הכנות אחרונות לקראת הגאולה
 
חסידי סאטמר פועלים לבניין בית המקדש

חסידי סאטמר פועלים לבניין בית המקדש

לפני חמש שנים החלו זרעים של גאולה בסאטמר • היום אפשר לראות כבר נבטים • חסידי סאטמר בווילימסבורג פותחים בפרוייקט להנחלת תודעת המקדש באמריקה • הגאולה מגיעה מכיוונים מפתיעים

מאת: אתר חדשות הר הבית
לפני חמש שנים התפרסמה כתבה על קשר של חסידי סטמאר בווילימסבורג שבניו יורק עם ראש השלוחה הבינלאומית של מכון המקדש – הרב חיים ריצ'מן. החסידים הקימו שטיבל חצי מחתרתי בווילימסבורג שבניו יורק, שם הם לומדים וחולמים על ארץ ישראל ועל בית המקדש שיבנה בקרוב בידי אדם.
אמנם מדובר על תופעה מפתיעה מאוד בחוגי החסידות הקנאית, אך לא מדובר שם על אנשי שוליים, אלא על חסידי סאטמר השייכים למשפחות המיוחסות ביותר בחסידות, רובם תלמידי חכמים בשיעור קומה, שנחשפו לספרו של הרב שלמה יששכר טייכטל "אם הבנים שמחה" ונדבקו באהבת ארץ ישראל ובתשוקה עזה לפעול למען הגאולה.
לא עקבנו אחר הקבוצה וההתפתחויות סביבה, אך פגשנו בכמה מחבריה בהר הבית וידוע לנו על כמה מהם שעלו ארצה והשתקעו בה.
נראה שמדובר היה בזרעים של גאולה שהחלו לנבוט.
בימים האחרונים פרסם ר' מענדל ראטה על קבוצה של חסידי סאטמער, שפתחה לאחרונה קבוצת וואסטאפ עם השם "the ultimate temple" (בית המקדש המושלם והנכסף). הם מתכוונים לפתוח פרוייקט גיוס המונים למען ׳בניין בית המקדש׳ עם יעד ראשוני של 10 מליון דולר.
גם במקרה זה מדובר באנשים רציניים מאוד, אשר מציבים לעצמם מטרות שהם יודעים לעמוד בהם. מדובר באנשי עבודה ועמלי כפיים, שהראש שלהם פשוט נפתח והחליטו שהגיע הזמן לדבר על בית המקדש.
בשלב הראשון הם מתכננים לפעול להבאת בית המקדש לתודעה של היהודים באמריקה, החל מיהודים מסורתיים לא אורתודוקסים ועד ליהודים חרדים מהקהילות החרדיות. הם שואפים לעורר מחדש את העם היהודי למען בניין בית המקדש השלישי, כי הם חשים שזה הזמן לפעול.
לדבריהם, ״בתקופה של הנשיא טראמפ (׳כורש החדש׳ – בלשונם), יהיה זה פשע אם לא ננצל תקופה זו לעורר את עניין בניין בית המקדש השלישי״. הם מסתמכים על מקורות מחז״ל על כך, שהבניין ייבנה בתחילה בידי אדם ורק אחר כך יבנה בתוכו בניין רוחני שהוא עניין ׳בית המקדש של אש׳ שיבוא אל תוכו.
אם יעלה הדבר בידם, יצטרפו חסידי סאטמר לפסיפס אנושי מרתק של יהודים מגוונים שונים שפועלים יחד לבניין המקדש.
כך כתב ר' מענדל ראטה, נכדו של האדמו"ר זצ"ל משומרי אמונים על התופעה:
"כנראה שבסופו של דבר, אורו של משיח יבוא מצירוף הכוחות של ׳כל חלקי האומה׳.  בסופו של דבר, הסאטמערי׳ם האמריקאיים מבינים מאוד חזק בביזנע׳ס.  הם פיתחו שם היטב את אמנות העסקים והביזנע׳ס יותר מ-70 שנה.  כשהם רק יחליטו שהגיע הזמן להשקיע את האנרגיות הללו ב׳קירוב גאולת ישראל׳, זה פשוט יקרה.  יש להם את את כל הכשרונות והעוצמות לכך.
"הִנֵּה אָנֹכִי שֹׁלֵחַ לָכֶם אֵת אֵלִיָּה הַנָּבִיא, לִפְנֵי בּוֹא יוֹם ד׳, הַגָּדוֹל וְהַנּוֹרָא. וְהֵשִׁיב לֵב אָבוֹת עַל בָּנִים וְלֵב בָּנִים עַל אֲבוֹתָם.  (זוהי רוחו של ׳אליהו הנביא׳ שיקרב ויעורר את לבבות בני ישראל אל הגאולה השלמה – זוה״ק)".

השאר תגובה