הכנות לקראת הגאולה - משיח וגאולה בצפונות התורה
 
כיצד לעשות סדר תודעתי לפי תודעת הנסתר ביהדות, ואיך זה קשור לשריפה בצרפת בכנסיית “נוטר-דם”. (פוסט לתלמידים מתקדמים) | אואזיס צולר

כיצד לעשות סדר תודעתי לפי תודעת הנסתר ביהדות, ואיך זה קשור לשריפה בצרפת בכנסיית “נוטר-דם”. (פוסט לתלמידים מתקדמים) | אואזיס צולר

***** , כיצד לעשות סדר תודעתי לפי תודעת הנסתר ביהדות, ואיך זה קשור לשריפה בצרפת בכנסיית “נוטר-דם”. (פוסט לתלמידים מתקדמים) ומתנה לליל הסדר, לכל הקוראים 
(הפוסט הזה, מוקדש לדולי דולי וולמן ובתה באהבה רבה, 
לרפואה שלמה ולרפואת גוף ונפש לכל מי שזקוק… “בעא”י” )

לאחרונה אני מוצפת בפניות של מטפלים “אנרגטים” , מורים 
רוחניים, יועצים כלכליים ועוד… ואנשים שבאמת עושים המון למען אחרים, נמצאים בנתינה מתמדת, ומבקשים לדעת, מדוע המטופלים שלהם מחלימים והם בעצמם נהיים חולים, או מדוע לקוחות בצמיחה כלכלית מהרעיונות שלהם והם עצמם לא, ורובם חווים עייפות נוראית ומתישה. 
.
אז לקראת חג הפסח, הגיע הזמן לעשות סדר בתפיסת המציאות לפי תודעת הנסתר הקדמונית ביהדות.
.
ואתן כמה טיפים וכלים שיעזרו לבער את החמץ, לנקות יסודי את הכלים, ואולי אפילו לאפשר לנשמה לטבול במקווה של הבריאה ולהתקדש.
.
. ************************* הערה: זהו לא פוסט, אלא שיעור תודעה גבוהה של תודעת הנסתר ביהדות, שילוב של מדע הפיזיקה הקוונטית, תודעה ובינה רוחנית, הקוראים כאן לומדים מעל לחמש שנים… יותר מעשרת אלפים איש כבר החלו במסע של שחלוף מהכרה אנושית להכרה אלוקית, כל אחד במסע שלו, בזמן שלו ובכלים שהוא בונה לעצמו לקבל אורות. …רובם מדפיסים את השיעורים וקוראים אותם בזמנם
———————————————————————————————————-
.
**** הבריאה עובדת עם אורות וכלים.
.
ראשית עלינו לדעת שיש מבניות לבורא, ובמבניות של הבורא, יש היררכיה רוחנית, שמסודרת לפי “אורות” / הארות רוחניות, וכלים/הנבראים… הנבראים אמורים לקבל הארות רוחניות, שמאפשרות לבורא להתעבר בתוך תודעת האדם ממש. “ושכנתי בתוכם”.
.
כל מה שהבורא יודע, האדם מורשה גם הוא לדעת. לכן, הנשמה של האדם, עושה מסע של “ידיעה”.
כפי שהסברתי בהרצאה, אדם שרואה את המספר 33 שוב ושוב , מתחיל להתחבר לראיה רוחנית, וכל אחד מעם ישראל יתחיל לחוות זאת במהלך המסע שלו כאן. 
33 = גג … וזה קשור לתקופת גוג ומגוג, מלחמת הגיגים.
33 = גל – מלשון גילוי. בסוד: אסתר הופכת להדסה. משמע, הרוחניות מתגלה מההסתר שלה.
כשכתוב : “משיח יבוא על חמור לבן” , משיח זה הרוחניות, וחמור זה החומר, משמע, הרוחניות תגבר על החומר. ואנו עדים בתקופה זו על מימוש הנבואה, ממש בדור שלנו.
.
הסוד בתודעת הנסתר ביהדות טמון בסיפור דוד ובת שבע, שדוד ראה את בת שבע (בת שבע זו ,דרגה רוחנית) , רוחצת מעל הגג… גג זו ספירת הכתר. וזה קשור לעידן של היום, שכתר דכתר יוריד את אורו למלכות דכתר. (קצת בשפה קבלית למי שמבין)
.
