569
אני מישתדל ללמוד ההלכה כולה ואז אולי יהיה לי כוח להשפיע בעזרת ה'. האם אתה גם?
אנונימי74569
אם לא עושים מספיק אז הכלל הזה לא אומר כלום.
נכד דוד
עם ישראל! בואו ונעשה תשובה שלמה לפני ה' אלהינו, בצניעות בקדושה בטהרת המשפחה, בשמירת הלשון והשבת, בשמירת הברית והמחשבה והעינים, בזהירות בבין אדם לחבירו והכל
ובשמירת כל התורה, ומשיח מיד בא~!
אנונימי74569
אם אתה רוצה שיתקיימו דבריך תלמד הלכה בעל פה כדי שלא תחטא. כי הוטא דבריו לא נשמעים.
נכד דוד
יוסף בן רוחמה?
אנונימי74569
תיתרכז בעיקר.
אנונימי74569
אולי תענה אתה אם ה' בעל הבית והוא היחיד שעושה הכול אז בשביל מה צריך משיח?
אנונימי74608
במדרש תנחומא (אחרי מות פרק יב)

אמר רבי ברכיה הכהן ברבי, ראה מה כתיב (זכריה ט) גילי מאד בת ציון הריעי בת ירושלים הנה מלכך יבא לך צדיק ונושע הוא, צדיק ומושיע אין כתיב, אלא צדיק ונושע הוא. וכן הוא אומר (ישעיה סב) אמרו לבת ציון הנה ישעך בא, מושיעך בא אין כתיב כאן, אלא ישעך, כביכול הוא נושע.

וההסבר בסוף המדרש שם -
אמר הקב"ה בעה"ז הייתם נושעים ע"י בני אדם במצרים ע"י משה ואהרן בימי סיסרא ע"י ברק ודבורה במדינים ע"י שמגר בן ענת שנא' (שופטים ג) ויושע גם הוא את ישראל וכן על ידי שופטים וע"י שהיו ב"ו הייתם חוזרין ומשתעבדין, אבל לעתיד לבא אני בעצמי גואל אתכם ושוב אין אתם משתעבדין, שנאמר ישראל נושע בה' תשועת עולמים:

דהיינו שהגאולה העתידה תהיה על ידי הקב"ה לבד, ולכן לא כתוב על המשיח "מושיע", אלא נושע, שהוא עצמו נושע על ידי הקב"ה.
אנונימי74608
וכן מתפללים כל יום שלושה פעמים "ברוך אתה ה' גואל ישראל" - שהשם הוא יגאל אותנו, וישלח לנו את מלכינו שימלוך עלינו בפועל בעולם הזה כפי התורה - והוא מלך המיח
אנונימי74608
המשיח
אנונימי74569
צדיק, אתה צודק אז למה אנחנו מחכים למשיח, אולי נחכה ל תשועת ה' ונעשה משהו למענו לפי התורה. כלומר שיש לנו תפיסה לא נכונה לגבי הגאולה.
אנונימי74569
אולי משיח הראשון שיגאל את משפחתו ואז יראה לנו איך כל אחד יגאל את משחתו וכך ה' יגאל אותנו בכללית.
אנונימי74608
נכון , משיח זה ה"דובדבן" בעל הענין האלוקי הנשגב ששמו "גאולה", אבל הכל נעשה וייעשה על ידי הקב"ה לבד
אנונימי74608
כתבתי נכון על מה שכתבת מקודם - לא על מה שכתבת בסוף
אנונימי74608
משיח זה לא קשור דווקא למשפחתו - משיח הוא שליח אלוקי עבור כל כלל ישראל, להיות מלך עליהם ולהראות להם דרך עבודת השם הנכונה בעולם הזה, כדי שנהיה מוכנים לעולם הבא,
אנונימי74608
הרמב"ם הגדיר מצויין , למה אנו מחכים למשיח ? ואני מעתיק
אנונימי74608
(ד) לא נתאוו החכמים והנביאים ימות המשיח לא כדי שישלטו על כל העולם ולא כדי שירדו בעכו"ם ולא כדי שינשאו אותם העמים ולא כדי לאכול ולשתות ולשמוח אלא כדי שיהיו פנויין בתורה וחכמתה ולא יהיה להם נוגש ומבטל כדי שיזכו לחיי העולם הבא כמו שביארנו בהלכות תשובה: (משנה תורה הלכות מלכים פרק יב)
אנונימי74569
אז לפי זה נראה אצל משיח רק שהוא חוזר בתשובה לפי ההלכה וכך מחזיר בתשובה את משפחתו והלאה. אבל לא נראה עליו שום כוח חוץ מכוח ה'. לחזור ולהחזיר בתשובה זה הכוח הגדול ביותר בעולם. איזהו גיבור הכובש את יצרו.
אנונימי74608
"אלא כדי שיהיו פנויין בתורה וחכמתה - כדי שיזכו לחיי העולם הבא " - זו מטרת המשיח !
אנונימי74608
69 אתה צודק, אבל מפורש בנביאים שיהיו לו כוחות רבים
אנונימי74608
והריחו ביראת אלקים, ונחה עליו רוח חכמה גבורה וכו' כו'ו
אנונימי74608
ושכל העולם כולו - כול הגויים והיהודים - ישתעבדו אליו, ויהיו כפופים אליו, מהרגע הראשון שהוא יבוא
אנונימי74608
בגמרא כתוב, שביום הראשון שהמשיח יבוא, כל העולם יכנע תחתיו, והגויים יהיו עבדים לישראל
אנונימי74569
להחזיר בתשובה זה הכוח הגדול ביותר כי זה נעשה כנגד היצר שהוא בעל כוחות אדירים יותר מאשר כל העולם ביחד.
אנונימי74608
(בבלי עירובין מג ע"ב)
אנונימי74608
69 אמת ! לנצח את היצר הרע ולהכניעו הכנעה סופית. כתוב שאחרי שיבוא המשיח, יבוא שלב שיעשו הספד גדול על היצר הרע, וכולם יבכו, הצדיקים והרשעים
אנונימי74608
הצדיקים יבכו משמחה, איך הצלחנו להתגבר על הר גדול כזה ?
אנונימי74608
והרשעים יבכו מעצבות, איך לא הצלחנו להתגבר על חוט השערה כזה ?
אנונימי74608
(בבלי סוכה נב)
אנונימי74569
הם יכנעו תחת ה' . והמשיח רק שליח ה' ואין לו צורך לשלוט בהם פיזית.
אנונימי74608
ברור שהוא ישלוט בהם פיזית ממש
אנונימי74608
הם יכנעו תחתיו ויבקשו להיות עבדיו, ומלכים יבקשו להיות משרתים להחליף את הטיטול לילדיו... ומי שיזכה בזה זה רק הצדיקים של הגויים - ככה כתוב בנביאין
אנונימי74608
*בנביאים
אנונימי74569
ה' ישלוט בהם, והם יראו את שילטון ה' אולי דרכו. והיה ה' למלך על כל הארץ.
אנונימי74608
ברור שה' ישלוט בהם , אלא מה ? כל הכוח של המשיח זה רק לגודל צדקותו ויראת ה' שתהיה שורה עליו , וכל העולם יכיר בזה לכן כולם יהיו כפופים לו - שזה למעשה כפיפות להשם על ידי שליחו שבארץ
אנונימי74608
לכן התנאי של המשיח זה שיהיה צדיק מופלג , ולא סתם נקרא "משיח צדקינו "
אנונימי74608
האמונה במשיח זה מי"ג עיקרי אמונת ישראל , ולא סתם - כי משיח זהו עידן שתסור ההסתר פנים, וכל העולם יראו ויכירו במלכות ה' "כי לה' המלוכה
אנונימי74569
המשיח יהיה כל כך עצמאי שהוא לא ייתן לאף גוי או יהודי לשמש אותו או להיות בביתו , אישתו וילדיו יעזרו אם צריך. הוא יתברך בכול כמו חסידים ראשונים. וגם הוא יהנה מיגיע כפיו ולא יצתרך לאף אחד לפרנס אותו.
אנונימי74608
ברור שהוא לא ייתן ... כולם ירצו להיות עבדיו ועבדי היהודים - כי תרום קרן כל היהודים
אנונימי74569
מה זה צדיק מופלג?
אנונימי74608
ובאותו זמן שעליו אנו מדברים שיבוא במהרה בימינו אמן - זהו זמן התממשות כל התפילות של מיליוני יהודים במשך אלפי שנים !!! כל התחינות שלהם להצלחה וישועה ופרנסה וכו' וכו' ויהיה הכל - ומי שצדיק יותר יקבל יותר - כמו שאומרים מפורש בתפילות של ימים נוראים
אנונימי74608
מה זה צדיק מופלג ? .. בשביל זה צריך שהמשיח יבוא ונראה
אנונימי74608
זה תכלית הצדיקות בכל דבר - בעיני אישית למשל, הצדיק הכי גדול שהיה בדורות האחרונים - זהו החפץ חיים ! המשיח צריך להיות כפל כפליים בתכלית השלימות .. אתה מכיר מישהו כזה היום ?... לכן כל המשיחים למיניהם צריכים לארוז
אנונימי74569
לדעתי . זה אדם שלא משקר, נהנה מיגיע כפיו, עושה צדק מבחינת משפט. בעל חסד גדול מאוד. עם יראת ה' גדולה מאוד משתדל ללמוד הלכה כדי לקיימה. ועוד דברי תורה. בעל חמלה גדולה. בקיצור כל דבר שהוא עושה יצא מזה רק טוב.
אנונימי74608
בעיני זה הרבה מעבר לזה , זה תכלית השלימות שאף אחד לא יכול להגיע אליה - כי ככה השם רוצה . השם רוצה שרק המשיח יגיע לתכלית הזו , ולכן בדיוק הוא משיח
אנונימי74608
צריך להבין את זה , שמשיח זה לא עוד בן אדם . ידוע שאדם ראשי תיבות "אדם - דוד - משיח "
אנונימי74569
08 אל תביא דוגמאות כי אתה לא יודע את האמת לאמיתה עד הסוף. תביא בבקשה הגדרות. לפי חז"ל.
אנונימי74569
08 משיח זה אדם מזרעו של דוד המלך. רק הנשמה שתיתעבר בוא תהיה נשמת משיח מיוחדת מבריאת העולם.
אנונימי74608
נכון אתה צודק שאין להביא דוגמאות , אבל הנביא וחז"ל עצמם הביאו לנו את הדוגמה הכי טובה - דוד המלך - המשיח צריך להיות צדיק כמו דוד המלך
אנונימי74608
בפרקי תהלים רואים את זה בהרבה מקומות, שדוד המלך מדבר על עצמו והמפרשים מסבירים שכך בדיוק גם המשיח , אצטט פרק אחד לדוגמא
אנונימי74569
גם דוד המלך היה אדם וגם עבר עליו מהלכי בני אדם וגם הוא מודה שעשה תשובה וכו'. ומשיח יהיה מזרעו ויותר ממנו.
אנונימי74608
ברור שדוד המלך היה בשר ודם, אבל הוא אדם יחיד וחריג בין מיליוני בני אדם יהודים צדיקים - דוד המלך גדול יותר מהם , ואני לא יודע מי יותר גדול משיח או דוד המלך , זו שאלה
אנונימי74608
אלו הם אנשים נשמות יחידות מבין רבבות נשמות שהקב"ה ברא בעולם
אנונימי74644
אין להשוות בין צדיקים ובמיוחד אם אין אנו צדיקים
אנונימי74608
לא צריך להשוות, אבל למי יש ספק שדוד המלך הוא מהגדולים ביותר , יחד עם האבות הקדושים ומשה רבינו
אנונימי74569
08 אם ה' ברא צדיקים אז איך יכולה להיות זכות בחירה להיות צדיק.
אנונימי74608
אני מצטט מהגמרא סוכה את רשימת הצדיקים הגדולים ביותר והקמנו עליו שבעה רועים ושמנה נסיכי אדם מאן נינהו שבעה רועים דוד באמצע אדם שת ומתושלח מימינו אברהם יעקב ומשה בשמאלו ומאן נינהו שמנה נסיכי אדם ישי ושאול ושמואל עמוס וצפניה צדקיה ומשיח ואליהו:
אנונימי74608
69 מה הכוונה ? יש בחירה לכל אדם
אנונימי74608
השם לא בורא "צדיקים" , השם ברא אנשים רגילים שהם הצליחו להתעלות מכל כולם ולהיות צדיקי עולם , כמו אברהם אבינו שעמדו בכל הנסיונות ועבדו את השם בלב שלם (כמו שאומרים בויברך דוד , שה' בחר באברהם כי הוא עבד אותו בלב שלם)
אנונימי74644
הכל בידי שמיים חוץ מיראת שמיים.
אנונימי74569
08 אם ה' הוא הבורא את הצדיק בעולם כמו את מי שהיזכרתה אז איך תיתכן זכות בחירה אם ה' מחליט מי יהיה צדיק.?
אנונימי74608
כי בסופו של דבר השם מגלגל את הכל , והשם גלגל שיוולד ילד לעמרם ויהיה בבית פרעה וייצא ממנו משה רבינו וכו'
אנונימי74644
בך הבחירה אם להקשיב ליצר הטוב או ליצר הרע וכנראה שהצדיקים בחרו בטוב
אנונימי74608
ובמענה לשאלתך , כבר כתבו בספרים שמצד האמת האובייקטיבית - כלומר מצד הקב"ה - אין באמת "בחירה" , כי השם מגלגל את הכל - אבל בסופו של דבר מצידינו - מצידי ומצידך - יש בחירה
אנונימי74569
ואם אתה אומר שהאדם מחליט להיות צדיק. אז למה יש אדם שמחליט להיות צדיק ויש שמחליט להיות פחות צדיק. מה בדיוק בבריאה שלו מטה אותו לכך. הרי נברנו בני אדם שוים אתה אומר.
אנונימי74608
לא אמרתי שנבראנו שווים , כל אחד נולד במקום אחר
אנונימי74608
אבל בסופו של דבר כל אדם לפי מקומו ולפי מדריגתו - יש לו בחירה
אנונימי74569
אתה אומר דברים סוטרים לא הגיוניים. ולא מובנים לעמך.
אנונימי74608
כמו שלך ולי יש כעת בחירה אם להקליד במחשב, או לא , אז יש לנו בחירה - כך גם בקיום המצוות
אנונימי74608
