הכנות לקראת הגאולה - משיח וגאולה בצפונות התורה
 
פיגוע בצרפת ביום הבסטילה רמזים | סוד החשמל | סרטי סוד תורה

פיגוע בצרפת ביום הבסטילה רמזים | סוד החשמל | סרטי סוד תורה

מּוּבָא בָּרַמְחַ”ל (סוף אוצרות רמח”ל) שֶׁפָּרָה אֲדֻמָּה הִיא הַתִּקּוּן לִקְלִפַּת הַנַּצְרוּת שֶׁהִיא אֱדוֹם, וּמַה שֶּׁהַנּוֹצְרִים גָּזְרוּ לִשְׂרֹף אֶת הַתַּלְמוּד, זֶה הָיָה מִשּׁוּם שֶׁאֵין פָּרָה אֲדֻמָּה. דִּשְׂרֵפַת פָּרָה אֲדֻמָּה הִיא סוֹד שֶׁהַשְּׁכִינָה כַּבְיָכוֹל מוֹסֶרֶת אֶת עַצְמָהּ לִשְׂרֵפָה עֲבוּר בְּנֵי יִשְׂרָאֵל, כְּמוֹ שְׂרֵפַת בֵּית הַמִּקְדָּשׁ שֶׁכִּלָּה חֲמָתוֹ עַל עֵצִים וַאֲבָנִים. וּכְשֶׁאֵין פָּרָה אֲדֻמָּה גָּזְרוּ הַנּוֹצְרִים לִשְׂרֹף אֶת הַתַּלְמוּד. וְרוֹאִים מֵהַתַּרְגּוּם שֶׁפָּרָה אֲדֻמָּה הִיא סוֹד גְּזֵרַת הַתּוֹרָה וְיֵשׁ כָּאן רֶמֶז עַל גְּזֵרַת שְׂרֵפַת הַתּוֹרָה.

וכן מובא ב’מגן אברהם’ (או”ח תקפ) כתב התניא ביום הששי פרשת חקת נהגו יחידים להתענות שבאותו היום נשרפו כ’ קרונות מלאים ספרים בצרפת ולא קבעו אותו בימי החודש מפני שמתוך שאלת חלום נודע להם שיום הפרשה גורם גזירת התורה זאת חקת התורה מתרגמינן דא גזירת אורייתא. וגם בשנת ת”ח נחרבו שני קהילות גדולות באותו היום. ורואים שגזרת שריפת התלמוד קשורה לפרה אדומה, לכן זה השתלשל בערב שבת חוקת וקבעו יום תענית על זה ביום השבוע ולא ביום החודש בגלל שנודע להם בשאלת חלום שהגזרה קשורה לפרשה. וכן הגזרה באה בעקבות ויכוחים עם הנוצרים.

וכן השתלשל בערב שבת חוקת ט’ תמוז תשע”ו שחל באותו יום כמו שחל גזרת התלמוד שגם היה בט’ תמוז ה’ אלפים ד’ לבריאת העולם, שהיה פיגוע בצרפת ונהרגו 80 אנשים, ויש כאן רמז על מידה כנגד מידה ממספר שמונה שמסמל את פרה אדומה. ויתכן שבארץ ישראל כבר קראו פרשת בלק באותו שבוע לרמז על ההמתקה שהקללות נהפכים לברכות. וכן חקתמרמז על לקיחה, ובלק מרמז על קבלה, כי לקיחה מרמז על לקיחה מעצמו, וקבלה מרמז שמקבלים מהנותן, וזה האופן המתוקן.

וכן הפיגוע היה בעיר נִיס בְּאִידִישׁ שָׁקֵד ומרמז על הכתוב שהארכנו עליו לעיל בענין פתיחת מלחמת גוג ומגוג והקשר לשנת תשע”ו: “מַקֵּל שָׁקֵד אֲנִי רֹאֶה: וַיֹּאמֶר ה’ אֵלַי הֵיטַבְתָּ לִרְאוֹת כִּי שֹׁקֵד אֲנִי עַל דְּבָרִי לַעֲשׂתוֹ”.

וכן הפיגוע היה דרך משאית שדרסה את החוגגים ביום העצמאות הצרפתי, ומשאית היא מידה כנגד מידה על שריפת הקרונות של הספרים. וכן ירמיהו הנביא ניבא שמפלת אדום תהיה באמצע החיגוגות שלהם כשיהיו שיכורים, כמו שכתוב (איכה ד, כא) “שִׂישִׂי וְשִׂמְחִי בַּת אֱדוֹם יוֹשֶׁבֶת בְּאֶרֶץ עוּץ גַּם עָלַיִךְ תַּעֲבָר כּוֹס תִּשְׁכְּרִי וְתִתְעָרִי”. וכן “תִּשְׁכְּרִי וְתִתְעָרִי” בגימטריא 2016 השנה הלועזית.


סרט מאת סוד תורה