המלחמה האמיתית של הצדיקים היא בעולמות העליונים. זוהי מלחמה ממש של אור מול שרי החושך. לכל מדינה יש שר בעולם העליון, ולכל שר בעולם העליון, של מדינה, יש המנון… אני לא אכנס ממש לכל הסודות, רק אגיד שאפילו השריפה כעת בצרפת, כתובה לנו כנבואה בזוהר. “ואז תיפול אש גדולה בעיר רומי, (פריז של היום) וכמה מגדלים ישרפו” … הזוהר מתאר את העולם העליון, אך לנו כאן בעולם הזה, תוקרן המציאות כפי שמופיע כעת בפריז. 
.
מעניין שהשריפה מתרחשת היום, בדיוק ביום הולדתו של הרבי מלובביץ’, שחזה את השריפה הזו, כי הוא ידע מה יקרה לשר בעולם העליון של “העיר רומי הגדולה” . ולקח את ההימנון הצרפתי, בעולם העליון משר רומי הגדולה שמילותיו “דם לא טהור, השקה את השדות שלנו”,” והפך אותו להמנון החסידים : “האדרת והאמונה”… וזה המעט שאוסיף, כי זה קשור להוצאת ניצוצות של קדושה שנפלו לקליפות הסיתרא אחרא.
.
… לא אוכל יותר מידי להוסיף למה ואיך, אבל , זה מתקיים כבר על מבניות הבורא, והמקובלים עולים לעולם העליון ורואים את המבניות וכותבים נבואות. גם הנבואה על השואה קיימת בזוהר והצגתי אותה בהרצאה האחרונה.
.
לא פעם המקובלים לוקחים על עצמם גזירות בשמים, ומחלקים בינהם על מנת שלא ירד מהעולם העליון הגזירות, כאן על עם ישראל… ואורות עצומים שהכלי שלהם אמור להכיל אותם, אך הם יחוו כאב פיזי, או מחלה, עד שהתיקון יעשה דרך הכלי שלהם /תודעתם… באמת שיש כאן עקדת יצחק מאד גדולה למען עם ישראל… זה דוגמה , מהצד של היסורים.
.
יש עוד צד מאד יפה, וזה צד מעשי החסד, שנשמות מהאלף השביעית, השמינית, התשיעית והעשירית, ירדו לכאן, ומשפיעים על העולמות העליונים לשנות שם את התודעה, על מנת שיוקרן לנו כאן בהקרנה בעולם הגשמי מציאות אחרת. שוב, הכל ידוע והרשות נתונה, והכל נמצא כבר על מבניות הבורא.
כשאדם נמצא בתודעה גבוהה, משמע על מבניות הבורא, יש תחנות שהתודעה של האדם, תתנסה ביכולת להיות אפילו “בשותפות” ממש עם הבורא, וזה תלוי לפי גיל היקום ומצב הבשלות של התודעה הקולקטיבית.
עד אז, בדרגת תודעת נפש, לאדם אין זכות התערבות, כי כך זה בנוי על מבניות הבורא כאקסיומה.
עם כל עליה בתודעה, זה התקדמות על מבניות הבורא, שהאדם מקבל יותר חופש להתערב בבריאה ומה שנעשה בעולמות העליונים. הכל מוכתב במבניות מדרגות תודעת הבורא. גם ההשגחה האלוקית.
.
.
. ביחד עם ישראל מעלה את התודעה, כשהוא מתאחד , בלב אחד ומחשבה אחת של אהבה. 
השם המפורש של הבורא, נקרא : אהבה… זה לא אהבה כמו בין גבר לאישה, כי כל הבריאה עשויה מאהבה, ובעולמות העליונים אין פיזיקליות ולא גופים… לכן צריכים לדעת על איזו אהבה מושתת היקום, ומאיזו אהבה אנחנו עשויים.
.
ידיעה בתודעת הנסתר, זה לא לדעת משהו, אלא ידיעה זה “התחברות” ..
כשכתוב : אדם “ידע” את חוה, הכוונה היא שאדם התחבר לתודעת חוה והם נהיו אחד,”אנדרוגינוס תודעתי”.
כשהבורא שאל את אדם “אייכה” , הכוונה בתודעת הנסתר, לאיזו דרגת תודעה על מבניות הבורא, אדם התחבר, והתודעה שלו מוזנת ממנה. 
.
***** במסע על תחנות הזכרות תודעתית.
.