נא להסביר לי מה סוטר ומה לא הגיוני .. אני מנסה לומר את מה שאני חושב..
אנונימי74608
ומה שלימדו אותי בתלמוד תורה ..
אנונימי74644
הכל בידי שמיים חוץ מייראת שמיים בןאדם
אנונימי74608
ברור אמת ויציב
אנונימי74608
הבן אדם יכול להחליט אם להיות ירא שמים או לא
אנונימי74569
אתה כתבתה שאצל ה' אין בחירה אבל אצלנו יש בחירה . ה' ה' ברא אותנו בעלי בחירה. והשאלה הגדולה מה משפיע על כל אחד מה לבחור. ואל תגיד הסביבה או ההורים או השורש . כי אם כך אז זה לא זכות בחירה.
אנונימי74608
בסופו של דבר לכל אדם יש את האפשרויות שלו , והוא יכול לבחור במה שהוא רוצה מבין האפשרויות - ואני מדגיש מבין האפשרויות -
אנונימי74608
אתה שואל מה משפיע ? הרצון שלו ,. מה שהוא רוצה
אנונימי74608
בדרך שאדם רוצה לילך בה מוליכין אותו - חז"ל
אנונימי74569
מה משפיע על הרצון שלו?
אנונימי74644
הנשמה של האדם אומרת לגוף מה לעשת.
אנונימי74644
הנשמה שלנו מניע אותנו
אנונימי74608
הרצון של הבן אדם , זה האדם האמיתי עצמו
אנונימי74608
כמו שאומר 44 - כשבן אדם יושב עם עצמו ובודק "מה אני באמת רוצה" , אז הוא יכול להגיע להחלטה (לכן אגב חשוב מאוד התבודדות !)
אנונימי74569
ומה משפיע על הנשמה. למה אחד בוחר בטוב ואחד בוחר ברע.?
אנונימי74608
אי אפשר לעשות השוואה בין שני אנשים , זה לא נכון , כל אחד נמצא במקום אחר לגמרי . כל אחד יכול לדעת רק על עצמו
אנונימי74569
התבודדות זה ביטול תורה ומעשים טובים. חסד של רגע או לימוד תורה של רגע שווה את הדברים האחרים כפול אלף אולי.
אנונימי74608
חחח השאלה מה עושים בהתבודדות
אנונימי74644
ולכן רק כשהנשמה יוצאת מהאדם האדם נפטר
אנונימי74608
התבודדות זהו דבר שעשו כל הצדיקים מאליהו הנביא עד החפץ חיים
אנונימי74569
ומה עושה את השינוי בניהם. כיצד אחד בוחר כך והשני אחרת. מה הכוח המשפיע?
אנונימי74608
זה לא רק המצאה של ברסלב. וזה כתוב גם במסילת ישרים , שהוא ספר שמקובל אצל כולם
אנונימי74608
הרצון הפנימי של הבן אדם . (כמו שכל אדם בוחר מקצוע אחר, זה בוחר משפטים וזה מחשבים, מדוע ? כל אחד יש לו את הרצון הפנימי שלו )
אנונימי74644
זה כבר לפי גלגולים לדוגמא אם גנבת בגלגול הקודם יגנבו לך בגלגול הבא כי זה התיקון
אנונימי74608
כך גם בעבודת השם , יש אחד - שזה אגב רוב העולם - בכלל לא מעניין אותם עבודת השם, ויש אחד שהחליט שזה כן מעניין אותו והולך לבית מדרש ללמוד מה צריך לעשות
אנונימי74608
44 לא מסכים גלגולים בעניין זה, לעניות דעתי
אנונימי74608
אבל אתה צודק בדברים כמו שהבאת , שגנובים לך, שזה יתכן שזה קשור לגלגול
אנונימי74644
הגלגולים של האדם משפיעים על האדם גם בעולמו הבא כי הנשמה שלך ממדיכה לחיות רק שעוברת לגוף אחר והיא זוכרת דברים שהמח שלך לא יכול לזכור
אנונימי74608
אולי, אבל בתכלס אני אישית לא יודע מה הגלגול שלי , ומה זה עוזר לי.
אנונימי74569
היתבודדות היא נגזרת על האדם והשאלה מה הוא עושה בה. כמו ר' שמעון שניגזר עליו לשבת במערה ולמד שם כל הזמן תורה. אליהו הנביא התבודד לצורך השעה כי לא היו צדיקים שישב איתם וילמד תורה. ובוודאי ששינן תורה בעל פה כל הזמן. וכך כל הצדיקים כאשר הוצרכו להיתבודד שיננו תורה וחסד כמו יוסף הצדיק שהיה מבודד בביח הסוהר אבל עזר לכולם ושם ה' היה שגור בפיו.
אנונימי74608
בסופו של דבר , לכל אדם , לכל יהודי , יש בחירה , והכל תלוי בהחלטה הרצינית שלו בינו לבין עצמו
אנונימי74644
כי זה משפיע עליך גם בעולם הזה
אנונימי74608
69 סורי , לא יודע מה כל כך מפריע לך , שבן אדם מתבודד ועושה חשבון נפש עם עצמו ? זה כלל יסודי בעיני גדולי הצדיקים ביהדות
אנונימי74644
למרות שיש כאלה מעטים שזוכרים פה ושם
אנונימי74608
אי אפשר להגיע לשום מקום בעבודת השם , בלי שבן אדם יודע היכן הוא נמצא
אנונימי74644
נכון. אני מסכים איתך
אנונימי74608
69 יש ספר של רבי אברהם בן הרמב"ם , מלפני 700 שנה, שמו "המספיק לעבודת השם" - שם הוא מאריך להסביר בטוב טעם את כל הענין של ההתבודדות , והוא מביא על כך מקורות רבים מחז"ל ומהצדיקים לאורך כל הדורות עד דורו .
אנונימי74569
רק ע"י לימוד התורה יכול האדם לדעת על עצמו ואיפה הוא נימצא. שום היתבודדות לא תעזור לו. והוא יכול ע"י מחשבות מרובות רק לגרום לקיצוניות יתר וריחוק מהתורה. רבות מחשבות בלב איש ועצת ה' היא תקום.
אנונימי74608
ברור אמת ויציב . בלי לימוד תורה אי אפשר כלום! - ולא תהיה שווה שום התבודדות , אם הוא לא יודע תורה ולא לומד תורה ! לימוד תורה זה הכל
אנונימי74608
אבל זה לא סותר - כל יהודי צריך לקבוע עתים לתורה , וגם יכול מידי פעם כשמזדמן לו לעשות התבודדות בכל דרך שטובה לו
אנונימי74644
לכן צריך לחזור בתשובה!! כי בלי תורה אנו כלום!!
אנונימי74569
בכול התורה והמצוות לא כתוב שהיתבודדות זה מיצווה. אולי זה ברחה מלהיתמוד מול בעיות שלימוד התורה וההלכה ודברי חכמים יכולים לפתור וגם בטוח שיכולים לפתור.
אנונימי74608
תבין. זה לא מצווה. זה חשבון נפש, זה קשור לכל המצוות כולן. אי אפשר למשל לקיים מצוות "תשובה" בלי שהוא עושה התבודדות
אנונימי74608
כך גם תפילה בהתבודדות ששופך ליבו לפני קונו , בהתבודדות (ולא בבית כנסת ובית מדרש) הוא יכול להתפלל בשפה שלו כפל כפליים
אנונימי74644
כשאתה לבד אתה הכי חכם !! כי אז אתה מקשיב לעצמך הכי טוב בלי הרעשים של הסביבה!!
אנונימי74608
לא מבין מה הרתיעה מ"התבודדות" .. לא אמרתי לך ליסוע לאומן ...
אנונימי74608
44 אמת ויציב !
אנונימי74644
תורה רבה לך
אנונימי74569
מה שהיו אולי הצדיקים עושים היתבודדות זה להיתקשר עם ה' יתברך באופן רוחני אחרי שכול התורה מונחת בכיסם וגם בעלי דרגה רוחנית גבוה. אבל היו זה רק בריחה מלימוד תור ועשיית חסד כיוון שיש בזה מאמץ והשקעה מרובה. יגעת ומצת תאמין.
אנונימי74608
69 - מסכים לגמרי שאם התבודדות באה על חשבון לימוד תורה - או עשיית חסד עם אשתו וילדיו - אזי זו לא מצווה, זו עבירה גמורה !! אסור לבטל תורה בשביל התבודדות , ואם בן אדם יוצא ליער להתבודד ומשאיר את אשתו וילדיו בוכים - אזי זו עבירה חמורה !
אנונימי74608
התבודדות זהו צורך בשביל כל יהודי שרוצה לעבוד את השם בתמימות , לעשות חשבון נפש בינו לבין עצמו , איך קיום המצוות שלי ? איך התפילה שלי ? איך עבודת המידות שלי ? וכו' וכו' וכן להתפלל לקב"ה בשפה שלו,
אנונימי74644
התבודדות זה קבלת רוחניות. ואם אנו מתבודדים ומדברים אם ה כשאנו מתבודדים אנו מקבלים רוחניות קודש קדושה
אנונימי74569
דרך אגב אתה יכול להיכנס לחדר ולבקש מה' כל מה שאתה רוצה מבחינה רוחנית ואצל ה' זה יכול לקחת אפילו שניה אחת . ה' יכול לשמוע אותך גם כשאתה לא מדבר.
אנונימי74608
נכון . אבל אתה רואה שבתפילת שמונה עשרה , יש הלכה שצריך להוציא בשפתיו , מדוע ? הרי ה' יכול לשמוע ?
אנונימי74569
כדי שתדע אתה ותשמע שהכול רק ה' יכול לעשות. ודרך אגב מוציא בשפתיו ולא משמיע קול כך הזוהר כותב. כמו חנה . "וקולה לא ישמע"
אנונימי74608
נכון שאפשר להיכנס לחדר להתפלל, וברור שזה זה , אבל אם בן אדם מתפנה כעת שעה שלימה מכל עיסוקיו , ומתנתק מכל הפלאפונים והמשחבים וכו' וכל ההפרעות , אזי התפילה שלו - הוא ירגיש - תהיה פי מאה
אנונימי74608
זה בדיוק נקרא "התבודדות" - ביער זה הרבה יותר טוב .. אבל ברור שגם נכנס לחדר זה נפלא
אנונימי74608
נכון, תפילה בלי השמעה לאוזן
אנונימי74569
לימוד התורה הוא ההיתנתקות הטובה יותר בעולם והיא עוזרת פלאים , ולא רק לקבוע עיתים אלא ללמוד בכול הזדמנות. תנסו זה בדוק.
אנונימי74644
הכי חשוב הכוונה. חשוב להוציא המילים מהפה כי כך אתה גם מזכה הסובבים אותך למצווה כי כך הם שומעים אותך ומקשיבים כאילו לדברי אלוהים
אנונימי74608
69 אמת ויציב ,דבר ראשון לימוד תורה! התבודדות זה רק אחרי שבן אדם קבע עתים לתורה
אנונימי74569
אסור ב 18
אנונימי74608
זזתי חברים , תצליחו !
אנונימי74644
תודה רבה אמן ואמן
אנונימי74569
חברי יקרים תיקו .תשבי יבוא ויתרץ . הייתם נעימים וצדיקים להיתראות יש מה לעשות אז תבורכו אחים יקרים.
אנונימי74644
תודה רבה אמן ואמן
אנונימי74820
תודה רבה על החיזוקים שכתבתם
חסיד חבד
מה שלא ידוע הוא – שהצדיק הקדוש "בעל התניא" זיע"א חיבר שלוש ספרי תניא, חוץ מ"ספרן של בינונים" הוא חיבר גם "ספרן של צדיקים" וגם "ספרן של רשעים", מקובל שספרן של צדיקים נשרף, וספרן של רשעים – נאבד.
אנונימי74881
מה היה כתוב בספיר הללו מאד מעניין
חסיד חבד
התניא, זה תורה שבכתב של החסידות, אז בעל הטורים אמר שהתורה מתחילה באמת, "בראשית ברא אלקים" סופי תיבות אמת, אז לכן התניא נכתב בדקדוק בכל מילה ומילה ובכל אות ואות, התניא מתחיל במילים: תניא משביעין אותו.

