הכנות אחרונות לקראת הגאולה
 
האם מותר לנסות את  הקב"ה? ענין של סגירת עסק בשבת… מאז שהחל לשמור שבת, הרווחים גדלו בעשרות אחוזים.   הידעתם? למה אין ברכה  בכסף שמרויחים בשבת ? לאן כסף זה הולך?

האם מותר לנסות את הקב"ה? ענין של סגירת עסק בשבת… מאז שהחל לשמור שבת, הרווחים גדלו בעשרות אחוזים. הידעתם? למה אין ברכה בכסף שמרויחים בשבת ? לאן כסף זה הולך?

הגאון רבי יצחק זילברשטיין סיפר כי כאשר ביקר פעם אצל הרב אליהו ברוידא, רבה של שכונת 'רמת החייל' בתל אביב, הציג הרב ברוידא לפניו יהודי שומר תורה ומצוות, וסיפר לו את הסיפור שמאחוריו.

"איש זה", סיפר הרב ברוידא, "היה ספר במקצועו, ואת שעות הפעילות של המספרה קבע גם ל… ליל שבת.

כששאלתי אותו מדוע ולמה הוא מחלל שבת בצורה כל כך בוטה, השיב האיש שבשכונה בה הוא מתגורר (ברמת החייל )  קבעו את מושבם טייסים של חיל האוויר, וכיוון שבכל ימות השבוע הם עסוקים בטיסותיהם, הזמן היחיד שיש להם אפשרות להסתפר הוא רק בליל שבת קודש. על כן אין ביכולתו לסגור את המספרה בשעות אלו".

הרב ברוידא הוסיף וסיפר שניסה לשכנע את האיש שיסגור את המספרה לחודש אחד, ואחר כך יעשה חשבון אם הרוויח או הפסיד.

"אני מבטיח לך שתרוויח ב-30 אחוז יותר ממה שהרווחת עד היום", אמר הרב בנחרצות.

הספר הסכים לנסות את הדבר. והנה,

לאחר שסגר את המספרה בליל שבת במשך חודש שלם, עשה חשבון שרווחיו גדלו, לא רק כפי שהרב אמר, אלא ב-50 אחוז… מאז התקרבו הוא ומשפחתו לתורה ולמצוות והפכו לשומרי תורה ומצוות", סיים רב השכונה.

הוסיף הרב זילברשטיין: "התפעלתי מאוד מהסיפור, ותהיתי: האם מותר לנסות את הקב"ה בצורה כזו, הרי נאמר (דברים ו טז) 'לא תנסון את ה' אלוקיכם'. וניסיתי להסביר, שכאשר מדובר בקידוש שם שמים, ובצירוף תפילה, מותר לעשות זאת, כמו שעשה אליהו בהר הכרמל. ואמרתי, שבימינו כל רב בישראל המרביץ תורה ומרבה חילים ופעלים ליהדות, אולי מותר לו לעשות כך.

הוסיף הרב זילברשטיין כי ניגש עם שאלה זו לגיסו, הגאון רבי חיים קנייבסקי. "כשהייתי אצל גיסי הגר"ח קניבסקי, הוא אמר לי מקור יותר טוב לכך, והוא מדניאל פרק א', כאשר המלך ביקש להאכילו 'פת בג', ביקש דניאל משר הסריסים להאכילו רק זרעונים, והציע לנסות אותם עשרה ימים עד שיווכח שגם הם, הזרעונים, יחזקו את גופו, כמו הבשר.

"הרי לנו, שבמקרים כאלו – כדי שיתקדש שמו של מלך מלכי המלכים, מותר לנסות. ובפרט על השבת שהיא מקור הברכה", מסיים הרב זילברשטיין את דבריו.

…………………………………………………………………………………………………………………………………………….

אין ברכה בכסף של שבת!

הידעתם? לאן הולך כל הכסף שמרויחים בשבת?

 

פעם שאלו אדם : למה אתה עובד בשבת?

 הוא ענה: זה  בכדי שאוכל לשלם את הוצאות השיניים של הבת שלי,

שעלו 20,000 ש"ח" 

ענו לו:  "טפש" אם היית שומר שבת,

אז הבת שלך לא היתה נזקקת לטיפולי שיניים.

 

הכסף שמרויחים בעסק של שבת  – אין לו ברכה. נקודה.

כסף זה הולך לתשלומי   קנסות  למינהם,  תיקונים בבית – כגון אינסטלטור, פיצוץ בצינורות, תיקונים למכשירי חשמל , תקלות ברכב, תאונות ל"ע,   טיפולי שינים, רופאים,  בתי חולים ל"ע..וכו

ואם תגידו.: הרי בכל מקרה צריך שלכל יהודי/ה  יהיה את הכסף  לשלם הוצאות אלה!

התשובה היא: שאם שומרים את השבת, אזי מלכתחילה, כמות כל הקלקולים והתקלות  יופחתו.

כי  בראש השנה נקבע לבנאדם  במדויק מהשמים

כמה  הוא ירויח, ובמדויק גם כמה הוא יפסיד!

אז אם הוא שומר שבת, אז  מלכתחילה  יקבע מהשמים  שיפסיד  פחות, ולא יצטרכו "להמציא לו תקלות" נוספות על מנת שישלם אותם.

 

 

השאר תגובה