הכנות אחרונות לקראת הגאולה
 
"וְקָרַב אֹתָם אֶחָד אֶל-אֶחָד לְךָ לְעֵץ אֶחָד וְהָיוּ לַאֲחָדִים בְּיָדֶךָ" (יחזקאל פרק לז טו – כח)

"וְקָרַב אֹתָם אֶחָד אֶל-אֶחָד לְךָ לְעֵץ אֶחָד וְהָיוּ לַאֲחָדִים בְּיָדֶךָ" (יחזקאל פרק לז טו – כח)

עניין הגאולה שבפתח נרמזת מפרשת "ויגש" שקראנו בשבת שעברה וכן מההפטרה. מובאים רמזים על האופן בו יתרחשו הדברים מלידת משיח (עיבור נשמת אדם בנשמת משיח) ועד להתגלותו ברבים.

בפרשת "ויגש" בפרק מ"ה שבגמטריה =45 שאותיות  מ"ה=גאולה יוסף מתגלה לאחיו בפסוק: "וַיֹּאמֶר יוֹסֵף אֶל אֶחָיו אֲנִי יוֹסֵף הַעוֹד אָבִי חָי " שזהו הרמז לאופן התגלות משיח צדקנו בקרוב בעזרת ה' בהיסח הדעת, כפי שנגלה יוסף לאחיו במקום ובזמן הכי לא צפוי. וכך למדים חז"ל מהפסוק: "וַיְהִי מִקֵּץ שְׁנָתַיִם יָמִים" (בראשית מ"א, א') "קֵץ שָׂם לַחֹשֶׁךְ וּלְכָל תַּכְלִית" (איוב כ"ח ג') מלמדת אותנו התורה הקדושה שלכל חושך גשמי או רוחני יש "קץ" שקבע לו הקב"ה לכן כל דבר שנראה בעינינו רע (אותיות רצון עצמו) דעו כי יש לו מטרה, שיש לה סוף ואינה מתקיימת לנצח. אבל חייבים אנחנו להכיל את הניסיון הנקרה בדרכנו, כי הוא נצרך לנו. ורק לאחר שעמדנו בניסיון בהצלחה הוא מתפוגג כלא היה . אבל אם חלילה לא למדנו להכילו, יבוא הוא בלבוש אחר. כך למדו אותנו חז"ל כי "הקץ" הם ימים של הכנה לבואו של משיח, והם יסתיימו להם בפתאומיות ללא כל התראה מוקדמת ואז יופיע המשיח.

מובא במסכת (סנהדרין צ"ז)  "שלושה דברים באים בהיסח הדעת: משיח, מציאה, ועקרב". וכנגד שלושה דברים אלו יש שלוש רמות תודעה בדבר המשיח…  משיח- אלו אנשים שרמת תודעתם היא באה מתוך אמונה תמימה וציפיה תמידית למשיח. מציאה- אלו אנשים שרמת תודעתם גבוהה צפיתם למשיח תהיה כבחינת מציאה שיתבררו ויתלבנו להם רזים וסודות מחידת הבריאה וכל לידתו של משיח תהיה להם כבחינת מציאה. עקרב- אלו אנשים ששמעו על משיח לעיתים ציפו לו אך לרוב עסוקים הם בטרדות העולם הזה ורדיפה אחר החומר. ולהם התגלות המשיח תהיה כבחינת עקיצת עקרב לפתע פתאום. בהמשך לדברים בגימטריה מדהימה מדוייקת להפליא? בסיעתא דשמיא מצינו כי המשיח שיבוא "בהסח הדעת" חייבת לידתו להיות כבחינת "הדבר הסמוי מהעין" שכידוע שרק בו מתקיימת הברכה.

שימו לב לדבר מדהים!!! הגימטריה של "משיח" במסתתר זה 552="הדבר הסמוי מן העין יש בו ברכה"

 

 

החפץ חיים אומר על המילים: "אֲנִ֣י יוֹסֵ֔ף" – הרבה קושיות היו לאחי יוסף, מדוע נחשדו? מדוע הוחזר כספם? איך ידע את שמותם? איך ידע להושיב אותם ע"פ גילם? אבל כששמעו את המילים "אֲנִ֣י יוֹסֵ֔ף"נתרצו להם כל הקושיות כי הבינו את אופן השתלשלות האירועים והסיבות שהביאו אותם לעבור את מסעם. כך בקרוב בעזרת ה' תשבי (אליהו הנביא) יתרץ לנו את כל הקושיות מתוך המציאות שתתגלה לנו כך פתאום כבחינת מציאה. "הִנֵּה אָנֹכִי שֹׁלֵחַ לָכֶם אֵת אֵלִיָּה הַנָּבִיא לִפְנֵי בּוֹא יוֹם יְהוָה הַגָּדוֹל וְהַנּוֹרָא" (מלאכי ג', כ"ג'). 