והוא ראשי תיבות אמת. לא רק סופי תיבות אמת כמו בראשית ברא אלקים. אלא ראשי תיבות אמת.

סוד התניא (הסוד של התניא) מה זה סוד התניא? עם הכולל בגימטריא מטפחת - שזה הסוד של התניא, בגימטריא מטפחת, עם הכולל.

וזה הסוד של התניא, למה? כי התחלת התניא: משביעין אותו תהיה צדיק ואל תהיה רשע, אז איך מי שלובשת– שייטל, פאה ובעלה והילדים הם ההפך מצדיקים, אם יש עבודה זרה בבית! וממש בית עבודה זרה! זה הכוונה שכתוב תהיה צדיק ואל תהיה רשע.

עכשיו אגלה לכם עוד סוד, 'משביעין אותו תהיה צדיק ואל תהיה רשע', מה זה רשע? בגימטריא ירא שייטל, למה? כי האשה שהולכת בשייטל היא לא יראת שמים, אלא יראת שייטל, היא מפחדת שהשייטל [שלה] לא מספיק יפה....

כי הדרך האמיתי הוא להיות האור המקיף הקדוש של הטיכל, מטפחת, שמקיף את האשה באור קדוש ועליון, שאין מלאכי מעלה יכולים להסתכל! וכשהאשה תגיע לשמים היא תראה את כל זה, ותאיר כקרני שמש בצהרים!!!

ועכשיו שהפאה היא עבודה זרה, אין שום היתר בעולם ללבוש את זה, ומי שלובשת פאה היא מוקפת חושך עצום, ומונע מאיתה ומשפחתה בני חיי ומזוני רוויחי!
אנונימי74976
יישר כוחו של חסיד חבד על הדברים הנאים שכתב
אנונימי74976
רק צריך לזכור שבנוסף לאיסור הפאה , יש חובה עלינו הגברים לשלוט על המוח ועל הלב , להיות חזקים ולא להסתכל . זו חובה גדולה גם עלינו .
אנונימי74951
חזרה בתשובה שלמה !! !!
אנונימי74951
תזרז הגאולה
אנונימי74976
בנביא ישעיה מפורש , שמי שמקפיד על שמירת עיניו הוא זה שיזכה לראות את המשיח ! ומכלל הן אתה שומע לאו
אנונימי74569
יש רק כוח אחד שיכול לעזור וזה כוח ה' דרך התורה בלבד ולא שום פטנט.
אנונימי74951
נכון מאד אתה צודק
אנונימי74976
אני מעתיק את הפסוקים
אנונימי74976
(יד) פָּחֲדוּ בְצִיּוֹן חַטָּאִים אָחֲזָה רְעָדָה חֲנֵפִים מִי יָגוּר לָנוּ אֵשׁ אוֹכֵלָה מִי יָגוּר לָנוּ מוֹקְדֵי עוֹלָם:
(טו) הֹלֵךְ צְדָקוֹת וְדֹבֵר מֵישָׁרִים מֹאֵס בְּבֶצַע מַעֲשַׁקּוֹת נֹעֵר כַּפָּיו מִתְּמֹךְ בַּשֹּׁחַד אֹטֵם אָזְנוֹ מִשְּׁמֹעַ דָּמִים וְעֹצֵם עֵינָיו מֵרְאוֹת בְּרָע:
(טז) הוּא מְרוֹמִים יִשְׁכֹּן מְצָדוֹת סְלָעִים מִשְׂגַּבּוֹ לַחְמוֹ נִתָּן מֵימָיו נֶאֱמָנִים:
(יז) מֶלֶךְ בְּיָפְיוֹ תֶּחֱזֶינָה עֵינֶיךָ תִּרְאֶינָה אֶרֶץ מַרְחַקִּים:
אנונימי74976
ועוצם עיניו מראות ברע - אמרו חז"ל בבלי - זה שאין מסתכל על הנשים [אפילו] בשעה שעומדות על הכביסה
אנונימי74569
כוח התורה שיש בו קיום מצוותיה ולא לעשות עבירות על פי ההלכה.
אנונימי74951
כל הכבוד צדיק
אנונימי74569
והלימוד עוזר להיתגבר על היצר. ברתי יצר הרע בראתי תורה תבלין לו.
אנונימי74951
תגיד אתה יודע איך שולחים סרטונים לכאן ?
אנונימי74569
אולי תעשה העתק הדבק.
אנונימי74951
תודה רבה על העזרה חבר
אנונימי74951
מכירים את המשפט : "אלוהים עם כולם אבל לא כולם עם אלוהים"
חסיד חבד
חידוש
בראשית ראשי תיבות: תורת רבינו - אין שום יאוש בעולם!
ברא ראשי תיבות: אין רשעים בישראל!
אנונימי74951
לצערי הרב זה לא נכון כי האמת שגם בארץ שלנו ארץ ישראל יש רשעים והרשעים האלה לא יודעים וגם לא רוצים וירצו לדעתת מה גורלם ומה סופם.
אנונימי74569
אין רשעים בעולם . ועמך כולם צדיקים אבל חוטאים יש ועובדה ניתנה תורה כדי לא לחטא.
אנונימי74951
אז שיילמדו תורה
אנונימי74569
רק משיח יכול להכריח אותם ללמוד תורה בכוח ה'. ה' כרגע במצב ישראל היום לא יכול להשרות שכינתו ולהשפיע ישירות לכן הוא ישתמש במשיח שהוא בשר ודם כדי שעם ישראל לא ינזק.
אנונימי74951
תגיד אתה דתי ?
אנונימי74951
זה בסדר אם תגיד שלא פשוט זה מעניין אותי
אנונימי74569
אני יהודי משתדל לקיים את כל המצוות וכן ללמוד תורה והלכה כמה שאני יכול.
אנונימי74951
אשריך הלוואי שתגיע לגדולות תלמד עוד ועוד תורה זה הדבר הכי טוב שקיים
אנונימי74569
תודה וכן למור ולכול עם ישראל בעזרת ה'. אני מאמין שכך יהיה בעזרת ה' דרך משיח צדקנו.
אנונימי74951
" הצדיקים ישארו והרשעים ימותו ויאבדו "
אנונימי74569
יתמו חטאים ולא חוטאים. רק רשעים שאין להם סיכוי לחזור בתשובה יאבדו ואת מי הם רק ה' יודע.
י יו יוס יוסף
המקור - וּבְדֶרֶךְ הַטֶּבַע אֵין מָנוֹס לְחַיִּים, וְלֹא יִשָּׁאֲרוּ שָׁם רַק קְדוֹשִׁים כְּמַלְאָכִים
קבלה מן הנביאים: "מלחמה הנוראה שבעולם, שלא היתה כמותה,תהיה ממש לפני שערי ירושלים - לא ישארו רק קדושים!"

