הכנות אחרונות לקראת הגאולה
 
נבואת יחזקאל הנביא באחרית הימים…

נבואת יחזקאל הנביא באחרית הימים…

נבואת יחזקאל הנביא באחרית הימים

שבוע טוב ומבורך לכל עם ישראל היקרים והאהובים בארץ ובעולם!!!

אחרי כמעט שנה מאז שהתפשטה לה "הקורונה" בעולם, כל אחד מאיתנו יכול להרגיש היום ולומר בפה מלא כי משהו מתחולל בעולם…

כאשר בימים ובשבועות האחרונים היינו עדים להתחלת התממשות נבואות אחרית הימים…

ובסיעתא דשמיא מצינו לחדש מתוך פירוש המלבי"ם לנביא יחזקאל פרק ל'

"א וַיְהִי דְבַר-יְהוָה, אֵלַי לֵאמֹר.  ב בֶּן-אָדָם–הִנָּבֵא וְאָמַרְתָּ, כֹּה אָמַר אֲדֹנָי יְהוִה:  הֵילִילוּ, הָהּ לַיּוֹם.  ג כִּי-קָרוֹב יוֹם, וְקָרוֹב יוֹם לַיהוָה:  יוֹם עָנָן , עֵת גּוֹיִם יִהְיֶה.  ד  וּבָאָה חֶרֶב, בְּמִצְרַיִם, וְהָיְתָה חַלְחָלָה בְּכוּשׁ, בִּנְפֹל חָלָל בְּמִצְרָיִם; וְלָקְחוּ הֲמוֹנָהּ, וְנֶהֶרְסוּ יְסֹדוֹתֶיהָ .  ה כּוּשׁ וּפוּט וְלוּד וְכָל-הָעֶרֶב וְכוּב, וּבְנֵי אֶרֶץ הַבְּרִית— אִתָּם, בַּחֶרֶב יִפֹּלוּ.  {פ} ( ארצות הברית )
ו כֹּה, אָמַר יְהוָה, וְנָפְלוּ סֹמְכֵי מִצְרַיִם, וְיָרַד גְּאוֹן עֻזָּהּ; מִמִּגְדֹּל סְוֵנֵה,תכף המפלה תתחיל "ממגדל סונה" – בַּחֶרֶב יִפְּלוּ-בָהּ–נְאֻם, אֲדֹנָי יְהוִה.  ז וְנָשַׁמּוּ, בְּתוֹךְ אֲרָצוֹת נְשַׁמּוֹת; – הערים יהיו לשממה וְעָרָיו, בְּתוֹךְ-עָרִים נַחֲרָבוֹת תִּהְיֶינָה.  ח  וְיָדְעוּ, כִּי-אֲנִי יְהוָה , בְּתִתִּי-אֵשׁ בְּמִצְרַיִם, וְנִשְׁבְּרוּ כָּל-עֹזְרֶיהָ.  ט בַּיּוֹם הַהוּא, יֵצְאוּ מַלְאָכִים – תוסר ההשגחה מאומות העולם . מִלְּפָנַי בַּצִּים, לְהַחֲרִיד, אֶת-כּוּשׁ (אירן)  טו וְשָׁפַכְתִּי חֲמָתִי, עַל-סִין מָעוֹז מִצְרָיִם; וְהִכְרַתִּי, אֶת-הֲמוֹן נֹא.  טז וְנָתַתִּי אֵשׁ, בְּמִצְרַיִם–חוּל תחיל (תָּחוּל) סִין, וְנֹא תִּהְיֶה לְהִבָּקֵעַ; וְנֹף, צָרֵי יוֹמָם.  יז בַּחוּרֵי אָוֶן וּפִי-בֶסֶת, בַּחֶרֶב יִפֹּלוּ; וְהֵנָּה, בַּשְּׁבִי תֵלַכְנָה.  יח וּבִתְחַפְנְחֵס, חָשַׂךְ הַיּוֹם, בְּשִׁבְרִי-שָׁם אֶת-מֹטוֹת מִצְרַיִם, וְנִשְׁבַּת-בָּהּ גְּאוֹן עֻזָּהּ; הִיא עָנָן יְכַסֶּנָּה".

"יום ענן" נרמז בשבוע האחרון שהקב"ה ירד בענן ערפל. היו אלה ענני הכבוד לעם ישראל. אך קרוב יום ה' לאומות העולם. יהיה עת גוים , יפלו כל הגויים שהיו בברית עם מצרים. והיתה חלחלה בכוש גם כוש (אירן) תחרד. ויהרסו כל יסודותיה. אומר המלבי"ם כי תחילת המפלה תחל "ממגדל סונה" ואם שאלתם לאן דעאש נעלם? אז זהו שהוא לא נעלם ומפלת הגויים תחל ?