למעשה, התודעה שלנו נמצאת במסע של תחנות שנקבעו לה מראש, ודרך מעבר תחנות אלו, הבורא מוריד לעצמו , אורות מעולם עליון, עד העולם הזה. האדם הוא לא הבורא, אך הבורא הוא האדם, ולכן כל מה שהאדם עובר, זה לשם התפשטות אור הבורא בכל העולמות, עד העולם הזה. העולם “הגשמי”. שהבורא אמור להתגלות גם כאן.
.
בהרצאה הסברתי, כיצד נשמה מתגלגלת ואיזה נשמה תתגלגל לאילו הורים, לפי חוקי האקסיומה של מבניות הבורא. לכן אין שום זכות בחירה לנשמות לבחור את הוריהם, אין שום חוזה נשמות ולא בחירה חופשית. גם לא בוחרים איזו התנסות הנשמה שלנו תעבור או איזו הרפתקת חיים היא תחווה.
זה הכל מבניות של הבורא. כמו שהכיבה לא בוחרת איזה אוכל יכנס אליה, או היד לא בוחרת מה תכתוב העט שהיא מחזיקה. 
.
.
**** מבניות הבורא והחליפה האורית של הנשמה
..
מבניות הבורא, בנויה כאקסיומה, ולפי התפתחות גיל היקום, כך גם מתפתחות ומשתדרגות גם התחנות שהתודעה של האדם תחווה. כל אירוע אפילו הכי מינורי, מוריד אור/השגה רוחנית/תודעתית אל הנברא… וכשעולים לעולם עליון דרך הגות, ניתן לראות את ה”חליפת אור” שהאדם השיג, שנקראת: “חלוקא דרבנן” . שמתעצב ומתקבל , לפי מעשי חסד שהאדם עשה כאן בעולם הזה.
.
במקום לראות אדם בראיה ויזואלית כמו שהוא כאן בעולם הזה, רואים בבואה של אותו אדם, רק לפי דרגת האור שהוא מואר. בעולם העליון, אתם נראים אותו דבר בדיוק, רק כישויות של אור, לפי הספירה שהנשמה שלכם נחצבה ממנה.
.
אירועי ומצבי החיים שהתודעה עוברת, משפיעים , מעצבים ומעצימים את תודעת האדם, עד שהיא מסיימת את כל הגלגולים שלה, על מנת שתוכל להמשיך את המסע שלה בעולם העליון, וחס וחלילה לא להיות תקועה בכיסי תודעה, או היכלות.. התודעה נכנסת להיכל תודעתי, לפי דרגת התודעה של האורות שהיא מסוגלת להכיל. דרגת האורות תואמת את דרגת הכלי שהיא עיצבה כאן….
.
נשמה שיש לה שורש יהודי, רצוי שתגיע עד לבורא בכבודו ובעצמו ולא לקליפה דתוהו. כמו שרבים שחוו מוות קליני ממדינות אחרות מתארים. המקובלים שלנו, יודעים לזהות עד להיכן אותם אנשים שחוו מוות קליני, הגיעו בהיררכיה הרוחנית. 
.
***** גלגול של תודעת האדם
.
תודעת האדם מתגלגלת לכאן, רק עם החלקים שהיא צריכה לתקן. חלקים שתוקנו, נשארים בעולם העליון. לכן אם אתם רואים אדם שמתנהג בצורה “דיסהרמונית” , יכול להיות שרב החלקים שלו מתוקנים בעולם העליון, וכאן הוא התגלגל רק עם החלק שצריך לתקן… לכן אסור לנו לשפוט אף אדם. הוא אפילו יכול להיות בעצמו “צדיק”, פשוט לא מגלים לו עדיין, או הומלס ברחוב, שנמצא עם הבורא עשרים וארבע שעות ביממה, כי אף אחד לא מתייחס אליו.
.
רובינו עברנו גלגולים כ6000 שנה כבר, ורב החלקים שלנו כבר מתוקנים. הם תוקנו בעיקר על ידי יסורים. יסורים מלשון להסיר את מה שמסתיר… וכמות של שנים כזו, תהיו בטוחה שהסירה הרבה מאד מתודעת האדם שלכם, את מה שמסתיר ממנה להזכר שהיא תודעת ויישות אלוקית, טהורה וקדושה.
.
בהרצאה דברתי על עולמות עליונים, וכיצד באמצעות השגת רוח הקודש, שכל אדם יכול להשיג אותה, (וגם ישיג אותה. כמו שכתוב לנו בתודעת הנסתר, “לא ידח ממנו נדח”), האדם יכול לחוות בעולם העליון, את ההארות הרוחניות שהשיג בתחנות החיים שידועות כבר מראש, בתוך מבניות הבורא עצמו.