וְאֵין זֶה פֵּרוּשׁ מִסְּבָרָא, רַק קַבָּלָה מְקֻבֶּלֶת אֶצְלָם מִן הַנְּבִיאִים, שֶׁהַמִּלְחָמָה הַנּוֹרָאָה בְּיוֹתֵר שֶׁהָיְתָה בָּעוֹלָם תִּהְיֶה מַמָּשׁ לִפְנֵי שַׁעֲרֵי יְרוּשָׁלַיִם, בָּהּ יִתְקַבְּצוּ כָּל הָאֻמּוֹת שֶׁבָּעוֹלָם אֶחָד מֵהֶן לֹא נֶעֱדַר, בְּצַד אֶחָד כָּל הָאֻמּוֹת הַמַּחְזִיקוֹת דָּת נוֹצְרִית, וּבְצַד אֶחָד כָּל הָאֻמּוֹת שֶׁאֵינָן מַאֲמִינוֹת בְּדָת זוֹ, וּמְקֻבָּל שְׁמוֹת שָׂרֵי הַצָּבָא מִכָּל צַד וְאֵיזוֹ אֻמָּה הַנּוֹצַחַת. וְעַל מִלְחָמָה זוֹ נִבֵּא בִּלְעָם בְּאוֹמְרוֹ "אוֹי מִי יִחְיֶה מִשּׂוּמוֹ אֵל", שֶׁיָּבוֹאוּ הָאֻמּוֹת שֶׁבִּשְׁמָם שֵׁם אֵל, וּבְדֶרֶךְ הַטֶּבַע אֵין מָנוֹס לְחַיִּים, וְלֹא יִשָּׁאֲרוּ שָׁם רַק קְדוֹשִׁים כְּמַלְאָכִים, וְעַל זֶה נֶאֱמַר (ישעיה ד', ג'wink "הַנּוֹתָר בְּצִיּוֹן וְהַנִּשְׁאָר בִּירוּשָׁלַיִם קָדוֹשׁ יֵאָמֵר לוֹ כָּל הַכָּתוּב לַחַיִּים בִּירוּשָׁלַיִם", וּמִי יֶעֱרַב לְנַפְשׁוֹ לִהְיוֹת מִקְּדוֹשִׁים אֵלּוּ שֶׁיִּשָּׁאֲרוּ בַּחַיִּים. ("אבות על בנים" לצדיק הקדוש רבי שאול בראך זיע"א, בהקדמה)
י יו יוס יוסף
ועוד מקור -