דעאש = דע אש – הבטחתו של רבי נחמן מברסלב דע אש שלי תוקד עד ביאת משיח…

ולא במקרה קוראים לפרויקטור של הקורונה: "נחמן אש"…

כי הקב"ה מגלה את מלכותו בהסתר, ולכן כל פעולותיו של משיח בן יוסף הן בהסתר ואין הן בנגלה לעיני כל. רק למי שמתבונן ומחפש אחר הרמזים הבאים מתוך הגשמיות המתגלה ברמז שהן הגימטריות של המילים המסתתרות בתוך מספרים.

וזה מה שאמר הקב"ה למשה רבינו ע"ה כפי שמובא בפרשת שמות על הכתוב בפרשה: "וַיֹּאמֶר מֹשֶׁה אֶל הָאֱלֹהִים הִנֵּה אָנֹכִי בָא אֶל בְּנֵי יִשְׂרָאֵל וְאָמַרְתִּי לָהֶם אֱלֹהֵי אֲבוֹתֵיכֶם שְׁלָחַנִי אֲלֵיכֶם וְאָמְרוּ לִי מַה שְּׁמוֹ (של הקב"ה) מָה אֹמַר אֲלֵהֶם?
ענה הקב"ה למשה: "אֶהְיֶה אֲשֶׁר אֶהְיֶה…כֹּה תֹאמַר לִבְנֵי יִשְׂרָאֵל אֶהְיֶה שְׁלָחַנִי אֲלֵיכֶם" – זהו שמי.

עם ישראל, אנחנו נמצאים בדיוק באותה תקופה מקבילה לגאולת עם ישראל ממצרים, ולכן מתרחשים כל מיני דברים דומים בהוויתם. ושם "אֶהְיֶה אֲשֶׁר אֶהְיֶה" מתגלה במלוא הדרו.

בסיעתא דשמיא מצינו כי שם "אֶהְיֶה אֲשֶׁר אֶהְיֶה" מתגלה ביום בו "ביידן" נשיא ארה"ב הנבחר אמור להיכנס לתפקיד. 20.1.21 שימו לב כי הספרה 21 כמניין ="אֶהְיֶה" בגימטריה =21 שמופיעה פעמיים בתאריך זה. כאשר התאריך העיברי "במקרה" יוצא ז' בשבט חודש לפני לידתו של משה רבינו ע"ה שיוצא ביום ז' באדר. ובלועזי 20.2.21 = 222= "עני ורכב על חמור"

ואם ניקח את כל התאריך של כניסתו של ביידן לנשיאות ארה"ב ונחבר אותו, נקבל 2042=20+1+2021= 2042 כנגד 42 מ"ב מסעות בני ישראל שעתידים כל נשמות עם ישראל לעבור. הן במדבר והן כל נשמה שירדה לעולם הזה והתחייבה למ"ב (42) מסעות עד שמשיח בן דוד יבוא ויגאל את עם ישראל.

ובהקשר לתאריך לידתו העיברי של משה רבינו ע"ה שהשנה יוצא ביום  20.2.21  כנראה מלמד על עיבור נשמתו של משיח באדם מישראל כבחינת לידה.

והגמרא במסכת (סנדרין צח, א ) ממשיכה ואומרת :
אם זכו, מתגלה המשיח בענני שמיא בהדר ולמעלה מגדר הטבע.
ואם לא זכו מתגלה המשיח כעני ורוכב על חמור ואת זה למדים (מספר זכריה ט,ט )
"גילי מאוד בת ציון הריעי בת ירושלים הנה מלכך יבוא לך צדיק ונושע הוא עני ורכב על חמור ועל עיר בן אתונות"
"עני ורכב על חמור" גימטריה רכב=222

כתוב בפרשת ויחי שיעקב אבינו רצה לגלות לבניו את הקץ ונסתלקה ממנו השכינה: "הֵאָסְפוּ וְאַגִּידָה לָכֶם אֵת אֲשֶׁר יִקְרָא אֶתְכֶם בְּאַחֲרִית הַיָּמִים" 

בִּקֵּשׁ יַעֲקֹב לְגַלּוֹת לְבָנָיו קֵץ הַיָּמִין וְנִסְתַּלְּקָה מִמֶּנּוּ שְׁכִינָה, אָמַר שֶׁמָּא יֵשׁ פְּסוּל בְּמִטָּתִי כְּאַבְרָהָם אֲבִי אַבָּא שֶׁיָּצָא מִמֶּנּוּ יִשְׁמָעֵאל, וּכְיִצְחָק אַבָּא שֶׁיָּצָא מִמֶּנּוּ עֵשָׂו, אָמְרוּ לוֹ “שְׁמַע יִשְׂרָאֵל וְגוֹ'” כְּשֵׁם שֶׁאֵין בִּלְבָבְךָ אֶלָּא אֶחָד כָּךְ אֵין בְּלִבֵּנוּ אֶלָּא אֶחָד, מִיַּד פָּתַח וְאָמַר בָּרוּךְ שֵׁם כְּבוֹד מַלְכוּתוֹ וְגוֹ’. אָמַר לוֹ הקב”ה “כְּבֹד אֱלֹהִים הַסְתֵּר דָּבָר”, אֵין הַמִּדּוֹת הַלָּלוּ שֶׁלְּךָ שֶׁנֶּאֱמַר “הוֹלֵךְ רָכִיל מְגַלֶּה סוֹד”.