.
תודעה של ילד בן שלוש, תהיה כמובן שונה מתודעה של נער בן 17, ותודעה של נער בן 17 תהיה שונה מתודעה של גבר בן חמישים… בתודעת הנסתר יש ממש את פירוט התחנות, בהן משתחלפת התודעה. (על כך נלמד בסמינר “מתקדמים דמתקדמים, שיהיה ממוקד בנושא, “הכח הרוחני בשפת הקודש”).
.
**** הסוד בבריאות גוף ונפש האדם מבחינה תודעתית.
.
מכיוון שאין עולם פיזיקאלי, וכמו שהסברתי בהרצאה, בעולם העליון הנשמה שלנו חווה רק אותות תודעתיים, שמוקרנים לעולם הזה, למח האדם בתצורה של אותות חשמליים, שמייצרים לאדם מראה של ציפור , בתוך המח, כי אין שום דבר מחוץ לגוף האדם.
.
כל דבר שהאדם חווה במציאות היום יומית שלו, למעשה זה רק אשליה שנרקמת אצלו במח. 
ההקרנה הגשמית כביכול, כלל לא גשמית, אלא רק תחושות של אותות חשמליים שמתורגמים בתוך המח, לגירויים חשמליים שמייצרים תחושות של חמשת החושים. ואנו קוראים לזה מציאות.
הבעיה שנוצרה אצל אנשים שחווים דיסהרמוניה בחייהם. כמו שציינתי על הפניות שאני מקבלת מאנשים, נגרמת כתוצאה מזה שאין קוהרנטיות בזמן ירידת האור אל הכלי.
.
נכון, זה נשמע גבוה ומורכב, וכאן אני נכנסת לפשט לכם את השפה , שאפילו לילד הקטן שלכם תוכלו להסביר בכיף. אז בואו נתחיל (אחרי ששברנו עם ההקדמה הזו קצת מהתנגדות תת המודע שלכם)…
.
***** כיצד מורידים אורות אל הכלי בצורה נכונה, על מנת שלא תהיה לכם “שבירת הכלי”.
.
בעולם המקובלים יש שפה שנקראת: “אורות וכלים” . למעשה, אדם שהגיע לדרגת “התפשטות הגשמיות” , לא יראה יותר עולם גשמי, אלא הוא יראה אותיות. הוא ילך על המדרכה ויראה אותיות, הוא יראה אדם אוכל פסטה , ויראה אותיות נכנסות לגופו, כי גם גוף האדם הוא בסך הכל הקרשה של התודעה. לכן, הכל בנוי על שפת הקודש. גם בעולם העליון הכל זה שפת הקודש, רק שאין שם דתות או שפות. יש חוויות והרגשים של שפת הקודש. שמקבלים גם שם הקרנה. 
כשאור יורד את הכלי, השגה רוחנית ותודעתית יורדת אל תודעת האדם, היא אמורה להתיישב בתודעת האדם, ולבנות תשתית לרוח הקודש להתיישב עליה : “ושכנתי בתוכם”.
.
***** ישנם שני מצבים עיקריים שהאור יורד אל תודעת האדם.
.
**** מצב ראשון: 
.
האור אמור לרדת בצורה קוהרנטית, בצורה ישירה כמו לייזר, בלי הפרעות. מעולם עליון, עד העולם הזה.
אך הבעיה מתחילה, כשאין ישורת בירידת האור, והוא לא מצליח להכנס לכלי.
האור יורד מעולם המחשבה, עובר לעולם הרגשות ואז יורד עד לעולם המעשה.
זאת אומרת, קודם המחשבה נוצרת אצל האדם, אחר כך המחשבה מייצרת רגש, ואחר כך מתחילה הפעולה הפיזית על ידי הנעת גוף האדם לעשות משהו בעולם הזה.
פעולה זו שהאור יורד אל הכלי, נקראת:: “הבורא יורד לדירה בתחתונים” , הבורא מוציא שמותיו, פעולותיו וכינוייו.
.