כלומר שבגוג ומגוג ישארו "רק הקדושים ויראי האל באמת" ציטוט מלשון הרד"ק, יואל ג, ה
לשון הרד"ק זיע"א: "כי אז במלחמת גוג ומגוג תהיה צרה גדולה לישראל זמן מועט ... ואז יכלו רבים מישראל, והקדושים ויראי האל באמת ימלטו"".
הנביא יואל התנבא (יואל ג,ה): "וְהָיָה כֹּל אֲשֶׁר יִקְרָא בְּשֵׁם ה' יִמָּלֵט [ינצל], כִּי בְּהַר צִיּוֹן וּבִירוּשָׁלִַם תִּהְיֶה פְלֵיטָה כַּאֲשֶׁר אָמַר ה', וּבַשְּׂרִידִים [בצדיקים] אֲשֶׁר ה' קֹרֵא. [כי אז במלחמת גוג ומגוג תהיה צרה גדולה לישראל... ואז יכלו רבים מישראל, והקדושים ויראי האל באמת ימלטו, רד"ק]".
אנונימי74569
צדיק אתה לא מביא מקור אחר שה' הבטיח להחזיר את כל עם ישראל בתשובה ויעשה מכולם קדושים. כי יתבטל כוח הרע שמשפיע. לכן מה שכתוב נכון רק צריך להבין את זה.
י יו יוס יוסף
מה המקור של זה?
אנונימי74569
גמרא חז,"ל והתורה. {ל} בַּצַּר לְךָ וּמְצָאוּךָ כֹּל הַדְּבָרִים הָאֵלֶּה בְּאַחֲרִית הַיָּמִים וְשַׁבְתָּ עַד יְהֹוָה אֱלֹהֶיךָ וְשָׁמַעְתָּ בְּקֹלוֹ: שבת עד ה' אלהיך ושמעת בקלו. גם זה רמז לגאולת בבל ששבו אל השם והתודו לפניו ושמעו לקול הנביאים אשר הקים להם ולפיכך הבטיחם שלא ישחיתם ולא ישכח ברית אבותם כאשר אמר (ויקרא כו מב) וזכרתי את בריתי יעקוב וגו' ובסוף הספר ירמוז לגאולה העתידה כאשר פירשתי (שם בפסוק טז) ואזכרנו עוד בע"ה
אנונימי74951
תורה זה לא צחוק אנשים
אנונימי74951
בלי להעליב זה נראה שיש פה כמה מזלזלים באתר
אנונימי74569
תלמד זכות.
אנונימי74951
מה ?
אנונימי74951
למה ככה
אנונימי74951
מי שרוצה לזלזל שיזלזל אך לא כאן. זה אתר תורה
אנונימי74951
ובתורה אףאחד לא יזלזל
אנונימי74569
איפה ראיתה זלזול. אולי אין להם אמונה.
אנונימי74569
וחוץ מיזה רק מי שמכיר תורה ומזלזל אז זה לא טוב.
אנונימי74951
זה לא נכון. אףאחד לא צריך לזלזל ואפילו לא רק בתורה
אנונימי74569
אתה צודק אבל איפה היה זילזול אולי לא הבנת נכון. קורא צדיק.
אנונימי74951
אני לא יגיד לך מי כתב כי אסור אבל אני יכול להגיד לך שמישהו פה זילזל
אנונימי74951
כי זה יוציא עליו שם רע ואת זה אני לא רוצה לעשת לאף אדם
אנונימי74569
מה היה הזילזול. ואין כאן לשון הרע כי לא מכירים את מי שכתב.
אנונימי74951
אתה מבין ?
אנונימי74569
לא
אנונימי74951
אני מחכה למשיח
אנונימי74951
עם ישראל חזור בתשובה
אנונימי74569
לא עניתה על מה שכתבתי.
אנונימי74951
מה בןאדם
אנונימי74569
לילה טוב צדיק ניתראה אולי מחר בעזרת ה'.
אנונימי74951
לילה טוב ה אוהב אותך
אנונימי74569
גם את כול עם ישראל ברוך ה'
אנונימי74951
ברוך ה'
אנונימי74951
" ויצא חטר מגזע ישי ונצר משרשיו יפרה "
אנונימי74951
נצר - ענף רך. הצמיחה החשה תתחיל מן השורשים, מאותו החלק שהוא לבדו נשאר לפליטה במות העץ.
אנונימי74951
רבים יראו את המשיח כדמות ניסית " והאדון אשר אתם מבקשים יבוא להיכלו " המשיח יהיה נביא גדול ואיש פוליטי ודימוקרטי שלא יהיה ידוע מקודם בשם אביו ומשפחתו. וילמד תורה שבכתב ושבעל פה ותנוח עליו רוח ה רוח חכמה רוח בינה רוח עצה וגבורה רוח דעת ויראת ה ושפט בצדק דלים ולא ע"פ מראה עיניו ישפוט כי ידע הדברים ע"פ הרגשתו ולפי ריחו ישפוט ואז ידבר ה מתוכו וברוח שפתיו ימית רשע. ואז ישרה הטוב בעולם
אנונימי74951
וזה רק חלק מדמותו העצום של המשיח
אנונימי74569
המשיח כולו מקרין הערצה לה' יתברך אין ממנו כלום והוא אפילו עם מינוס.
אנונימי75728
כן אבל הוא לא יתחיל עם זה ישר אומרים שהוא יהיה בעל תשובה והוא יתפתח יגדל ויתגדל ויתקדש
אנונימי75728
וכנראה שגם הוא יטעה בחיים בהתחלה והחיים שלו לא יהיו להיט
אנונימי75728
ואז כשהוא יגיע לשלמותו הוא יגעל ויושיע את העולם ויהיה המשיח כמובן אחרי שאליהו הנביא ימליך אותו כ שה יגיד לו ואת זה אנחנו יכולים גם לזרז
אנונימי75728
בזכות התפילות המצוות הלימוד תורה והחסדים והמעשים הטובים שלנו
אנונימי75626
חידה לפרשת השבוע : היכן רמוזה גאולה בפרשה ?
אנונימי76401
אומרים דהמשיח יתגלה ויתכסה יתגלה ויתכסה עד לפני הגילוי הסופי
אנונימי76401
שאליהו הנביא ימליך אותו למלך המשיח
יהודי פשוט
אברהם אבינו מלמד לברך
אמרו חז"ל (סוטה יsmile אל תקרי "ויקרא" אלא "ויקריא" - מלמד שהקריא אברהם אבינו לשמו של הקב''ה בפה כל עובר ושב, כיצד לאחר שאכלו ושתו עמדו לברכו, אמר להם: "וכי משלי אכלתם? משל אלהי עולם אכלתם! הודו ושבחו וברכו למי שאמר והיה העולם".
ופירש רש"י ז"ל: אלא ויקריא. למד לבריות לקרות שם בשם ה' אל עולם: כיצד לאחר שאכלו ושתו. משלו היו עומדין לברכו לאברהם, והוא אומר להם וכי משלי אכלתם? עכ"ל
אנונימי76731
בוקר טוב עם ישראל אחים שלי
אנונימי76855
בוקר טוב גם לך צדיק
אנונימי76855
הגאולה מוכנה בעזרת ה היום המשיח אם יגיע לנו לקבל אותו היום. אבל אל תשכחו לנקות את כל חטיאכם בשבילכם
אנונימי76855
קראתי בטלפון שהמשיח יזדהזה מלאן שאנחנו היהודים הגענו ומהמצב שלנו שאנו נמצאים בו כיום וירצה לשנות את דרכינו והוא יצליח לשנות אותנו לטובה זאת אומרת שהמשיח לא יתחבר לתעוות שלנו ולריגושים שלנו כיום ודרכי חשיבתו יהיו שונים מכל האדם ולכן יהיה הכחם בעולם כי הוא בראשו נכנס למעמקי העולם הנסתר ויכול לראות דברים שאנו לא יכולים כולל לחזות דברים ויהיה נביא גדול. ויהיה סלחן גדול עד שישב על כסאו זאת אומרת כסא ה
אנונימי76855
כנראה שזה הכוונה קרוב ורחוק בו זמנית
אנונימי76855
מי שרוצה שאני אפרש את שמו שיפנה אליי ולמי שרוצה לדעת שמי דניאל שרעבי
אנונימי76855
וכמו שנכתב פה אתמול הוא יהיה איש פוליטי ודימוקרטי
אנונימי76855
ואז הוא יצליח לשנות את דרכינו ואת דרך חשיבתנו ואז נראה שיש אלוהים לעולם
אנונימי76855
מי רוצה שאני אפרש את שמו ?
אנונימי77163
מי יהיה איש פוליטי ודמוקרטי??.
אנונימי76855
אני מדבר עכשיו על המשיח
אנונימי77163
אז זה שקר מה שאמרת
אנונימי77163
לך תעבוד על אחרים לא עליי ביי
אנונימי76855
יכול להיות שעכשיו הוא בפוליטיקה
אנונימי76855
לא הבנתי אותך יקירה ?
אנונימי76855
מה כוונתך למילה שיקרתי
אנונימי77163
שקרן כמו כת ניר בוכריץ מתלמים
אנונימי76855
בטח אתה חילוני
אנונימי76855
אני בסך הכל מעתיק את מה שכותבים פה באתר רק במילים שלי בןאדם
אנונימי76855
המשיח יהיה אדם שיודע את הכל מבלי לראות ולשמוע זאת אומרת רק יריח הדברים וידע אותם את הכל
אנונימי76855
והוא יזדהזה מכל החטים והעוונות שלנו
אנונימי76855
עד שישב על כסא ה זאת אומרת שאליהו הנביא ימליך אותו למלך המשיח
אנונימי77325
דניאל שרעבי אתה באמת מלך חח
אנונימי77325
אהבתי את מה שכתבת מקודם. ענק
אנונימי77485
נראה לי באמת ניר בוכריץ הוא המשיח נכנסתי לראות מי זה ואמרו שהוא נעלם ואף אחד לא יודע איפה הוא. לא מוזר ?
אנונימי77485
והוא עוסק בגאולה ובקבלה זאת אומרת בתוך העולם של הנסתר
אנונימי77485
את האמת אני חושב דהגזמנו עם עניין המשיח ובואו למה נראה לכם שהוא ידע הכל מבלי לדעת כלום כמו שאתם תמיד כותבים שהוא ידע דברים שאףאחד לא יודע מבלי לדעת ומבלי לראות כלום
אנונימי77485
יכול להיות שיהיו לו כמה נבואות אבל לא יותר מזה אנשים
אנונימי77485
אבל כן יכול להיות שהוא יהיה פוליטי ודימוקרטי כמו שכתבתם קודם כי בכל זאת אם הוא ירצה וישנה את העולם הוא באמת צריך להיות אחד כזה
אנונימי77485
אולי דונלד טראמפ הוא המשיח
אנונימי77485
אפילו בגימטריה 424 משיח בן דוד וגם דונלד טראמפ
אנונימי77485
= 424. חח סתם
אנונימי77485
למרות שזה באמת נכון
אנונימי77485
דוד מלך ישראל חי וקיים דוד המלך חי וקיים
אנונימי77985
מה הקשר דונלד טראמפ המשיח
אנונימי77985
אחי המשיח אומרים שנמצא בארץ
אנונימי77985
איזה אתר מטומטם
אנונימי77985
זה אתר חילול ה זה לא אתר קידוש ה נראה לי
אנונימי77985
אנשים הכותבים ולא יודעים לכתוב אני ממליץ לכם לא לנסות לכתוב כי אז הכוונות הטובות שלכם הופכות לתוצאות רעות.
אנונימי78036
ודבר אחד נוסף דניאל שרעבי אתה לא המשיח.
אנונימי78036
ממה שכתבתי לך אתמול
אנונימי78036
אז אל תבלבל לנו כאן את המוח בבקשה
אנונימי78036
יש דבר נוסף שאתה יודע לעשת חוץ מלפרש שמות לאנשים ולבלבל להם שאתה המשיח דניאל שרעבי
אנונימי78036
עאלק לפרש שמות חח חח
אנונימי78036
חוץ מזה שהמשיח לא יהיה פוליטי ודימוקרטי אלא לפי דעתי הוא יהיה אדם דיקטטורי שכולם ישמעו לו יקשיבו לו וילכו אחריו
אנונימי78036
המשיח יהיה אדם דיקטטור
אנונימי78036
המשיח יהיה אדם דיקטטור ולא פוליטי ודימוקרטי
אנונימי78244
שבוע טוב בשורות טובות לכל עם ישראל בעזרת ה
אנונימי78357
36 המשיח יתנהג בדיוק לפי התורה, זכות הבחירה שניתנת בתורה היא הדמוקרטיה הטובה ביותר. אי הישר בעיניו יעשה רק שידע על כל רע שיעשה יצטרך לשלם. משיח יראה דוגמא טובה ומשתלמת כדי לחזק את האדם ללכת לפי התורה שנותנת חרות לאדם יותר מכל משטר אחר .
אנונימי78620
המשיח יהיה מלך על פי התורה
אנונימי78620
צריך לזכור שבגנים של המשיח הדם הכחול של כל מלכי בית דוד, וקוראים לו 'מלך המשיח' כי הוא קודם כל יהיה מלך, אחר כך משיח
אנונימי78745
בכל הדורות לא הייתה בחינת היחידה בנשיאי הדורות בשלימות הגילוי, ולכן הייתה בהם הסתלקות.

