הכנות אחרונות לקראת הגאולה
 
כשהאם השכולה קיבלה מסר שמיימי דרך חפירה ארכיאולוגית

כשהאם השכולה קיבלה מסר שמיימי דרך חפירה ארכיאולוגית

גייל ששון איבדה שבעה מילדיה בשריפה בברוקלין לפני שנה. אבל בסיפור מצמרר שהתרחש לאחרונה, היא זכתה למסר שמיימי שהזכיר לה שהשם תמיד איתה (עודכן בהמשך הפוסט מכתב שנשלח לאם השכולה


(מאת: אתר הדברות)
זוכרים את משפחת ששון מברוקלין, ששבעה מילדיהם נספו בשריפה בליל שבת, ורק ההורים ואחת הבנות שרדו? לפני מספר ימים הגברת גייל ששון ספרה סיפור מופלא.
מספר שבועות לפני יום הזיכרון של הילדים, שחל בראש חודש ניסן, גייל ששון נכחה בשיעור תורה של הרב אברהם שור. הרב שור דיבר על מחצית השקל שבני ישראל היו נותנים מידי שנה עבור בית המקדש. "גם לנו יש הזדמנות לתת משהו להשם בכל ליבנו", אמר הרב שור. "כל דבר שיהודי נותן להשם למרות הקושי שלו, נחשב תרומה לבניין בית המקדש השלישי".
כשגייל ששון שבה לביתה באותו ערב היא התחילה לחשוב מה היא יכולה לתת להשם. למחרת, ביקרה אותה ידידה מישראל. גייל רצתה להראות לה הודעת טקסט שהיא בדיוק קיבלה ממכרה בישראל, אבל כשהיא הושיטה לחברה את הטלפון שלה, החברה אמרה: "מצטערת, אני לא יכולה להסתכל על זה. הבטחתי לעצמי שאף פעם לא אשתמש בטלפון חכם. טלפונים חכמים משתלטים על חייהם של אנשים וגוזלים את כל זמנם". כשגייל שמעה זאת, היא אמרה: "וואו, זה מעורר השראה. אני גם רוצה להפסיק להשתמש בטלפון החכם שלי. זו תהיה מחצית השקל שלי".
ScreenHunter_21 Mar. 26 23.33
היתה רק בעיה אחת. גייל הייתה חברה בקבוצת ווטסאפ גדולה של למעלה מ-250 נשים שנתנו חיזוק אחת לשניה. גייל הפיקה תועלת רבה מהקבוצה, והקבוצה הפיקה תועלת ממנה. למרות זאת, היא שלחה להן מסר שהיא מוותרת על הטלפון שלה ולכן לא תהיה עוד חלק מהקבוצה. כולן שלחו לה מסרים חזרה, מנסים לשכנע אותה להישאר. המסר האחרון שקיבלה היה: "גייל, את לא יכולה לעזוב. אנחנו צריכות אותך". גייל השיבה: "אתן צריכות אותי ואני צריכה את הילדים שלי". והיא הפסיקה להשתמש בטלפון שלה.
בבוקר הבא היא קיבלה מייל למחשב שלה, עם קישור למאמר באתר חדשות ישראלי. המאמר סיפר שאחרי 9 שנות חפירה, ארכיאולוגים מצאו חותם נדיר מתקופת בית ראשון. החותם נשא את השם 'עליאנה בת גאל' (לחץ לכתבה בנושא)' כמעט בדיוק שמה של ביתה הבכורה המנוח, אליענה בת גייל. המאמר הזכיר שמציאתם של חותמים כאלה היא אירוע נדיר מאד, וחותם השייך לאישה נדיר אף יותר. השם עליאנה גם הוא חסר תקדים – הוא לא מופיע בשום מקום בתנ"ך.
גייל הרגישה שהיא קיבלה מסר ישיר מאביה שבשמיים: "אני מקבל את מחצית השקל שלך, בית המקדש השלישי בדרכו להיבנות". הסיכוי למציאת חותם כזה, עם צירוף שם הבת והאם, הוא כמעט בלתי קיים. והעובדה שהוא נמצא בדיוק ביום בו גאל נתנה את מחצית השקל שלה – הוא לא פחות מנס. היא הרגישה, היא מספרת, שהשם אומר לה: "אני יודע כמה קשה לך, אבל אני איתך".

(ראו את הכתבה בנושא החותם שהתגלה כאן)


שלחו לנו מכתב שנשלח לגבר גייל ששון

בס"ד

 

גב' גייל ששון שלום וברכה,

התרגשתי מאד לשמוע על התגלית שנתגלתה מימי בית ראשון, שקשורה לשמה של בתך. מיד כששמעתי זאת, התבוננתי בדבר וחשבתי לעצמי שמחובתי לכתוב לך את הדברים הבאים.

בנוגע לממצא המעניין שפורסם אודות החותם הנושא את השם "עליהנה בת גאל", שדומה לשמה של בתך הבכורה ע"ה. נתון מעניין נוסף הוא, שבדיוק על יד אותו חותם, נמצא חותם נוסף של גבר בשם "סעריהו בן שבניהו", והשם הזה מדהים לא פחות, באותו הקשר לאסון הנורא שפקד אתכם רח"ל.

שימי לב לשם הזה "סעריהו" סער י-ה הוא, זה הסער של ה', והשם "שבניהו" כמו שבע בניהו. כלומר שבעת בניו.

יש כאן בפירוש רמזים גדולים על סער ה' ועל שבעה בנים שקשורים לאותו סער, ועל יד החותם הזה יש חותם השם של בתך הבכורה ע"ה.

הארכיאולוגים אומרים שזה נדיר שלנשים היה חותם, וזה מעיד על אשה חשובה מאד, ועל גבי החותם יש שם נדיר של אשה, ולבת שלהם אותו שם! והשם של האם גייל ממש דומה לשם האם בחותם – גאל.

והחותם השני גם מרמז פה על דברים שקשורים לאותו מקרה.

 

השאר תגובה