הכנות לקראת הגאולה - משיח וגאולה בצפונות התורה
 
מסע לתיקון האדם- אונאת דברים-האיסור לצער אדם  – מדריך פרקטי  ומקיף לכל  תחומי החיים – הרב דר. דניאל נשיא- ערכים

מסע לתיקון האדם- אונאת דברים-האיסור לצער אדם – מדריך פרקטי ומקיף לכל תחומי החיים – הרב דר. דניאל נשיא- ערכים

רוב רובם של האנשים משתדלים להקפיד על מצוות של בין אדם למקום, אף אחד לא יעשה עבירה במזיד וידליק חשמל בשבת, אבל לצער אחד השני במשפחה, או לצער  ולפגוע בשכן/חבר או להטריח  ולצער בחינם אנשים בגלל עצלות, הם דברים  שמאד מצויים ושכיחים ,  ולכאורה נראים  הדברים  קטנים של מה בכך,  אולם אנשים לא מודעים לחומרת הדבר, שכל צער קטן  שאדם  גורם לזולתו בעולם הזה, גורם לפגם רוחני גדול בעולמות העליונים (כי נשמות  יהודים הם פנימיות העולמות ), ולמרות שכביכול נראים הדברים פעוטים  ו א נתפסים  בעינינו ממש כעבירות  של איסורי תורה, אבל  אלו הן עבירות ממש לכל דבר וענין,  ובגלל חוסר  ההקפדה  שלנו שלא לצער את הזולת, שם בדיוק  היא נקודת התורפה, שנכנס יצר הרע  מכשיל אותנו ממש. אדם נבחן  דווקא במעשים הקטנים, ומהתורה  ניתן לראות, איך נבחר משה רבינו להיות רועה ישראל,  בזכות רחמנותו על כבשה קטנה,.

מתברר , שרוב תיקונו של אדם בעולם הזה, הוא דווקא במצוות של בין אדם לחברו, ששם  אנשים פחות מקפידים, ושם  במקום החסרון, יצר הרע  פועל חזק ומפיל  את האדם,  ולכן באנו לתת לכם מדריך ענייני פרקטי  ומקיף  בכל תחומי החיים לתיקון האדם- מומלץ לכל אחד להדפיס המצגת הרצ”ב, לשמור ולשנן – ולהפיץ לחברים ולכל מדיה- כי זה עיקר ההתמודדות שלנו בעולם.

רצ”ב חומר יקר ורב ערך – מסודר לפי נושאים -לתיקון האדם  – שלוקט בקפידה רבה- ובו כתובים מקרים פרקטיים מהחיים, ממקורות חז”ל. ניתן להדפיסו /לעשות פוסטרים לשימוש כללי לזיכוי הרבים ובאופן  אישי , אולם לא למטרת מסחר.

הגדרה: בהלכה היהודית, אונאת דברים הוא איסור לצער אדם בדיבור ולפגוע בו.

להורדת המצגת/ הדפסה

 מסע לתיקון האדם- אונאת דברים- (10 עמודים קובץ pdf)

 

להורדה/ הדפסת המצגת:

מסע לתיקון האדם- אונאת דברים