הכנות לקראת הגאולה - משיח וגאולה בצפונות התורה
 
הרב שטינמן לשליח בפנמה: “תודיע למשפחה לעלות עד חג הסוכות לישראל”

הרב שטינמן לשליח בפנמה: “תודיע למשפחה לעלות עד חג הסוכות לישראל”

המרצה הרב אריה לנדאו הכהן חשף על שיחה שקיים עם יהודי שעלה למעונו של מרן לגראי”ל שטיינמן והורה לו “אין לך מה לחזור לפנמה אל תעזוב את הארץ!”, מרן ראש הישיבה המשיך בדברים שהדהימו את השליח בפנמה: “תודיע לבני משפחתך הנמצאים שם לעלות לארץ במיידי עד חג סוכות.

הוראה מפתיעה: בחודשים האחרונים נרשמו מספר התבטאויות שעוררו הדים רבים על עניין ביאת משיח עם סיום שנת השמיטה כפי שמובא בדברי חז”ל.
המרצה הרב אריה לנדאו הכהן חשף בדף הפייסבוק שלו שיחה שקיים עם יהודי ירא שמיים שפועל בשליחות מיוחדת מזה שש שנים בפנמה.
אותו יהודי, כך מתאר המרצה, עלה למעונו של מרן לגראי”ל שטיינמן שליט”א לשאול האם להמשיך את שליחותו שם לקהילה היהודית “אין לך מה לחזור לשם… אל תעזוב את הארץ!”, אמר מרן הגראי”ל.
מרן ראש הישיבה המשיך בדברים שהדהימו את השליח בפנמה: “תודיע לבני משפחתך הנמצאים שם לעלות לארץ במיידי עד חג סוכות. מרן הגראי”ל  הורה להעביר את מסר זה לכל בני הקהילה.
המרצה ר’ אריה.לנדאו הכהן מאשר ל’קוקר’ את הפרטים וחושף כי בעקבות הוראת הגראי”ל, אותו יהודי עזב את שליחותו בפנמה וחזר לישראל.
“אנו לא מחשבים את הקיצים”, אומר לנו המרצה, “אך אם מרן הגר”ח קנייבסקי חזר שבע פעמים השנה ואמר כי ‘המשיח בדלת’ סימן הוא לנו כי דברים גדולים מתרחשים מאחורי הקלעים, העולם הערבי נלחם עם עצמו, מהפכות מתרחשות בעולם , ואנו כיהודים מאמינים כי הרגע המכונן של ביאת משיח נמצא קרוב מתמיד”.