הכנות אחרונות לקראת הגאולה
 
פסוקי רפואה המזרזים את ישועת הרפואה +  תפילה להמתקת הדינים לכל צער וייסורים- המהפכים הדין לרחמים

פסוקי רפואה המזרזים את ישועת הרפואה + תפילה להמתקת הדינים לכל צער וייסורים- המהפכים הדין לרחמים

 

 

תפילה להמתקת הדינים

תפילה להמתקת הדינים שחיבר רבינו הקדוש רבי אהרן ראטה, בעל "שומר אמונים", לאמרה בכל זמן  של צער.

….-

"אֲנִי מַאֲמִין בֶּאֱמוּנָה שְׁלֵמָה, שֶׁזֶּה הַצַּעַר וְהַיִּסּוּרִים שֶׁבָּא לִי הוּא בְּהַשְׁגָּחָה פְּרָטִית מֵעִם ה', וְהִנְנִי מְקַבֵּל עָלַי בְּאַהֲבָה, וְכָל זֶה בָּא לִי מְסִבּוֹת עֲוֹנוֹתַי הָרַבִּים, וְצַדִּיק אַתָּה ה' עַל כָּל הַבָּא עָלַי כִּי אֱמֶת עָשִׂיתָ וַאֲנִי הִרְשַׁעְתִּי. וִיהִי רָצוֹן שֶׁיִּהְיוּ אֵלּוּ הַיִּסּוּרִים לְכַפָּרָה עַל עֲוֹנוֹתַי הָרַבִּים (ואם בעת רצון יאמר גם כן: וּלְהָקֵל בְּזֶה צַעַר שְׁכִנַּת עוּזֵינוּ כִּבְיָכוֹל וְצַעֲרָן שֶׁל יִשְׂרָאֵל). וְהִנֵּה מִצַּד הַדִּין הָיִיתִי צָרִיךְ לְפָרֵט וְלָשׁוּב וּלְהִתְוַדּוֹת עַל הַחֵטְא וְהָעָוֹן שֶׁבְּסִבָּתָם בָּא לִי אֵלּוּ הַיִּסּוּרִים, אֲבָל גָּלוּי וְיָדוּעַ לְפָנֶיךָ שֶׁאֵין אִתִּי יוֹדֵעַ עַד מָה. לָכֵן יְהִי רָצוֹן מִלְּפָנֶיךָ אָבִי שֶׁבַּשָּׁמַיִם, שֶׁתִּמְחוֹק וּתְשָׁרֵשׁ הַחֵטְא וְעָוֹן וּפֶשַׁע שֶׁגָּרְמוּ לִי אֵלּוּ הַיִּסּוּרִים, וְיֻמְתְּקוּ כָּל הַדִּינִים מֵעָלַי וּמֵעַל כָּל יִשְׂרָאֵל, וְיִתְהַפְּכוּ כָּל הַצֵּרוּפִים לְטוֹבָה, וְיִמְשֹׁךְ חֲסָדִים טוֹבִים וּמְגוּלִים לָנוּ וּלְכָל בֵּית יִשְׂרָאֵל עַד עוֹלָם. אָמֵן. "ואם יאמר זה הנוסח, אז נמתקים ממנו בעזרת ה' כל הדינים, ויתהפכו כל הצירופים לטובה, ויהיו הייסורים כפרה לכל עוונותיו, בפרט אם ירגיל עצמו לומר זאת גם על כל דבר קטן, אז אין שיעור לגודל נחת רוח שיגרום לקב"ה בזה, ושמחה בכל העולמות, כי דרכו של הקב"ה לנסות את האדם באמונתו, ואם מתחזק באמונת ה', אז גם אם נגזרה עליו גזרה ח"ו, נמתק הדין מעליו"-

"וטוב שידע נסח זה בעל פה" .   ובזה הנוסח שיאמר בכל ליבו יקיים  5 מצוות.

  •  מצווה 1: אמונה בהשגחה פרטית שהוא מצות עשה ( שמות ב' ), אנכי ה' אלהי"ך
  •  מצווה 2: להצדיק דינו של ה', שהוא מצות עשה מתרי"ג מצוות לדעת הסמ"ג (ספר מצוות גדול) והסמ"ק (ספר מצוות קטן), שהוא מהכתוב (דברים ח) וידעת עם לבבך כי כאשר ייסר איש את בנו ה' אלהי"ך מיסרך.
  • מצווה 3: מצות עשה של תשובה ווידוי, שהוא מהכתוב (במדבר ה) איש או אישה כי יעשו מכל חטאת האדם וגו' והתוודו את חטאתם אשר עשו.
  • מצווה 4לעורר רחמים על כנסת ישראל, שזה נכלל במצוות עשה של (דברים כח) והלכת בדרכיו, כי כן דרכי אלוקינו לרחם ולחונן ולהשפיע תמיד.
  • מצווה 5:  מקיים מצוות עשה מדברי קבלה שהוא  (תהילים קא) חסד ומשפט אשירה,  ודרשו רז"ל (מסכת ברכות דף ס' ע"ב)  אם חסד אשירה, ואם משפט אשירה,  ועוד דרשו (שם) (תהילים נו)  בה' אהלל דבר באלהי"ם אהלל דבר, בה' אהלל דבר  זו מדה טובה, באלהי"ם אהלל דבר  זו מדת פורענות, ואם משתתף גם בצער שכינת עוזנו, אז מקיים מצוות עשה(תהילים קלז) אם אשכחך ירושלים תשכח ימיני, שהכוונה שלא ישכח צער השכינה כביכול, שהוא סוד תשכח ימיני.

("שומר אמונים" מאמר השגחה פרטית, פרק י"ד)

 

 

 

 

השאר תגובה