הכנות אחרונות לקראת הגאולה
 
נבואה בת 100 שנה חוזה כי ליקוי חמה יבשר על סופה של צפון קוריאה  

נבואה בת 100 שנה חוזה כי ליקוי חמה יבשר על סופה של צפון קוריאה  

נבואה אזוטרית שנכתבה לפני למעלה ממאה שנה, מתארת את ליקוי החמה שיחצה את ארצות הברית בשבוע הבא, וחוזה בפירוט את מה שהאירוע האסטרונומי מבשר בנוגע לתוצאות הסכסוך הנוכחי בין צפון קוריאה לארה"ב

תזמון ליקוי החמה המלא נבחר על פי מקור זה כתחילת חודש אלול – שמתואר כנושא בחובו משמעות ניכרת לגבי המצב הפוליטי הספציפי שאיתו מתמודדת ארה"ב כיום נגד הרודנות המזרחית. "הניבוי קובע כי כאשר ליקוי חמה יתרחש בדיוק כפי שיופיע בשבוע הבא, בתחילת חודש אלול, מלכי המזרח יסבלו אבדות רבות", אמר הרב יוסף ברגר, מרבני קבר דוד המלך בהר ציון, שחשף את הטקסט מתוך הספר 'ילקוט משה'.
שעות ספורות לאחר ששובל החושך כתוצאה מהליקוי עוזב את חופי דרום קרולינה והשמש שוקעת, מתחיל חודש אלול, שפותח תקופה של תשובה שנמשכת לאורך ​​40 יום, המקבילה לתקופה שבה בילה משה בהר סיני בהפצרה עבור העם.
הספר שחובר על ידי רבי משה בן ישראל בנימין בצפת בשנת 1894, מציין כי כאשר ליקוי חמה מתרחש בתחילת חודש אלול, "זהו סימן רע במיוחד". הליקוי ילווה גם בתופעות אחרות, ציין הרב. "יהיו סופות ובעלי חיים ימותו". אבל התחזית המשמעותית ביותר של הנבואה נושאת משמעות נבואית מילולית. לדברי הרב, הסבל של "מלכי המזרח" מתייחס בבירור ל"מנהיג הרודן של צפון קוריאה, קים יונג-און, והאובדן שיסבול אם ימשיך להתגרות בנשיא טראמפ".
הניבוי משקף בקירוב את התרחיש המתוח המתנהל כיום בין ארצות הברית לצפון קוריאה, כאשר מנהיגי שתי המדינות מסלימים את טון האיומים, שעלולים להיות בעלי השלכות גרעיניות.
הרב ברגר הדגיש שהסיטואציה הקשה נובעת משליטים ארציים המזניחים את חובתם להכיר בסמכות גבוהה יותר. "הבורא קבע את השמש, הירח והכוכבים בשמים כסימנים לכל הבריאה על מנת שיבינו את רצונו", אמר הרב ברגר. "העמים צריכים להבין שהם קיימים תחת שמי ה', ושהם גם נושאים באחריות כלפיו. הם חייבים לקיים את שבע מצוות בני נח, הכוללים את האיסור על רצח. אם יתעלמו ממצווה זו, הם יסבלו".
האירוע הנדיר היווה נושא לספקולציות דתיות רבות, ופרשנותו של הרב ברגר אינה האלטרנטיבה היחידה למשמעותו האפשרית. חדשות ישראל שוחח גם עם הרב לזר ברודי, יליד ארצות הברית, שאמר כי התלמוד קובע כי ליקויי חמה הם תוצאה של עבודת אלילים. "זוהי זעקה ממרומים האומרת: "אמריקה, צרפי את מעשייך יחדיו, חזרי אל הקב"ה והשליכי מעלייך את כל הנורמליזציה של מה שהתורה מכנה תועבה".

One comment

השאר תגובה