וְרוֹאִים שֶׁה’ אָמַר עַל גִּלּוּי הַקֵּץ אֶת הַפָּסוּק: (משלי כה, ב)  כְּבֹד אֱלֹהִים הַסְתֵּר דָּבָר וּכְבֹד מְלָכִים חֲקֹר דָּבָר מכאן נרמז שכל עוד הקץ רחוק… “כְּבֹד אֱלֹהִים הַסְתֵּר דָּבָר”.

אבל כשהקץ כבר כאן וכל הסימנים מעידים על כך. אז הגיע עת קץ והזמן לחקור “וּכְבֹד מְלָכִים חֲקֹר דָּבָר”. וכבר ראינו שכתוב בספר (דניאל יב, ד) “וְאַתָּה דָנִיֵּאל סְתֹם הַדְּבָרִים וַחֲתֹם הַסֵּפֶר עַד *עֵת קֵץ ובקץ – יְשֹׁטְטוּ רַבִּים וְתִרְבֶּה הדעת .

עַד עֵת קֵץ (הדברים יהיו סתומים) עד שיגיע סוף הזמן שבו תבוא הגאולה, יְשֹׁטְטוּ רַבִּים ואנשים רבים יחקרו כדי לדעת מתי תבוא הגאולה, וְתִרְבֶּה הַדָּעַת  אולם, רק כאשר יגיע זמן הגאולה, אנשים יבנו את הרמזים שכתבת הקשורים לזמן הגאולה . לא יהיה ניתן להבין את הרמזים הקשורים לגאולה הכתובים בספר דניאל לפני שיגיע זמן הגאולה.

מובא בשם "המצודת דוד" – כשיגיע עת קץ יפקחו עיני רבים אפילו תינוקות להבין את רמזי הגאולה. כפי שמצינו בזוהר הקדוש ?(וירא קיח.) אָמַר לוֹן רַבִּי שִׁמְעוֹן, לֵית רֵעוּתָא דְּקב”ה בְּדָא דְּיִתְגַּלֵי כָּל כָּךְ לְעָלְמָא, וְכַד יְהֵא קְרִיב לְיוֹמֵי מְשִׁיחָא, אֲפִלּוּ רַבְיֵי דְּעָלְמָא זְמִינִין לְאַשְׁכְּחָא טְמִירִין דְּחָכְמָתָא, וּלְמִנְדָּע בֵּיהּ קִצִּין וְחוּשְׁבָּנִין, וּבְהַהוּא זִמְנָא אִתְגַּלְיָא לְכֹלָּא" כלאמר כשנהיה קרובים לזמן הגאולה ממש… כולם ידעו את ה' מקטון ועד גדול. 

תקראו ושתפו זה חשוב מאוד ?כי אין עוד עניין לשבת בחיבוק ידיים ולחכות לקץ. צריכים להתחקות אחריו ללמוד מן הסימנים המתרחשים ובאים לעולם. כי בגאולה לא שייך כבר העניין של "תפח רוחם של מחשבי קצין" כי אנחנו בקץ, ובקץ יתבררו ותלבנו הרבה דברים מכוח האחד שהאור הגנוז בתורה יפוץ דרכו …

וכתוב בירמיהו ל"א: "וְלֹא יְלַמְּדוּ עוֹד אִישׁ אֶת רֵעֵהוּ וְאִישׁ אֶת אָחִיו לֵאמֹר דְּעוּ אֶת יְהוָה כִּי כוּלָּם יֵדְעוּ אוֹתִי לְמִקְטַנָּם וְעַד גְּדוֹלָם נְאֻם יְהוָה כִּי אֶסְלַח לַעֲו‍ֹנָם וּלְחַטָּאתָם לֹא אֶזְכָּר עוֹד" לא יהיה עוד עניין ללמד איש את רעהו. כי הגאולה תלויה בתשובה ובגמילות חסדים.

ולכן בעניין סגירת בתי המדרשות ובתי הכנסיות מובא גם בשם הרמח"ל הקדוש: “והנה, החלונות האלה מאז נפתחו – ניתן להם חוק וגבול לעמוד פתוחים כל ימי הגלות ולא יסגרו פן יחרב העולם רגע אחד, וכאשר תבוא גאולתינו במהרה בימינו, הנה יפתח השער הסגור שנית, והחלונות לא יזכרו. והאמת כי כבר כלו פעולתם והלכו להם…”

 

השאר תגובה