אנחנו נמצאים בתקופה מאוד מאתגרת מכל הבחינות – עולמית, מדינית, לאומית, רפואית, כלכלית, חברתית וכו'. כולם מרגישים מבולבלים, חלקם מפוחדים, חלקם מתוסכלים, חלקם בחרדות וכו'. וכל זה בגלל שנכנסנו לתקופה מואצת הן מבחינת הזמן והן מבחינת התהליכים המתקיימים בעולם. שהם כחלק מהתהליך האלוקי לקראת גאולת עם ישראל. בעוד מספר ימים אנחנו נכנסים לשנת 2021 למניינם ונשארו עוד 219 שנים עד לסוף האלף השישית כאשר אנחנו נמצאים בשנת 5781 לבריאת העולם. יוצא אם כן 219+5781= 6000 סך השנים שהעולם נברא.

וכפי שכתוב בגמרא במסכת סנהדרין (צ"ז) "אמר רב קטינא שית אלפי שני הוו עלמא וחד חרוב…" העולם נברא לששת אלפים שנה, שני אלפים ראשונים היו לתוהו, שני אלפים לתורה, ושני אלפים אחרונים, אלו הם ימות המשיח. סה"כ 6000 שנים "כיום אתמול כי יעבור" – יחלפו מהר הימים האחרונים לפני סיום האלף השישית. וע"פ הספירה העברית נכנסנו לשנת תשפ"א ובעוד 3 ימים ביום שישי ניכנס גם לשנת 2021 הלועזי למניינם. שנת 2021  נרמזת גם מתוך ההפטרה של פרשת "ויגש" מהפסוק "וְקָרַב אותָם אֶחָד אֶל-אֶחָד לְךָ לְעֵץ אֶחָד וְהָיוּ לַאֲחָדִים בְּיָדֶךָ" כך שכל הפסוק בגימטריה = 1221.  

עוד מובא בהפטרת "ויגש" כי בתקופה לפני ביאת משיח יהיה פירוד גדול בעם ישראל, אבל דווקא אז יתחיל קיבוץ הגלויות אותו אנחנו רואים היום לנגד עינינו באופן מוחשי –  “שְׂאִי סָבִיב עֵינַיִךְ וּרְאִי כֻּלָּם נִקְבְּצוּ בָאוּ לָךְ”. "אֲנִי לֹקֵחַ אֶת-בְּנֵי יִשְׂרָאֵל מִבֵּין הַגּוֹיִם אֲשֶׁר הָלְכוּ-שָׁם וְקִבַּצְתִּי אֹתָם מִסָּבִיב וְהֵבֵאתִי אוֹתָם אֶל-אַדְמָתָם" ומלך אחד לכולם יהיה, ולא יהיו עוד מחנות בישראל. והנה אנחנו שוב לקראת בחירות רביעיות ברציפות. ועל זה נרמז במסכת סנהדרין צ"ח – תלמידיו של רבי יוסי בן קיסמא שאלו אותו, אמתי בן דוד בא? אמר מתיירא אני שמא תבקשו ממני אות אמרו לו אין אנו מבקשים אות. אמר להם: "לכשיפול השער הזה ויבנה ויפול ויבנה ויפול ואין מספיקין לבנותו עד שבן דוד בא.

"השער" הם ראשי תיבות =שלטון ערברב הוא השלטון של כנסת ישראל בו יושבים 120 חברי כנסת נבחרי העם מכל קצוות האוכלוסיה שתמה תקופת שלטונם ואת זה רואים בבירור בשנים האחרונות בהן הכנסת מחוקקת חוקים כנגד התורה הקדושה. ובשל כך באה לסיום גם תקופת כהונת הכנסת בנפילת השלטון וקריסת כל המערכות בתי המשפט, המשטרה, הכלכלה, כפי שכתוב במסכת סנהדרין צ"ח- "אין בן דוד בא עד שיכלו כל שופטים ושוטרים מישראל"וכן בגלל הצרות הרבות שהולכות ומתרבות בעולם, ולכך יש סימן מובהק לתקופה בה אנחנו חיים "כי לפני הימים ההם (האלה) שכר האדם לא נהיה ושכר הבהמה איננה וליוצא ולבא אין שלום מן הצר מאי ליוצא ולבא אין שלום מן הצר רב" רואים איך זה מתממש לנגד עינינו. כאשר נגיף הקורונה שהגיח לעולם בינואר שנה שעברה. ואנחנו כמעט שנה כבר בתוך המערבולת הזו של סגרים ובידודים ומציאות מטורפת של חבישת מסכות  בכל שעות היום כאשר אנחנו נמצאים בקרבת אנשים. אנשים נמצאים בבית כבר שנה ללא עבודה , עסקים קרסו , משפחות איבדו את פרנסתם. ומרוב הצער והבילבול הנורא הזה אין אומרים אחד לשני שלום מן הצער. כל אלו ועוד הם סימנים של "עקבתא דמשיח" כל הצרות הבאות והולכות הם כבחינת צירי הלידה. וככל שיהיו תכופים יותר נדע שאנחנו ברגעים האחרונים ממש לפני התגלות משיח שפועל כבר בארץ ובעולם ומחכה לשעה שהבורא יתברך ייתן לו את האות לצאת ולגאול את עם ישראל.

יהי רצון שהגאולה תהיה שלמה וברחמים רבים? .

השאר תגובה