אבל בדורנו הודיע הרבי מלך המשיח שמכיוון שכבר הסתיים בירור העולם, הרי בימינו אלו ישנה התגלות עצם החיות של משיח, ומובנת הסיבה להבטחה שהוא זכה לחיים נצחיים (ובגאולה יגלה משיח את הבחינה הזו בכולנו).

הרבי קובע, אשר מכיון שדורנו השלים את עבודתו, וזוכה לגאולה השלימה בקרוב, לכן הוא זוכה לחיים נצחיים.

חז"ל קובעים שבני-האדם ימותו שעה אחת לפני תחיית המתים ואז יקומו שוב, בהתבסס על הנאמר "כי עפר אתה ואל עפר תשוב", אך הרבי אומר שדבר זה נעשה על-ידי העבודה הרוחנית של "ונפשי כעפר לכל תהיה", זוהי הסיבה ששייכת מציאות שלא יצטרכו למות לפני תחיית המתים, אלא כל אנשי הדור יעברו חיים לגאולה - בלי הפסק בינתיים
אנונימי78745
ב"ה הוא מגיע כל שניה. כל הזמן אנחנו מתקדמים לעבר הגאולה וכך גם אנחנו מברכים בשמונה עשרה - "גואל ישראל".
זה משהו שקורה עכשיו.
אז איפה הוא? למה לא רואים אותו?
כי כמו הרבה דברים, זה תהליך.
כמו שהקב"ה עשה אינו חסד שהשמש זורחת ושוקעת באיטיות כך שנוכל להתרגל לאור/חושך בלי לפגוע בעין כך גם לגבי הגאולה (זה מופיע בירושלמי במסכת ברכות ובמסכת יומא).
אנונימי78778
הכל בצדק הכל בהשגחה והכל לטובה
אנונימי79156
מה החידוש?
אנונימי79738
כל התפילות משפיעות. כמו כל מצווה שאנחנו עושים.
אפשר לראות את זה כמו לבנים.
כל מעשה טוב שאנחנו עושים, כל מצווה וכל תפילה מוסיפה לבנה. היא בונה פה משהו.
היא מגלה יותר ויותר את הקשר שלנו עם הקב"ה.
עוד מסך יורד ואנחנו מרגישים איך אנחנו מתקרבים לקב"ה.
ככל שהקרבה יותר מורגשת אז זה אנחנו מתקדמים - כאנשים פרטיים, כעם וכעולם.
אנחנו שואפים להגיע לעולם יותר מתוקן. יותר שלם.
זה מה שקורה בתהליך של גאולה.
אנונימי79156
המצווה זה הבלוק והתפילה זה מה שמדבק את הבלוקים לעשות בניין.
אנונימי79156
התפילה היא לא מתרייג מצוות.
אנונימי79738
כיוון ש"שכר מצווה - מצווה", לכן השכר של כל מצווה מוגדר ומיוחד בהתאם לפעולה הרוחנית של המצווה, ואין שכר מצווה זו כשכרה של מצווה אחרת:

אילו שכר המצוות היה כמו השכר שפועל מקבל ממעסיקו בעולמינו, הרי לכל המצוות היה אותו סוג שכר - ברכה והצלחה בגשמיות וכו' (כי אף שיש הבדל בכמות השכר הניתן בין מצווה למצווה, הרי באיכות הם זהים), כשם שעובדי מפעל שכרם זהה, כולם מקבלים משכורת כספית, ההבדל בין מנהל המפעל לאחרון העובדים הוא בכמות השכר, ולא באיכות וסוג השכר - כולם מקבלים ממון גשמי;

אבל בשכר המצוות יש הבדל גדול בין שכר מצווה זו לשכר מצווה אחרת:

שכר המצוות הוא כשכרו של חקלאי העמל בחרישה, זריעה, שתילה וכו' ששכרו מותאם לעבודתו, מי ששתל עץ זית - ימסוק זיתים, ומי ששתל גפן - יזמור ענבים וכיוצא בזה; כך גם שכר המצוות הוא כקטיפת פרי של עמל אותה מצווה שהאדם עשה, לדוגמא בשכר מצוות צדקה - זוכים בעושר. בשכר עזרה לחולים - נושעים ממחלות. בשכר עידוד נדכאים - לא יהיו בעצבון. בשכר לימוד תורה לזולת - ייעשה המוח והלב זכים להבין את התורה הקדושה.