מכיוון ששם הבורא הוא : “אהבה” והבורא בעצמו אהבה, הבורא יפשט את אור “האהבה שבדעת” על ידי, שמות של אהבה, פעולות של אהבה, וכינויים של אהבה, שאנחנו הנבראים נצטרך לחוות אותם, על פי מרחקים שונים מעצמות האהבה… בין השאר נלמד מה זה “כעס מאהבה (אדם שכועס כי לא אוהבים אותו) , פחד מאהבה (אדם שמפחד לחיות חיים אוהבים) וכו’… נלמד אהבה, גם דרך , מה זה לא אהבה, ודרך מה זה כן אהבה. נלמד ונתנסה בכל האיוושות האהבה של שמות הבורא. על מנת שנדע כמה אנחנו יישיות של אהבה.
.
כאן בעולם הזה, אנחנו רק רואים את העולם של הסמלים שמתקבלים מתנועות תודעתיות של אהבה, שהנשמה עוברת בעולם העליון, ואז נחווה את ההקרנה של הדבר , כאן בעולם הזה.
.
הבעיה מתחילה כשהאדם:
.
חושב א’
מרגיש ב’
עושה ג’
יוצא שהאור שיורד ומשתלשל מהעולם העליון אל הכלי/הנברא, לא מצליח לקבל ירידה חדה לתוך תודעת האדם, ומתפזר לכל עבר.
.
על מנת שהאור ירד אל תודעת האדם, אדם צריך :
לחשוב א’
להרגיש א’
לעשות א’.
.
לדוגמה: אם אני רוחצת כלים, אני צריכה לחשוב על רחיצת הכלים, להרגיש את רחיצת הכלים, ולעשות את רחיצת הכלים.
אך רב האנשים, בזמן רחיצת הכלים, מחשבתם נודדת, לכל מיני מטלות אחרות, כמו להביא את הילדים לחוג. במקביל הם מרגישים איך הבן זוג מזלזל בדברים שהם עושים, ובמקביל הם עסוקים ברחיצת הכלים.
יוצא שהאור / הארה שצריכים לקבל דרך תנועות תודעתיות בעולם העליון, שכאן מתקבלות, כ”סמלים”, של אדם רוחץ כלים, לא מצליחים להיכנס לתודעת האדם. 
בלשון של תודעת הנסתר ביהדות, אין קוהרנטיות. 
.
מצב שני, זה שהאור לא ירד עד קומה שלמה. 
.
**** ירידת האור לקומה שלמה, תעזור לאדם לחיות בהרמוניה.
.
בעיה שניה בהורדת האור אל הכלי, היא שדווקא האנשים הכי רוחניים, שעושים הגות, או מדיטציה, או מטפלים באחרים, נהיים בעצמם חולים.
.
בגלל שרב האור נשאר תקוע בתוך התודעה, ולא יורד לקומה שלמה, מכח הפוטנציאל, לפועל עצמו , במציאות חיי היום יום.
יוצא שהאור שהם משיגים אותו, באמצעות מדיטציות למשל, או טיפולים רוחניים, תקוע בגוף האדם, והאור מצטבר ומצטבר, עד שהוא מתחיל לאכול פיזית את הגוף. בתודעת הנסתר ביהדות, כשאור מצטבר ולא מקבל ביטוי כקומה שלמה… מתחולל לפעמים: “שבירת הכלי”.
שבירת הכלי יכולה להתבטא, כבעיה פיזית, בעיה נפשית או בעיה רוחנית.
.
**** מה אדם צריך לעשות בשביל להוריד את האור לקומה שלמה
.
הפעילות שאדם רוחני תודעתי צריך לעשות, היא לזהות איזה אור תקוע בתודעתו שלא קיבל ביטוי כאקט פיזי.
לדוגמה: אדם קיבל רעיון שהוא צריך לכתוב ספר. הרעיון נמצא בעולם המחשבות. האדם מתחיל להתרגש מהמחשבה שהוא יכתוב ספר. אבל בפועל , משאיר את האור שהוא קיבל לתודעה, ברמת הרעיון וההתרגשות מהרעיון.
תהליך כזה, שלא יצא לפועל מהכח הפוטנציאלי שלו, יכול לגרום לאדם להיות חולה והוא לא ידע מדוע. 
.
מבניות הבורא בנויה בצורה כזו, שהאור של הבורא, צריך להתפשט , מעולם המחשבות, לעולם הרגשות ולבוא לידי ביטוי בעולם המעשה. אם אותו אדם שקיבל “הארה” לכתוב ספר, לא כתב את הספר, זה אומר שהוא תקע את האור של הבורא שמבקש לצאת לידי ביטוי, והאור הזה, נשאר בדרגת המחשבות והרגשות. ומתחיל צבור “כח גרעיני” לא ממומש.
