הכנות לקראת הגאולה - משיח וגאולה בצפונות התורה
 
הגר”ח קנייבסקי: “עד החגים יבוא המשיח”

הגר”ח קנייבסקי: “עד החגים יבוא המשיח”

את הדברים אמר מרן שר התורה לנציגי ‘יד שרה’ שהציגו בפניו את לחצני המצוקה שיותקנו בקרוב בבתי כנסת ובמקוואות

רגעים מרגשים בביתו של שר התורה הגר”ח קנייבסקי שליט”א אשר אירח בביתו את מנכ”ל יד שרה, הרב משה כהן, ומנהל מוקד המצוקה ותכנית אישפוז בית, הרב נחום גיטמן, שקיבלו את ברכתו.

במוקד הביקור עמדה היוזמה להתקנת לחצן מצוקה בבתי כנסת ובמקוואות. מדובר ביוזמה חדשה מבית ‘יד שרה’ שנולדה על רקע ההירדרות במצב הביטחוני.

במהלך הפגישה הוצג הלחצן ואופן פעילות מוקד המצוקה של ‘יד שרה’ בפני הגר”ח קנייבסקי שליט”א. תגובתו של הגר”ח היתה “עד החגים יבוא משיח ולא תצטרכו להתקין יותר לחצני מצוקה”. בנוסף הרב בירך בברכת הצלחה את פעילות המוקד.

יצוין, כי הפעילות של מוקד המצוקה היא לפי פסקיו של הגרי”ש אלישיב זצ”ל ובמקרה של חיוג למוקד המצוקה עולים מיד כל פרטי המנוי על מסך במוקד הממוקם בבית ‘יד שרה’ – וצוות מיומן ומסור מזעיק את כל שירותי ההצלה על פי נסיבות הקריאה.

מנכ”ל ‘יד שרה’ התייחס ליוזמה ואמר: “המצב הביטחוני מחייב ערנות אך גם בימים כתיקונם ובוודאי שבימי החגים הבאים עלינו לטובה יוכל המוקד לעמוד לרשות הקהל וניתן יהיה להזעיק סיוע אם וכאשר אחד המתפללים חש ברע”.

מרן שר התורה שליט”א ביקש לחזק את ידי מייסד ונשיא ‘יד שרה’, הרב אורי לופוליאנסקי, על שירות מציל חיים של הארגון לאורך 40 שנות נתינה לציבור בישראל.

מאת: אתר קוקר