לכל מצווה נברא מלאך לפי סוג ואופי המצווה שהוא מקיים: לאדם העובד את ה' במדת האהבה ניתן שכר של אהבה ונברא לו מלאך של חסד ולאדם העובד את את ה' בדין וגבורה ניתן שכר של מדת הגבורה ונברא לו מלאך השומר ומגן עליו, ממלאך הגבורה, וכן הלאה.
אנונימי79742
156 ? ולעבדו בכל לבבכם, איזוהי עבודה בלב? הוי אומר זו תפילה (חז"ל) לדעת הרוב תפילה היא מתריג מצוות
אנונימי79156
תפילה שאין עימה תשובה היא לא תפילה כך אמר משהוא.
אנונימי79742
מדוע מתפללים גם על התשובה עצמה
אנונימי79156
מתפללים על התשובה לאחר רק אחרי שאתה מחליט לחזור בתשובה ומתחרט על מעשיך. ואז ה' מסייע בידך לעשות תשובה. אבל אם לא חשבתה לעשות תשובה אז איך אתה מתפלל על התשובה.
אנונימי79742
מתפלל שהשם יעזור לי לחשוב לעשות תשובה
אנונימי79742
על הכל אפשר להתפלל .. גם על התפילה עצמה, להתפלל שנזכה להתפלל כמו שצריך
אנונימי79156
38 תגיד בקיצור את המסר שלך ממה שכתוב בדיוק.
אנונימי79156
42 אדם שלא חושב על תשובה הוא לא מתפלל על התשובה בכלל. אלא מתפלל על הבעיות שלו. ולכן הנביא אומר אם לא חושב לעשות תשובה גם תפילתו לא נשמעת.
אנונימי79742
טוב מאוד שהוא מתפלל על הבעיות שלו , מה יותר טוב מזה , הוא מתפלל להשם !
אנונימי79742
כל יהודי בפנים באמת כן רוצה לחזור בתשובה
אנונימי79156
אם משתחוים להבל וריק ומתפללים לאל ,לא יושיע. כך כתוב בעלינו לשבח. אל תהיה תמים תפילה זה לא פטנט לקבל בלי לתת. מי שאומר לך זאת טועה ומטעה. כל הזמן מתפלים ורק חלק קטן נענה. לכול אשר יקראוהו באמת. אמת זה רצון לתת ולהשקיע. שונא מתנות יחיה. אין מתנות חינם.
אנונימי79156
הרצון הפנימי צריך להוציא לחוץ. אין שמירת מצוות ע"י הרצון הפנימי. ורק שמירת מצוות יכול להוציא מצרה ולהוליך לדרך הטובה.
אנונימי79742
תפילה זה לא בשביל לקבל , תפילה זה בשביל לומר לקב"ה : הכל בידך . אם יהיה לי זכויות , תמלא משאלות ליבי לטובה. ואם ח"ו אין לי זכויות , גם כן אודה לך על הכל. ואני יודע שכל מה שאתה הקב"ה עושה , בסוף הכל הכל לטובתי , כי אני בנו של הקב"ה והוא אוהב אותי מאוד
אנונימי79742
רצון פנימי חזק , יגרור בסופו של דבר קיום מצוות מעשיות כפי ההלכה
אנונימי79156
אתה צודק לכן צריך רצון פנימי חזק לקיים מצוות ואז התפילה תעזור ואז בעזרת ה' כולנו נחזור בתשובה שלמה כי זה התכלית של התפילה זה להיתקרב לה' ולשמור מצוותיו . ומי שאומר אחרת שה' יעזור לו להבין את בדבר על בוריו.
אנונימי79742
אמן! שנזכה לחזור בתשובה מאהבה.
אנונימי79156
הסדר הוא כך קודם תשובה מיראה ואחר כך מאהבה. כפה עליהם ההר כגיגית ולאחר שקיימו וקיבלו עליהם את התורה והבינו את סודה קיבלו מאהבה בזמן מרדכי ואסתר .
אנונימי80811
בס"ד
אנונימי80811
בס"ד, מכייון שהצ'אט המרכזי לא מצליח לאפשר לי לכתוב, אנסה לומר את אשר עם דעתי וליבי, אולי אכוון בזה לתרום משהו למצפי הגאולה. כמו שאמרתי יש להתבונן במצבו הרוחני הנגלה של עמנו האהוב היושב בארץ ישראל, כדי לדעת למה לצפות. מיעוט הגשמים בשנים האחרונות, התרבות הנגלית המכוסה רובה בקליפת ערב רב(עריות, גסות דיבור, דברי שקר וחנופה, ערעור על סגולת ישראל, הכלה של השונה ללא גדר של קדושת ישראל ועוד ועוד המתגלים דרך התנהלות ההנהגה הפוליטית, התקשורת, המשפט והאקדמיה-לרבות הצבא, הם מחייבים התעוררות רשעי כל העולם ובחזית הקדמית מדינות ערב לרבות הסוניות לפגוע ולתקוף את מדינת ישראל, כרגע פעילה החזית הצפונית והדרומית. נשארו עוד שתיים להצטרף, החזית המזרחית והחזית הפנימית-קרי ערביי ישראל. חוסר יכולת המשילות של השלטון החילוני ימני של בנימין נתניהו ואזלת היד של ראשי כוחות הבטחון מול אתגרים אלה, ילכו ויתבררו. הדרישה למנהיג חזק תלך ותגבר ככל שארבעת החזיתות ילכו ויגבירו לחצם על היהודים בארץ וגם בעולם (אנטישמיות תגבר גם כן). זהו הרקע להתגלות משיח בן יוסף בצפון על רקע ותוך כדי סבבי לחימה שיכפו על ישראל למרות נסיונות נתניהו וראשי מערכת הביטחון הישראלי להמנע מהן בדרכים דיפלומטיות. לא יעזרו מיתוקי הצדיקים לאורך זמן. סוף הגלות בארצנו קרוב מאד להתגלות. לעניות דעתי אין מי מהצדיקים יודע מיהו משיח בן יוסף, ואפילו הוא עצמו איננו יודע בכל מקרה זו אישיות המכירה את השלטון מבפנים וכן את מערכת הביטחון, ומחוייבת פנימית וחיצונית לדעת תורה!
אנונימי80910
לפני בוא משיח יהיה ערבוב גדול ואנדרלמוסיה גדולה מאוד. מצב קשה מאוד. ואנשים לא ידעו מה לעשות וגם יהיה פחד גדול. ואז יתגלה אורו של משיח.
אנונימי80964
אנשים תגידו תודה על כל דבר שיש לכם ושה נתן לכם ולא רק על הטוב אלא גם על הפחות טוב כי אם אנו נתחיללהוגותלהעלכלדברשנתןלנווגםעלהרעהואיראהשאנומביניםשהכלזה מלמעלה ולטובה ואז הוא ישנה ויהפוך את הרע שבינינו לטוב כי כמו שאומרים הכל זה לטובה והכל זה מלמעלה ושום דבר לא קורה סתם כי מיקרה זה רק מה יתברך שמו לעד
אנונימי80964
ושתדעו שניסים קורים לנו בכל יום אך אנו קשה לנו לראות אותם
אנונימי80964
בגלל שאנחנו לא מאפשרים לעצמינו לראותם וזה בגלל שאנו כל יום וכל היום מול המסכים הטלפונים שלנו הורגים אותנו מבפנים אנשים
אנונימי80964
בזכות התודה תבוא הישועה כפי שהזכרתי קודם תבורכו
אנונימי81028
כל הכבוד לך בן אדם
אנונימי81028
בטח יש לך בבית ספר תודה כמו אמרתי תודה ונושעתי שזה ספר טוב ואני ממליץ אותו לכל בן אדם
אנונימי81028
אנשים אתם יודעים שאדם מזליסט זה אדם בעל ניסים ולדוגמא איזה מזל שלא תפסת אותי אוכל שוקולד בשיעור זה נס זה נס שקרא לך אבל אנחנו מטעבינו אומרים מזל ופחות משתמשים במושג הזה נס
אנונימי81028
כי כיו אנשים חושבים שניסים היו רק בתורה ושצריך צלקרות איזה משהוא ממש גדול בשביל
אנונימי81028
בקיצור אנשים מה שאני רוצה להגיד לכם זה שיד לכם עוד זמן לתקן הכל ובכל רגע שהמשיח עוד לא הגיע ועוד לא בא גם על זה אתם צריכים לאמר ולהגיד תודה כי כשיבוא כבר לא יהיה הסמן לתקן כלום
אנונימי81028
" כל עוד הנר דולק אפשר לתקן הכללל "
אנונימי81113
"היהודים העניקו לנו את החוץ ואת הפנים - ואת השקפת העולם שלנו את חיינו הפנימיים... אנו חולמים חלומות יהודיים, מקווים תקוות יהודיות, רוב המילים החשובות היותר שלנו, כמו - חדש, הרפתקה, הפתעה, ייחודי, פרט, אדם, ייעוד, זמן, היסטוריה, עתיד, חופש, קדמה, רוח, אמונה, תקווה, צדק - הן מתת היהודים" וכך גם ספרו של קהיל. (ניו יורק טיימס)
אנונימי81113
מתת היהודים - ספר אדיר
אנונימי81068
אסור לוותר כל אחד ואחד על התיקון הפרטי וההשתדלות לעלות במדרגת האמונה והבטחון בטוב ה' יתברך ותורתו שהורה לנו על ידי משה ושרשרת גדולי ישראל בתורה. אבל עיקר התיקון בארץ ישראל עכשיו הוא תיקון ציבורי לאומי. הציבור חייב להבין (בעוונותינו דרך הרגלים והייסורים) שהוא חייב להתפלל ולהחליף את שליחיו מראש הממשלה ועד השרים וראשי הצבא ומעצבי דעת הקהל במנהיגים המחוייבים לדעת תורה. אם תהיינה בחירות וראש הממשלה הבא יהיה עוד פעם מהימין החילוני, אזי אורו של משיח יתגלה ביותר ייסורים. אם ראש הממשלה הבא יהיה אדם מחוייב לדעת תורה ויפעל בנחישות לקדם לצמתי קבלת ההחלטות אליטות המחוייבות לתורת ישראל ורוחה, יהיה בזה מיתוק אדיר של הסבל חס ושלום שעומד לפתחנו. זמן האליטות החילוניות או המסורתיות לסוגיהן הסתיים בשמים וגילוי בארץ קרוב. תיקון הציבור פנימי יותר ועצמתי יותר מהתיקון הפרטי שבוודאי משתקף ממילא בתיקון הציבורי. כשהציבור זז בארץ לכיוון הנכון ע"פ תורת משה, קל גם לפרט ממילא להשלים ולזוז בתיקונו הפרטי. הסדר תמיד מהפנים לחוץ ואחר כך מהחוץ לפנים: כלל ופרט וכלל
אנונימי81224
כריכה פנימית.pdf
אנונימי81224
ב"ה ספר חדש שיוצא לאור, מה דעתכם?
אנונימי71903 IL
אנונימי78917 US
אנונימי79041 IL
אנונימי80690 IL
אנונימי80910 IL
אנונימי81042 IL
אנונימי81128 IL
אנונימי81166 IL
אנונימי81176 IL
אנונימי81244 IL
אנונימי81245 IL
אנונימי81261 IL
אנונימי81262 US
אנונימי81265 IL
אנונימי81269 IL
אנונימי81281 IL
אנונימי81283 IL
אנונימי81284 IL
אנונימי81285 IL
אנונימי81286 IL
מס' משתתפים בצאט: 20

הגדרות