.
במקרה כזה, גם אם אדם לא מצליח לכתוב ספר מכל סיבה שהיא, או לא משיג תקציב, או אין לו זמן וכו’… הוא יצטרך לשחרר חלק מהאור שירד אל הכלי שלו, ולפחות להתחיל לכתוב דף אחד מהספר. או נקודות לספר, או למצוא שם לספר וכו’…
אדם חייב לשחרר את האור של הבורא כאן בעולם העשייה.
.
המון אנשים שלמדו לדבר עם הבורא באופן אינטימי, בזמן הסמינרים , או קראו על כך בפוסטים ויישמו זאת , מדווחים לי על ניסים מופלאים שהם עוברים, גם מבחינה פיזית, בריאותית, כלכלית, וכו’.. מהסיבה, שהם למדו שעם הבורא, לא מדברים דרך הלב, אלא ממש מדברים איתו בקול רם, על מנת שהאורות ירדו עד עולם העשייה, ממש, לקומה שלמה. 
.
דוגמה נוספת. מטפל שעוזר לאדם אחר לצמוח או להצמיח רעיונות, אם הוא יועץ כלכלי למשל.
אם אותו יועץ, או מטפל, מקבל אורות בנושא של צמיחה בנושא מסוים, אפילו שהוא מלמד את המטופל שלו או הלקוח שלו, כיצד לייצר צמיחה, נפשית, תודעתית או כלכלית, עדיין האורות שהוא הוריד, לא מקבלים ביטוי בעולם העשיה כלל. ולכן במקרה כזה, מומלץ לו לעשות משהו פיזי שקשור לצמיחה, כמו לשתול עציץ שיצמח.
בהרצאה הסברתי, שפרחים בעולם העליון, הם משמעויות של קונספטים , כמו אמת, חסד, צדק, וכו’… וכאן בעולם הזה, יוקרן לנו פרח בגינה כסמל לקונספט מסוים.
פרפרים בעולם הזה, הם הקרנות מהעולם העליון, שם מעשי חסד ומעשים טובים מקבלים תנועות תודעתיות של אנשים שעשו כאן בעולם הזה לרגעים קטנים. ואותן תנועות תודעתיות, יתורגמו לאותות חשמליים שייצרו במח האדם “סמל של פרפר”.
.
אם מח האדם לא ידע משמעות של תנועה תודעתית מעולם העליון, לדוגמה: תנועת התכנסות, מח האדם לא יוכל לייצר לה ויזואליה של הסמל כסא. או תנועה תודעתית של “שילוח” , לא יוצר סמל של שולחן וכו’…
.
כל העיניין הוא שהאור האלוקי, חייב לעבור את שלושת העולמות ואסור לו להתקע בתוך הכלי, אלא הוא חייב לשרת את כלל הבריאה והסופראורגניזם.
.
אדם שמרגיש עייפות, בזמן שהוא לדוגמה קורא ספרות של תודעה, או ספרות קבלית, או שומע הרצאות שמורידות אורות גבוהות, ימצא את עצמו נרדם לא מעט. זה קורה כשאורות גבוהים יורדים לו לכלי/לתודעתו.
לכן, לא פעם ירדימו אותו, שיוכל להכיל אורות כאלו, כנ”ל אורות שאדם מקבל דרך חלום.
אם אדם נרדם , בזמן למידה, ברגעים אלו, האורות כנראה גבוהים לכלי שלו, שלא מכוייל להכיל אותם, אבל האורות האלו, ימשיכו להפתח אצלו בתודעה לאחר מכן בהדרגה. 
.
***** לסיכום.
כל רגע ורגע אדם מוריד אורות. רב הזמן ללא ידיעתו, כי הוא עובד על אוטומט. אנשים תודעתיים יותר, מורידים אורות לשלות נפש, או חויה מיסטית, על ידי מדיטציות, קריאת ספרים ותכני מודעות, ואנשים בעלי תודעת הנסתר, מורידים אורות על ידי הגות והתבודדות קבלית, אך אילו אורות גבוהים עד לרוח הקודש ממש, לקבלת השגות רוחניות והרשאות לעליה לעולמות עליונים.
כישויות תודעתיות, חשוב מאד להבין כיצד אורות נכנסים לתודעת האדם, דבר זה יעזור הרבה גם לגוף האדם, לקבל הרמוניה ושלוות נפש.