הכנות אחרונות לקראת הגאולה
 
המוני בית ישראל השתתפו בהכנסת ספר התורה שנכתב ע"י כלל ישראל לכבוד דוד המלך ע"ה | תמונות

המוני בית ישראל השתתפו בהכנסת ספר התורה שנכתב ע"י כלל ישראל לכבוד דוד המלך ע"ה | תמונות

כתיבת האותיות האחרונות של ספר התורה התקיימה בבית הכנסת אהל יצחק שע"י הכותל המערבי כאשר אדמורי"ם ורבנים כותבים את האותיות האחרונות.
תהלוכה ענקית ומרשימה של אלפי משתתפים יצאה מרחבת הכותל המערבי אל עבר קברו של דוד המלך בהר ציון.
לפני יציאת התהלוכה מול הכותל המערבי, נשא דברים מרגשים הרב יוסף ברגר שליט"א מרבני קבר דוד המלך, שאמר, "כי יציאת ספר התורה ביום זה – ליל הילולת משה רבינו ע"ה מרחבת הכותל המערבי, באה לסמל ולומר בקול נחרץ: כי משה אמת ותורתו אמת וזאת התורה לא תהא מוחלפת, וכי שום תנועה רפורמית כזאת או אחרת לא תוכל לשנות את אופיו של רחבת הכותל המערבי כי תורתנו לא ניתנת לשינוי". עוד הוסיף בדבריו: "כי בהכנסת ספר תורה זו מהכותל המערבי לקברו של דוד המלך, עם ישראל מקיים את נבואת אחרית הימים: אחר ישובו בני ישראל ובקשו את ה' אלוקיהם ואת דוד מלכם ופחדו אל ה' ואל טובו באחרית הימים. ועל כך דרשו חז"ל, שאין מראין סימן גאולה לישראל עד שיבקשו את שלושת הדברים: מלכות שמים, מלכות בית דוד ובנין בית המקדש".
עם סיום התהלוכה שעברה סביב חומות ירושלים שהוארו במיוחד באורות ומייצגים מיוחדים לכבוד המעמד, נשאו דברים נלהבים הרב הגאון אהרן יצחק שטרן שליט"א רב מתפללי קבר דוד המלך, כ"ק מרן האדמו"ר ממישקולץ שליט"א, חבר מועצת חכמי התורה הגאון רבי ראובן אלבז שליט"א, הגאון רבי דב ליאור שליט"א רבה של קרית ארבע, הגאון רבי שלום בער סורצקין שליט"א ראש ישיבת עטרת שלמה ועוד, כולם העלו על נס את יוזמתם ופעילותם הברוכה של רבני קבר דוד המלך, אשר פועלים במשך כל השנה לחבר את עם ישראל לבוא ולפקוד את ציונו של דוד המלך ולבקש את מלכותו שבודאי כפי שאמרו חז"ל, מקרבים בכך את גאולת עם ישראל ברחמים מרובים.
לאחר קבלת עול מלכות שמים וקריאת שמע ישראל שהועברה בשידור חי לרחבי העולם, הוכנס ספר התורה לציונו של דוד המלך כאשר משטרת מרחב דוד נאלצת לסגור לפרקים את מתחם הקבר בשל חשש לפיקוח נפש עקב ריבוי המשתתפים.

מצגת זאת דורשת JavaScript.

השאר תגובה